1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Piotr2000

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21340

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-07-24, 07:35   Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Dzien dobry.
Dziekuje za szybką odpowiedz.
Jeżeli chodzi o hospicjum to nic jeszcze nie załatwiałem bo na razie opiekuje się mną kochana żona, a ja jeszcze jako tako jestem samodzielny, tyle, że niesamowicie słaby., choć wiem ,że w każdej chwili może się to zmienić. Poza tym nikt dotąd nie powiedział mi ,że już nic się nie da zrobić.
We wrześniu następna kontrola, wiec jak dotrwam to zobaczymy.
Jeszcze na samym początku gdzies tam Majkelek napisał,że rak wielkokomórkowy jest niebezpieczny bo szybko daje przerzuty. I to się niestety u mnie sprawdziło.
Jeżeli chodzi o bóle, to mogę tylko napisać, żeby chorzy na raka nie czytali tego forum, bo jak się czyta opisy strasznych cierpień innych chorych to mimo wszystko to się udziela i człowiek odnosi to do siebie, stąd ten strach.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

[ Dodano: 2015-07-24, 07:56 ]
Jeszcze mam prosbe. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć na czym polega ta radioterapia stereotaktyczna, bo na razie nie odczuwam żadnych zmian, tak jakby nic ze mną nie robiono. Dziękuję. P.
  Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Piotr2000

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21340

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-07-22, 12:33   Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Dzien dobry.
Bardzo dawno nie pisałem. Tak w skrócie chcę przedstawić co działo się ze mną w ostatnim czasie i jak konczy się moja walka z rakiem.

KARTA INFORMACYJNA LECZENIA SZPITALNEGO
Rozpoznanie :Rak płuca prawego. Stan po operacji. Stan po chemioterapii neoadiuwantowej. Rozsiew do węzłów chłonnych śródpiersia. Stan po radioterapii. Rozsiew do mózgowia. Stan po leczeniu operacyjnym. Stan po radioterapii paliatywnej. Progresja. W trakcie radioterapii stereotaktycznej.hp: Cellulae carcinomatosae non microcelllulares. Large cel neuroendocrine carcinoma.
W wywiadzie :
Stan po częściowej resekcji żołądka z powodu choroby wrzodowej.
Choroba niedokrwienna serca.
Zawał mięśnia sercowego 1998
Zastosowano leczenie :
Pacjent napromieniany fotonami X20MV w obszarze płuca lewego-dfx18Gy/g, zakończono leczenie na planowanej dawce całkowitej 54Gy/g
Zalecenia :
Kontrola w Instytucie Onkologii w Gliwicach- Ambulatorium-1005 od godz15-teyj w dniu 25-09-2015. Wówczas prosimy wykonać RTG klatki piersiowej-skierowanie
wydano

Chory pouczony o pielęgnacji skóry w polach napromienianych.
Zalecono spożywanie około 2-2,5 litra płynów na dobę.
Wskazane żywienie wysokokaloryczne, bogatowitaminowe, bogatobiałkowe,prowadzenie oszczędzającego trybu życia, unikanie narazenia na infekcje.
EPIKRYZA :
65-letni pacjent, po raz kolejny hospitalizowany w Instytucie Onkologii z rozpoznaniem raka płuca prawego, po chemioterapii i leczeniu operacyjnym. W2013r. w badaniu PET uwidoczniono cechy nawrotu choroby w obszarze węzłów chłonnych śródpiersia, przeprowadzono radioterapię. Z powodu rozsiewu choroby nowotworowej do mózgowia w dniu 13-10-2014r. wykonano kraniotomię czołową, prawostronną z całkowitym usunięciem guza /hp: Foci carcinomatosi metastici/, a następnie przeprowadzono radioterapie paliatywną do dawki 20 Gy/g.
W badaniu TK/29.05.2015/stwierdzono progresję, chorego zakwalifikowano do radio
terapii stereotaktycznej. Podczas pobytu obecnego napromieniany fotonami X20MV
w obszarze płuca lewego-dfx 18Gy/g, zakończono leczenie na planowanej dawce całkowitej 54Gy/g.
Przebieg leczenia bez powikłań. Pacjent wypisany z Kliniki w stanie ogólnym dobrym
z zaleceniami j.w
Nie mam już złudzen. Zostało się modlic, żeby nie bolało na koniec.
  Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Piotr2000

