1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak krtani
Przemyslav

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5869

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-02-16, 12:28   Temat: Rak krtani
Witam serdecznie. Moja mama jest po radioterapii szyi i krtani. Przez miesiąc po radio było OK, jednak po tym czasie zaczęła pojawiać się chrypka, kaszel. Na ostatnim badaniu u lekarza laryngologa stwierdzono obrzęk krtani i nie może jednoznacznie stwierdzić cóż tam się zadziało. Czy znacie Państwo może jakieś specyfiki - naturalne, bez recepty, na receptę, żeby ten obrzęk jak i samą krtań jakoś podleczyć. Może coś do płukania. Następny termin badania już nie długo.

Dziękuję i pozdrawiam :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2018-02-16, 12:34 ]
Post po raz kolejny scalony do właściwego wątku - bardzo proszę pisz w swoim wątku .

  Temat: Rak krtani
Przemyslav

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5869

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-09-06, 17:06   Temat: Rak krtani
Madzia70 napisał/a:
Przemyslav,
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki. O takich preparatach pisaliśmy już wielokrotnie, poszukaj.


Już dorwałem wczoraj w nocy ;) Dziękuję :)
  Temat: Rak krtani
Przemyslav

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5869

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-09-05, 20:41   Temat: Rak krtani - Radioterapia
Witam serdecznie dobrych ludzi :) Moja mama ma mieć naświetlania ok. 35 sztuk przez 7 tygodni w związku z rakiem krtani. I teraz moje pytanie dotyczy samych efektów po naświetlaniu: ból, owrzodzenie, brak apetytu, przełykania itd... Czy macie jakieś sprawdzone sposoby (leki na receptę i bez, kremy, płyny do płukania a nawet ziołowe specyfiki itp...), które mogą pomóc przetrwać i ulżyć w tego typu radioterapii.

Dziękuję za wszelkie sugestie.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-09-05, 21:14 ]
Nie zakładaj kolejnych wątków tylko o wszystko co dotyczy leczenia mamy pytaj w wątku, który już masz wcześniej założony. Posty scalone.

  Temat: Rak krtani
Przemyslav

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5869

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-08-25, 18:55   Temat: Rak krtani
kasiamara85 napisał/a:
Witam. Proszę być dobrej myśli. Napisałam panu wiadomość


Chciałem serdecznie podziękować w imieniu swoim oraz mojej mamy za możliwość rozmowy oraz wyjaśnieniu pewnych kwestii. Dziękuje jeszcze raz i wszystkiego dobrego dla Pani oraz dla taty. Dużo zdrowia.

P.S. Jakby także coś pomóc to proszę pisać/dzwonić :)
  Temat: Rak krtani
Przemyslav

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5869

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-08-22, 19:20   Temat: Rak krtani
Tak, tak już czytałem. Czekam właśnie na info od dobrych ludzi dot. polecanych ośrodków i lekarzy - chcemy zasięgnąć różnych opinii.
  Temat: Rak krtani
Przemyslav

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5869

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-08-22, 15:54   Temat: Rak krtani
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Piszę w imieniu swojej mamy u której zdiagnozowana raka krtani a odkładnie według histopatologii:

Cytat:
1. Wycinki błony śluzowej krtani pokryte brodawkowo rozrośniętym nabłonkiem wielowarstwowym płaskim z dysplazją małego i średniego stopnia.
2. Naciekający rak płaskonabłonkowy G2 z rogowaceniem.


Oczywiście jesteśmy zdeterminowani do walki z rakiem, ale chcielibyśmy zasięgnąć opinii lekarzy, gdyż w pierwszym szpitalu powiedziano, że najlepiej byłoby wyciąć całość. A kto wie może część, może radio itd...

Gorąca prośba, czy jesteście w stanie polecić jakąś placówkę medyczną - państwową / prywatną, lekarza, czy do konsultacji, czy do zabiegu? Oczywiście odległości i $$$ nie grają roli (jeśli nie chce tu pisać to napiszcie prywatną wiadomość).

Dziękuję serdecznie za pomoc.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-08-22, 19:08 ]
Nie zakładaj kolejnych wątków, już masz jeden i w nim kontynuuj historię mamy, post zostały scalone.

  Temat: Rak krtani
Przemyslav

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5869

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-08-12, 17:44   Temat: Rak krtani?
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Piszę w imieniu swoim oraz mojej mamy. Moja mama jest osobą paląca przed długie lata. Zgłosiła się do szpitala z powodu bólu gardła i chrypki. Oczywiście wcześnie zażywała antybiotyki i itp... jednak nie przyniosło to oczekiwanej poprawy.

W szpitalu poddano ją RTG klatki piersiowej, TK szyi oraz biopsji odcinków z gardła i krtani.

Za dwa tygodnie mają być wyniki histopatologii oraz ma zgłosić się jeszcze na USG szyi i węzłów chłonnych oraz na biopsję cienko-igłową węzłów chłonnych.

O to co jest napisane na karcie wypisowej:

Cytat:
TK Szyi:
Poniżej nagłośni po stronie lewej, na odcinku pomiędzy kością gnykową a chrząstką tarczowatą asymetria tkanek miękkich z obszarem wyraźnie wzmacniającym się po kontraście o wymiarach ok. 24x14 mm - najprawdopodobniej zmiana rozrostowa.
Liczne węzły chłonne obustronnie do przodu od mięśni m-o-s w osi krótkiej do 10 mm. Największy węzeł po stronie prawej 26x10 mm, po stronie lewej 14x10 mm.

RTG Klatki Piersiowej:
Pole płucne bez zmian ogniskowych. Przepona i kąty przeponowo-żebrowe wolne. Sylwetka serca w granicach normy. Aorta silnie wysycona.


Strasznie się boimy najgorszego, czyli nowotworu, ale i też nastawiamy się na taki wyrok.

Czy jesteście w stanie coś powiedzieć na temat tego co napisałem?
Czy jesteście w stanie polecić jaką placówkę onkologiczną w Polsce, doktora, profesora?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group