1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
czerniak złośliwy Clark III 4 mm
Autor Wiadomość
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #16  Wysłany: 2013-06-25, 15:51  


Moze warto powtorzyc badanie dla pewnosci?
 
Marcin. wichniar2 



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 99
Pomógł: 10 razy

 #17  Wysłany: 2013-06-25, 16:59  


No nie wiem czekam co powie lekarz. Ale kurna korci mnie by zrobić jeszcze raz. Jak myślicie czekać do poniedziałku jak do szpitala mnie przyjmią czy zrobić jeszcze raz u kogoś innego?
 
mm0nika80 


Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 239
Skąd: koszalin
Pomogła: 73 razy

 #18  Wysłany: 2013-06-25, 20:47  


Kiedy masz wizytę?pewnie doktorek coś pomorze :)
 
Marcin. wichniar2 



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 99
Pomógł: 10 razy

 #19  Wysłany: 2013-06-25, 23:47  


W poniedziałek mam wizyte.. i przyjęcie do szpitala. .. w rozmowie z doktorem przez telefon powiedział. . Że powinno być oki.. sam zobaczą jeszcze zdjęcie fo co mam na płycie wypalone.. a jeśli im to będzie się nie podobało to powtorza więc. ... czekam do poniedziałku. . Ostatnie badania i chyba najważniejsze badanie węzłów ... i warto wynika tymi markerami... .. więc tam określi csy jeszcze raz zdjęcie klatki.
 
Marcin. wichniar2 



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 99
Pomógł: 10 razy

 #20  Wysłany: 2013-06-26, 23:26  


Mam takie pytanie badanie USG na ile jest wiarygodne ? Jeżeli lekarz nic nie widział to ?

Przerzut może być z byt mały ?

Nie myślę jak najczarniej tylko się zastanawiam.
 
nowa 


Dołączyła: 12 Sie 2010
Posty: 77
Pomogła: 9 razy

 #21  Wysłany: 2013-06-27, 08:30  


Marcinie, dobry diagnosta wychwyci nieprawidłowości podczas usg. Jeśli nic nie widać, czujemy się świetnie (uwaga na objawy ,,bólowe,, spowodowane samym stresem przed badaniem;) To zakładamy, że nic nie ma:)
Spokojnie:)
 
OptymistycznaLenka88 


Dołączyła: 18 Maj 2013
Posty: 168
Skąd: Łódź
Pomogła: 30 razy

 #22  Wysłany: 2013-06-27, 10:49  


Niestety nie do końca jest tak jak napisała Nowa. Mikroprzerzuty można wykryć dopiero w badaniu histopatologicznym po wykonaniu odczynów immunohistochemicznych z HMB45. Nawet w barwieniu rutynowym mikroprzerzuty mogą nie wyjść. Takie małe przerzuty, np 1mm (jak np u mnie) nie wywołują też żadnych dolegliwości. Niestety żeby mieć całkowitą pewność trzeba poczekać na wyniki badania histpat.
 
Marcin. wichniar2 



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 99
Pomógł: 10 razy

 #23  Wysłany: 2013-06-27, 17:56  


mhm.. Rozumiem. Na razie to co mogłem sam zrobiłem. W poniedziałek ma skierowanie do szpitala. Ehh.. i się okaże czy dziad jeszcze jest....

Coco trzymam Kciuki za wyniki !

Humor wraca znów zaczynam wariować jak z przed Choroby ! Chyba powoli uczę się że to jeszcze nie koniec świata:)
 
Marcin. wichniar2 



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 99
Pomógł: 10 razy

 #24  Wysłany: 2013-07-01, 14:34  


Jestem właśnie w szpitalu .. lekarz zdecydował na leczenie doraźne i też się z tym zgadzam.. do cięcie rany 1.5 do 2cm oraz wycięcie dwuch węzłów. . Po badaniu barwnikami .. wyszło że dwa węzły się zabarwily. Lekarz zdecydował się je usunąć mimo dobrych badań USG powiedział że lepiej wycinać niż znów czekać na wynik badań pato-morfo jak by była biopsia. . I wole by nawet profilaktycznie wycieli.... mam nadzieje że tam nic nie znajdą:/
 
Marcin. wichniar2 



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 99
Pomógł: 10 razy

 #25  Wysłany: 2013-07-02, 21:38  


Jestem już po zabiegu.. Docieli ranę duza ale jest dobrze,.. Tzeba przetzymać ...... Wycieto mi tylko jeden wezel wartownik jest powiekszony ale powiedzano mi ze nie usunieto reszty z powody ze stara rana miala stan zapalny i moze dlatego ten jefen powiekszony jest ... Za dwa tygodnie bede wiedzal .. Dlaczego weze taki duzy ..... :( no nic licze na to ze od stanu zapalnego.
 
Marcin. wichniar2 



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 99
Pomógł: 10 razy

 #26  Wysłany: 2013-07-04, 00:13  


Lenka jak jak tobie te węzły usuneli to czujesz jakieś długo falowe ... dyskomfort pod pachą. . Bo ja na razie mam wszystko tam zdretwiale.

A wam tez miezono wyjściowy poziom LDH ?? Bo umnie jest 168 U/L to dobrze bo czytam na internecie ze niby jest miedzy 135- 225 norma.. ale wiecie jak to jest w necie.
 
Marcin. wichniar2 



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 99
Pomógł: 10 razy

 #27  Wysłany: 2013-07-04, 08:29  


Ja już od wczoraj w domu jestem. 3 dni i wypuscili w w poniedziałek badania we wtorek operacja w środę po obchodzie zobaczyli że rana nie czerwona brak stanu zapalnego nie broczy. .. to do domu.... nie w tym tym momencie najważniejsze zdrowie. .. praca poczeka !

Aha nie no podobno ten poziom LDH jak jest ponad norme wskazuje czy sa stany zapalne w ciele.
 
Crocop 


Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 36
Pomógł: 4 razy

 #28  Wysłany: 2013-07-11, 20:41  


Witaj. Przeczytałem twój wątek i jest bardzo podobny do mojej sytuacji. Miałem pieprzyk odkąd pamiętam na przedramieniu i nagle zaczął się zmieniać. Poszedłem usunąć a tu wyniki że czerniak Clark III Breslow 1mm. Miałem docinkę i usuwane 2 węzły. Czytałem że pytałeś się ile czasu potrzeba żeby ręka zaczęła normalnie funkcjonować, otóż w moim przypadku było to pół roku zanim mogłem wykonywać wszystkie ruchy. A dziwne uczucie po usunięciu węzłów mam do dzisiaj zależy od dnia. Pozdrawiam i daj znać jak wyniki itp. Trzymaj się :)
 
Marcin. wichniar2 



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 99
Pomógł: 10 razy

 #29  Wysłany: 2013-07-12, 20:14  


Ehhhh
... ja to mam pecha chyba. . Dostalem leki stan zapalny pod pachą gdzie usniety miałem węzeł .... dawano mi jakieś maści i riwanol ciągle. .. niby w porządku a tu masz dziś zaczęło mi płynąć nito krew ni to woda z krwi ..... z tej rany strumieniami .. nie wiem co to zaraz sie ubieram i do szpitala jadę. ..
 
Marcin. wichniar2 



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 99
Pomógł: 10 razy

 #30  Wysłany: 2013-07-14, 19:40  


Tak chlonka :) na szczęście :) lekarz powiedział że dobrze że wpłynęło.. bo opuchlizna mi zeszła:) byłem jeszcze dziś w szpitalu i pozdejmowano mi trochę nitek :p
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group