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21340

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-03-17, 23:55   Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Dziekuje Wam wszystkim za słowa otuchy. Nie pisałem , ale cały czas czytam i współczuję .
Jutro mam byc przyjety w IO w Gliwicach na naswietlania. Podobno ma to trwać 5-6 tygodni. Na razie czuje sie dobrze, ale jaki wrócę nie mam pojęcia. Prawdopodobnie przez ten czas nie bede miał dostępu do internetu, wiec nie bede pisał, ale myslami życzliwymi bede cały czas z Wami. Trzymam kciuki i Was też prosze dla mnie. Jak wrócę do domu to napisze wiecej co sie dzieje. Trzymajcie sie, wszystkiego dobrego !!
  Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Piotr2000

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21340

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-07, 09:36   Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Dziekuje Jolana za pozdrowienia i też pozdrawiam. Jak to miło miec swiadomosc, że ktos tam w swiecie z dobrego serca interesuje sie chorym człowiekiem. To bardzo pomaga.
Jutro mam sie stawic w instytucie, bedą mi szykowac maske do radioterapii i ustalic terminy dalszych etapów leczenia. Boje sie tego wszystkiego, ale staram sie nie panikowac, ale lekko nie jest. Pozdrawiam wszystkich. P.
  Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Piotr2000

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21340

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-05, 09:50   Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Witam wszystkich.
Wiec byłem na prywatnej wizycie u onkologa, który stwierdził. że pozostały tylko naswietlania tych wezłów, bez tego skonczy sie niedobrze. Wg niego musiałoby byc ok 30 naswietlan, szczegółowo tematu nie rozwijał bo ostateczna decyzja zapadnie na kominku, a żadnej informacji jeszcze nie otrzymałem.
Mam pewne wąpliwości i prosze o Wasze zdanie, moze mi pomoże podjąć decyzje. Otóż załóżmy, że nawet te naswietlania sie udadzą to nie ma gwarancji że zostaną jeszcze komórki rakowe na razie tak małe, że nawet badanie PET ich nie wychwiciło i kwestia czasu kiedy to sie ujawni, tyle że ja już nie dam rady wytrzymać ew. nastepnych metod leczenia.
Nie wiem czy zamiast radioterapii jakaś "chemia" nie byłaby dla mnie lepsza, bo podobno niszczy komóki w całym organizmie ? Ja sie nie znam, wiec jeżelii jestem w błędzie to prosze mnie skorygować.
Może ktoś jest w podobnej sytuacji? Nic już nie wiem. Pozdrawiam wszystkich. P.
  Temat: Chemioterapia po operacji-co potem?
Piotr2000

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 38932

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-01, 20:33   Temat: Chemioterapia po operacji-co potem?
ja w dniu 06-12-2012 mialem konsultacje w Gliwicach, na ktorej wystawiono skierowanie na badanie PET/CT.
Badanie PET bylo 08-01-2013 a wyniki odebrałem 25-01-2013, tak że w sumie ok 6 tygodni. Pozdrawiam i życze żeby PET wyszedł pomyslny. P.
  Temat: Czwarty stopień Raka płuc plus przerzuty
Piotr2000

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7351

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-01, 09:53   Temat: Czwarty stopień Raka płuc plus przerzuty
Rozumiem Twoją mame, bo sam jestem chory i tak samo to przezywalem. Szok jest na poczatku potworny, ale jakims cudem po pewnym czasie organizm sie broni i troche zelży bo inaczej mozna by zwariować. Nastapi jakby pogodzenie sie z losem i przyjecie do wiadomosci. Dopiero potem zaczyna sie akceptacja i podjecie leczenia, pojawiaja sie tez iskierki nadziei i jakos trzeba z tym żyć ,wierzyc ze lekarze zrobią co mogą bo co nam innego pozostało? Jak długo szok bedzie trwal nie wiem, ale zycze, zeby jak najkrócej.
Nie probójcie mamy pocieszac na siłe, bo to nie pomoże, sama musi to sobie uswiadomic , przetrwac i potem sama da Wam sygnały ze chce w miare normalnie żyć, a przynajmniej bedzie sie starała. Pozdrawiam. P.
  Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Piotr2000

