1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 81793

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-23, 20:34   Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
Trzymaj się
Nie potrafię powiedzieć jak bardzo mi przykro i pewnie żadne słowa nie pomogą w ukojeniu bólu.
Ale cały czas byłaś taka dzielna, więc życzę ci żebyś nie utraciła swojej siły. Jest ci ona bardzo potrzebna.
  Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 81793

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-12, 22:30   Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
Rozumiem Was doskonale. Błędy lekarskie są niedopuszczalne, szczególnie gdy wynikają z pośpiechu i nieprzemyślenia. Bo sytuacje o których mówicie są tak łatwe do uniknięcia, a niestety dosyć częste.
Nie możemy być jednak całkowicie niesprawiedliwi wobec lekarzy, w końcu w ich rękach leży nasze życie. Bo nie chcemy się chyba oddać w ręce szamanów.
Niestety, Eweluto, to, co powiedziałaś ironicznie, jest właściwie prawdą - czerniaka leczy się głównie chirurgicznie. Jak coś się pojawia, to szybko się to wycina. Leki podaje się pacjentom z przerzutami na organy, głównie w sytuacjach, gdy operacja nie jest możliwa.
Te leki mają wiele skutków ubocznych i chociaż ich skuteczność jest podobno duża, to wyczytałam (gdzieś na tym forum), że komórki raka mogą mutować i po jakimś czasie leki przestają już być skuteczne. To może być powodem, dlaczego tych leków nie daje się zaraz po zdiagnozowaniu czerniaka.
Musimy wierzyć i nie tracić nadziei. Są na świecie dobrzy ludzie i obyśmy na takich zawsze trafiali.
  Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 81793

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-07-22, 20:56   Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
Dobrze, że DSS Ci odpowiedziała i wszystko wyjaśniła. Ja ciągle jeszcze miałam nadzieję, że może był to przypadek, w którym postepowanie lekarza było słuszne. Ja miałam szczęście i trafiam na znakomitych lekarzy i wspaniałych ludzi, i aż wierzyć mi się nie chce, ze niektórzy tak lekceważąco postępują.
Stopień Breslow jest obecnie faktycznie znacznie ważniejsza niż skala Clarka, a 3mm głębokości naciekania to sporo. Naprawdę przykro się czyta o takich niedopatrzeniach lekarzy.
Nie załamujcie się jednak. Jak pisałam wcześniej musicie po prostu uważnie kontrolować węzły. Robić USG u dobrego lekarza i w miejscu, gdzie jest dobry sprzęt. Jest duże prawdopodobieństwo, że dobrze się stanie, że mąż zachował węzły, bo nie musi się przecież dziać coś złego, chociaż oczywiście niepokój będzie. Niestety każda choroba wywołuje takie lęki. Bądźcie jednak dobrej myśli.
No i może pomyślcie o zmianie miejsca w którym się leczycie. Tak jak pisała Małgośka - najlepsza jest Warszawa i dr Rutkowski (i cały jego zespół), jeśli tylko macie takie możliwości.
Trzymam kciuki
  Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 81793

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-07-20, 09:46   Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
Przykro mi, że twojego męża to spotkało, tym bardziej, ze musi się zmagać z inną jeszcze dolegliwością.
Bądź dobrej myśli - źle rokujące czynniki wcale nie muszą oznaczać czegoś złego. Nie martw się na zapas.
Natomiast co do twojego pytania, to osobiście nie wiem dlaczego lekarz nie zalecił zbadania węzła wartowniczego. Na początku usuwa się maksymalnie 3 węzły i nie ograniczyłoby tak bardzo sprawności ręki.
Szkoda, że wcześniej nie napisałaś, polecilibyśmy skonsultowanie z innym lekarzem. Wartownika oznacza i się wycina od 0,7 mm (chyba) naciekania. A tutaj są 3 mm i owrzodzenie.
Nie chcę cię jednak stresować, teraz gdy i tak tego nie zrobili i nie ma co gdybać. Porozmawiaj o tym z lekarzem. Może był jakiś powód dlaczego się nie zdecydował na to i może to była dobra decyzja.
Teraz po prostu musisz pamiętać, zeby często mąż miał USG węzłów chłonnych by czuwać nad tym czy na pewno nic się nie dzieje.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group