1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czerniak złośliwy Clark III 4 mm
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 159
Wyświetleń: 108964

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-06-27, 10:49   Temat: czerniak złośliwy Clark III 4 mm
Niestety nie do końca jest tak jak napisała Nowa. Mikroprzerzuty można wykryć dopiero w badaniu histopatologicznym po wykonaniu odczynów immunohistochemicznych z HMB45. Nawet w barwieniu rutynowym mikroprzerzuty mogą nie wyjść. Takie małe przerzuty, np 1mm (jak np u mnie) nie wywołują też żadnych dolegliwości. Niestety żeby mieć całkowitą pewność trzeba poczekać na wyniki badania histpat.
  Temat: czerniak złośliwy Clark III 4 mm
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 159
Wyświetleń: 108964

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-06-24, 21:03   Temat: czerniak złośliwy Clark III 4 mm
prof Nejc to faktycznie podobno bardzo sympatyczny człowiek, a co ważniejsze dobry specjalista. Wszystko co ci zaproponował to standardowe postępowanie w takim przypadku. Co do oznaczenia wartownika to u mnie zrobiono to bardzo szybko. Najpierw wstrzykneli izotop, a potem prawie od razu do maszyny, która chyba prześwietlenie robiła - nie wiem dokładnie, by zobaczyć, gdzie są węzły. Zaznaczono mi to miejsce markerem by chirurdzy na następny dzień wiedzieli gdzie ciąć, a odpowiedni węzeł wartowniczy to już jest do zobaczenia/wykrycia dopiero po rozcięciu skóry.
Będziemy trzymać kciuki jak będziesz w szpitalu, a ty się nie martw, tylko się ciesz, że tak szybko wszystko się udaje zrobić.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group