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21340

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-31, 11:21   Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Może to nieodpowiednie miejsce na takie wpisy, ale w tym ponurym u mnie nastroju zrobiłyscie ,że sie nawet usmiechnąłem. Oby naprawde sie przyłożyli i obrali dla mnie najlepsze opcje, dzieki i pozdrawiam. P.
  Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Piotr2000

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21340

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-31, 10:33   Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Dzieki absenteeism i jolana za odpowiedzi. Troche sie uspokoilem Waszymi podpowiedziami, uporządkowałem mysli i wiem już o co pytac i na co szczegolnie zwrocic uwage w czasie wizyty u onkologa. Teraz dopiero widze jak wazne jest to forum dla chorych. To własnie dzieki lekturze opisywanych tu sytuacji nie dałem sie zwiesc uspokajającym informacjom z wizyt kontrolnych w przychodni chirurgicznej, że na razie wszystko w najlepszym porządku i prawie podstepem doprowadziłem do tego badania PET. Bez Was żyłbym w błogim przekonaniu że to prawda, tylko jak długo?
Wiem że to nie koniec mojego leczenia, ale dobrze że już sie cos dzieje i im predzej to dla mnie lepiej. Poniewaz jestem urodzonym pesymistą to boje sie tylko że zanim cos zrobią to komorki rakowe z tych wezłów rozlezą sie dalej, a jak pisze jolana to "wystarczy jedna zmutowana komórka".
Jeszcze raz bardzo dziekuje za informacje.
Jutro wizyta u onkologa, napisze czego sie dowiem. P,
Wie ktoś może co to jest ten "kominek" ? Bo mnie kominek kojarzy sie z drewnem ciepłem i klachami przy koniaku a nie z rakiem. Pozdrawiam.
  Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Piotr2000

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21340

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-30, 10:11   Temat: mam raka płuc i co dalej ?
skowronko, bardzo dziękuje za słowa otuchy.
Nie dziwie sie, że nikt mi nie odpowiedział skoro p. onkolog u której bylem z powyzszym wynikiem PET nie oceniła jednoznacznie co to sie stało i co dalej, a przekazała moj przypadek na jakies konsylium lekarskie. Ponieważ nie wiem ile bedzie trwało / tydzien, miesiąc ?/ zanim dowiem sie czy jeszcze beda ze mną cos robic zapisalem sie na prywatna wizyte u innego onkologa na piątek dlatego popełnilem wpis, żeby może ktos mi podpowiedzial i zasugerowal czego na tej wizycie sie spodziewac , o co ewentualnie pytac zeby wiecej wiedziec, żeby wizyta wniosla cos konkretnego, bo poza tym ,żo kosztuje to przecież bede chodzil co drugi dzien w tej samej sprawe bo czegos tam nie zrozumiałem , albo nie dopytałem i tylko dlatego liczyłem na jakies sugestie.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
  Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Piotr2000

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21340

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-28, 09:46   Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Dzien dobry.
Wyżej zacząłem oisywac swoją historię, ale tez zacząlem czytać to forum i jak poczytalem to uznałem, że moje problemy to nic w porównaniu do tego co co przeżywają inni i jak cierpią wiec pomyslałem ze nie bede zawracał głowy szanownym moderatorom, bo po operacji pozbierałem sie i czułem naprawde dobrze jak zdrowy człowiek az do 25 stycznia kiedy odebrałem wyniki badania pet, które wyglądają następująco :

PET - 08.01.2013:
Badanie PET 18 F-FDG
Wskazania do wykonania badania: Rak płuca prawego. Stan po lobektomii górnopłatowej 8.10.2012. Ocena zaawansowania choroby przed radykalizacją leczenia.
Badanie PET/TKwykonano okolo 60 min. po dożylnym podaniu 8,2mCi 18F-Fluorodeoxyglukozy /FDG/ przy użyciu tomografu hybrydowego Siemens mCT u pacjenta z glikemią 106 mg/dl. Badaniem objete zostały segmenty ciała od podstawy czaszki do połowy ud. Wykonano rekonstrukcję w trzech płaszczyznach podstawowych po korekcji atanuacji opartej na badaniu TK. Badanie TK wykonano techniką spiralną przy rekonstrukcji warstw 3 mm dez podania kontrastu iv.
Opis PET:
Ogniska patologicznego wycchwytu radioznacznika w rzucie :
1. dwóch węzłów chłonnych w sródpiersiu nieco poniżej i do przodu od rozwidlenia tchawicy SULpeak 4,54
Poza tym tym uwidoczniono fizjologiczną dystrybucje radioznacznika w pozostałych segnentach ciała objętych badaniem.
Widoczne pasmowate obszary nieco podwyższonego wychwytu radioznacznika w rzucie zgrubien opłucnowych po stronie pawej w okolicy lozy po czesciowej resekcji miązszu płuca prawego, najpewniej o charakterze odczynowo zapalnym.

Opis przeglądowego badania TK:
Odpowiedniki morfologiczne ognisk patologicznego wychwytu radioznacznika :
1. dwa okrągławe węzły chłonne sródpiersiowe posrodkowo i po stronie prawej tuż poniżej rozwidlenia tchawicy, do przodu od odejscia oskrzela głównego prawego, wielkosci do 0,9 cm w osi krótkiej.
Obszary wychwytu radioznacznika w opłucnej po stronie prawej nakładają sie na zrosty i zgrubienia opłucnowe pozabiegowe w przedniej czesci sciany klatki piersiowej po stronie prawej.
W badaniu TK uwidoczniono także cechy całkowitej resekcji płata płuca prawego, przytchawiczo po stronie prawej w srodpiersiu gornym kilka okrągławych niepowiększonych węzłów chłonnych nie wykazujących patolocznej aktywnosci metabolicznej, kilka zwapnien zwyrodnieniowych w prawym płacie wątroby w sąsiedztwie segmentu VI, miazdzyca aotry i glownych naczyn biodrowych. Stan po sternotomii i stan po zabiegu CABG.

Wnioski: Obraz PET/TK wyzej wymienionych dwoch wezłów chłonnych przytchawicznych dolnych przemawia za lokalizacją ognisk rozsiewu nowotworu płuca. Zmiany metaboliczne i morfologiczne w opłucnej po stronie prawej o cechach zmian pozabiegowych.

Karta konsultacyjna z dnia 25.01.2013:
Rozpoznanie: C34.9. Rak płuca prawego. Stan po operacji.
WNIOSKI I ZALECENIA: Dokumentacja chorego zostanie przedstawiona na kominku radiologicznym II Kliniki Radioterapii i Chemioterapii. Dalsze zalecenia zostaną przesłane pocztą.

Wiem ze to już koniec nadziei, ale ponieważ nie wiem kiedy podejmą co do mnie jakies decyzje, a pani onkolog mnie zbyła mam prosbe, żeby zintepretowac powyzsze wyniki i podpowiedzieć mi na co zwrocic uwage i o co pytac kiedy bede miał następną konsulacje?

Na te chwile fizycznie nadal czuje sie bardzo dobrze i gdyby nie to badanie PET to łudziłbym sie nadal ze jestem wyleczony, natochmiast psychika mi siada z godziny na godzine i na mysl co mnie teraz czeka powiem szczerze ze wolałbym zasnąc i już sie nie obudzic, takie życie nie ma sensu.

Pozdrawiam wszystkich i życzę wszystkim chorym jak najlepiej. P.
  Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Piotr2000

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21340

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-07, 10:56   Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Dzień dobry absenteeism .
Mam wątpliwosci i pytania w mojej sytuacji, ale myśle, że najpierw dokoncze przedstawianie mojego leczenia, bo bez tego trudno komuś ustosunkowac sie do sprawy nie znajac całej historii. Tak wiec ciąg dalszy :

Karta Informacyjna Leczenia Szpitalnego
Hospitalizacja od 2012-06-26 do 2012-07-03
Rozpoznanie: Guz płuca prawego. Powiekszenie wezlow chlonnych śródpiersia i wneki płuca prawego. Choroba niedokrwienna serca. Stan po zawale miesnia sercowego oraz CABG w 1998r. Stan po resekcji żołądka z powodu choroby wrzodowej przed 40 laty.
Leczenie:
02.07.2012 EBUS
Farmakologiczne: Bisocard, Simgal, Fragmin, Prestarium, Effox
Zalecenia: Kontrola w Poradni Chirurgii ogolnej i Klatki Piersiowej w dniu 11.07. 2012

Epikryza:
Chory przyjety do kliniki z rozpoznaniem jak wyzej. W dniu 02.07.2012 wykonano badanie EBUS i pobrano matriał do badania hist.-pat. Bez powiklan okolozabiegowych. Wypisany do domu w stanie ogolnym dobrym.

Badanie cytologiczne NR ....../2012
Rozpoznanie kliniczne:
Data pobrania: 2012-07-02
Rodzaj materiału, mejsce pobrania:
Biopsja cienkoiglowa
28039 A - wezel chlonny nr 7
28039 B - wezel chlonny nr 3
Rozpoznanie:
A 28039 - Komorek podejrzanych nie znaleziono. (do badania przyslano 5 rozmazow)
B 28039 - Do badania przyslano 9 rozmazow, w jednym z nich obok komorek nablonka oskrzelowego obecne grupy komorek z cechami jadrowej cellulae suspectae probabiliter carcinomatosae non-microcellulares.

W oparciu o poyzsze wyniki poinformowano mnie, że w tej sytuacji zabieg operacyjny nie wchodzi w rachube i otrzymalem skierowanie do szpitala chorob pluc celem zastosowania chemioterpii.
Szpital Chorob Pluc odmowil przyjecia mnie do leczenia twierdzac, że wyniki biopsji nie pozwalaja na wlasciwa diagnoze co do rodzaju schorzenia, że nikt na tej podstawie nie poda mi chemii i zasugerowano mi zgloszenie sie do Instytutu Onkologii na konsultacje postawienie diagnozy co do dalszego leczenia i wdrozenia wlasciwej do mojego przypadku "chemii". Czas leci a ja musialem zacząć od zarejestrowania i ustalenia terminu wizyty w Instytucie.

KARTA KONSULTACYJNA z dnia 2012-08-03
Rozpoznanie: C34.9 Rak płuca prawego.

WNIOSKI I ZALECENIA :
62 letni chory, z rozpoznaniem raka niedrobnokomorkowego pluca prawego. Po konsultacji Onkologa Klinicznego proponujemy rozpoczac leczenie od chemioterapii wg schematu PN, z nastepowa konsultacja torakochirurgiczna odnosnie mozliwosci leczenia systemowego.
W przypadku odstapienia od leczenia operacyjnego lub z wynikiem badania pooperacyjnego możliwa rekonsultacja w Instytucie Onkologii, po wczesniejszym ustaleniu terminu.

Dopiero na podstawie powyzszego zostalem ponownie przyjety do szpitala specjalistycznego gdzie wdrozono chemioterapie.
Mysle że jutro uda mi sie dokonczyc tu moja historie.
Na razie dzieki za zainteresowanie i pozdrawiam wszystkich serdecznie. P.
  Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Piotr2000

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21340

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-06, 12:48   Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Serdeczne dzięki za słowa otuchy, ale jak już pisałem mam raka i na chwilę obecną jest już u mnie "pozamiatane", nie wiem tylko na jak długo. Po prostu jeszcze nie wszystko opisałem, dlatego ,że psychicznie jestem zdemolowany i nie mam nawet siły za jednym razem opisać całej mojej historii, któa trwa od maja. Na początku nie chciałem nawet sie ujawniać, ale w porównaniu z tym co opisują inni stwierdziłem że bardzo mało wiem co sie ze mną dzieje, bo /przynajmniej takie mam wrażenie/ lekarze bardzo mało chcieli ze mną rozmawiać, więc licze na to że na tym forum dobrzy ludzie którzy się dzielą swoją wiedza pomogą mi zrozumieć. Oczywiscie, że muszę udostępnić wyniki leczenia co niniejszym czynię.

KARTA INFORMACYJNA
Szpital Specjalistyczny - Oddział Grużlicy i Chorób Płuc
Pobyt na oddziale: 2012-06-04 - 2012-06-18
Rozpoznanie: Guz płuca prawego z limfadenopatią sródpiersia i prawej wneki. Przewlekła niewydolnosc wiencowa. Stan po zawale miesnia sercowego (1998). Stan po resekcji żołądka z powodu choroby wrzodowej.

Epikryza:
Chory przyjety z powodu osłabienia, spadku masy ciała oraz zmian radiologicznych w plucu prawym. W badaniu TK zmiana guzowata w plucu prawym z limfadenopatią srodpiersia i prawej wneki. Badanie bronchofiberoskopowe nie uwidocznilo zmian w oskrzelach, badanie cytologiczne wymazu i popłuczyn oskrzelowych ujemne. Chory konsultowany torakochirurgicznie, zakwalifikowany do badania Ebus z intencją ewentualnego zabiegu operacyjnego.
Wypisany w dniu 18.06.2012.
Zalecenia: W dniu 26.06.2012 zglosi sie do przyjecia w Klinice Chirurgii Klatki Piersiowej.

TK klatki piersiowej, rekonstrukcje 3D
Badanie wykonano tachnika spiralną przed i po dożylnym podaniu srodka kontrastowego oraz rekonstrukcje w płaszczyznach czołowych i oskrzelowych.
Dane ze skierowania: Cien okragly w plucu prawymi i poszerzenie gornego srodpiersia po stronie prawej.
W segmencie 2 pluca prawego widoczna policykliczna zmiana guzowata przylegajaca do oplucnej o srednicy 20 mm. Niewielkie zmiany wloknisto-guzkowe w szczycie pluca prawego. Niewielkie zmiany o charakterze rozedmy srodzrazikowej.
Poza tym miąższ plucny bez zmian ogniskowych.
Powiekszone wezły chłonne przythawiczne prawe i w oknie aortalno-plucnym o maksymalnych wymiarach 31x23 mm oraz we wnece prawej o srednicy 15 mm.
Tchawica i oskrzela główne oraz platowe prawidlowe. Aorta nie poszerzona. Zmiany zwyrodnieniowe kregosłupa piersiowego. Szwy metalowe mostka. Nadnercza niepowiekszone.
Wnioski: Zmiana guzowata w plucu prawym z powiekszeniem węzłów chlonnych srodpiersia i wneki prawej.

Serdecznie pozdrawiam .
  Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Piotr2000

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21340

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-05, 14:15   Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Witam serdecznie !
Kilka słów o sobie: mam 62 lata jestem na rencie, a w tym roku dopadła mnie ta okrutna choroba. Niby nie jest jeszcze najgorzej, ale brak mi wiary, że moze być dobrze.
Postaram się opisać mój przypadek, może ktoś w podobnej jak moja sytuacji będzie potrafił mi przekazać swoje doświadczenia w walce z tą chorobą, albo moje przeżycia komuś pomogą? Zobaczymy, w każdym razie podzielę się moją dolą na tym forum i przepraszam za może bałaganiarskie pisanie, ale dość to wszystko przeżywam i najważniejsze to zacząć

A zaczęło się tak:

WYNIK BADANIA RTG 2012-05 24:
Opis badania: Okrągły, dobrze wysycony cień o średnicy 2 cm w rzucie przedniego odcinka I żebra po stronie prawej. Poszerzenie prawego obrysu gónego śródpiersia i prawej wnęki. Obraz wymaga wykonania badania TK z kontrastem.
W rzucie mostka metalowe szwy, po stronie lewej szwy pozabiegowe. Prawa kopuła przepony zniekształcona przez zrosty. Sylwetka serca w granicach normy.

Na podstawie powyższej diagnozy lekarz pierwszego kontaktu skierował mnie do leczenia szpitalnego w szpitalu specjalistycznym - Odział Grużlicy i Chorób Płuc.
Dalej w następnym wpisie. P.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group