Link do strony z możliwością wsparcia forum:

https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 57
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzonu macicy
OLILB

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 7678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-03-30, 10:43   Temat: Rak trzonu macicy
Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Będę na bieżąco prowadził wątek informując jak wygląda sytuacja.
  Temat: Rak trzonu macicy
OLILB

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 7678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-03-30, 10:12   Temat: Rak trzonu macicy
Tak, w 2016 roku naświetlania były wykonywane 6 tygodni po operacji i trwały 4 tygodnie. Obecnie okazało się, że Pani doktor nie zaplanowała naświetlań pięcio ani też dwutygodniowych, jak mówiła na wizycie. Wykonano jedynie 5 naświetlań, ostatnie w dniu dzisiejszym i zaplanowano wizytę za miesiąc. Kompletnie nie wiem co to oznacza i jak wygląda sytuacja, Pani doktor nie informuje, my się przy Cioci nie dopytujemy. Ciocia emocjonalnie nie dawała sobie rady z chorobą, bardzo osłabła, nie dała rady wstać z łóżka. Za moją namową udała się do psychiatry, po podaniu leków antydepresyjnych sytuacja uległa znacznej poprawie. Pojawił się, też problem z bólem, początkowo lek accordeon nie pomógł, pomaga jedynie paracetamol, ale nie można go brać tak dużo. Wczoraj Pani doktor przypisała plastry z fentanylem 25, zobaczymy jaki będzie efekt.

Zastanawiam mnie, dlaczego nie wykonano badań obrazowych, celem diagnostyki innych przerzutów odległych, czy to standardowe postępowanie? Po zapytaniu o hormonoterapię Pani doktor powiedziała, że radioterapią opanuje sytuację. Proszę o poradę czy powinniśmy zasięgnąć konsultacji innego specjalisty?
Pani doktor wydaje się kompetentna, nie wiem czy mogę napisać jak się nazywa. Pracuje w CO w Warszawie jest ginekologiem onkologiem, zajmuje się radioterapią.
  Temat: Rak trzonu macicy
OLILB

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 7678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-03-09, 14:55   Temat: Rak trzonu macicy
Dzięki za dobre słowo. Musi być dobrze !
  Temat: Rak trzonu macicy
OLILB

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 7678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-03-08, 14:45   Temat: Rak trzonu macicy
Dziękuję za odpowiedź. W ciągu 10 dni zostanie wyznaczony termin radioterapii która będzie trwać 5 tygodni. Po badaniu kontrolnym poinformuje o efektach.
  Temat: Rak trzonu macicy
OLILB

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 7678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-03-05, 17:45   Temat: Rak trzonu macicy
Ciocia dziś była na prywatnej wizycie u onkologia, który leczył ja 3 lata temu w CO w Warszawie . No mojemu zdziwieniu Pani doktor powiedziała że sytuacja jest do opanowania radioterapia. Missy napisz proszę , co o tym sądzisz ? Czy sugerujesz zasięgnąć opinii jeszcze jednego onkologa? Jeżeli tak, to czy ktoś z forum może polecić kogoś z Warszawy?
  Temat: Rak trzonu macicy
OLILB

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 7678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-03-05, 12:32   Temat: Rak trzonu macicy
Missy kolejny raz dziękuję. Czy jest możliwe do określenia rokowanie długości życia przy przy zastosowaniu leczenia chemią i bez leczenia, przy założeniu, że jest to przerzut z macicy?

[ Dodano: 2019-03-05, 12:35 ]
I jeszcze jedno pytanie: czy chemia, którą może zaproponować lekarz onkolog jest bardzo toksyczna, jak wpływa na samopoczucie pacjenta? Mam przykre doświadczenia z moją Mamą , przy DRP dostałą schemat PE. Drugi raz bym się na to nie zgodził ...
  Temat: Rak trzonu macicy
OLILB

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 7678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-03-05, 11:23   Temat: Rak trzonu macicy
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jesteśmy już po TK, opis zamieszczam w załączniku. Proszę o opinię co można z tym zrobić, czy są jakieś szanse na wyleczenie?

  Temat: Rak trzonu macicy
OLILB

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 7678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-02-26, 19:35   Temat: Rak trzonu macicy
Witam serdecznie Forumowiczów

Niestety jestem zmuszony odświeżyć wątek. Chodzi o dalej o moja Ciocie. Od kilku miesięcy doliczamy jej bóle brzucha. Lokalne konowalstwo wiele razy na SOR podawali jej środki typu tramadol , lekarz POZ twierdził że to wiek a ortopeda zrobił sterydowa blokadę nerwów. Nic nie pomogło niestety . Wczoraj trafiła kolejny raz do szpitala, gdzie wykonano USG jamy brzusznej. Niepokoi mnie opis : wątroba, trzysta sledziona bez zmian ognidkowych. Za trzonem trzustki w okolicy przyaortalnej hypoechogenna lita zmiana o tym. 30x32 mm meta ?

Proszę o interpretację czy może być to faktycznie następstwo raka trzonu macicy wyleczonego 3 lata temu ? Nie rozumiem do końca lokalizacji guza, na jakich tkankach się znajduje ? Proszę kogoś mądrzejszego o odpowiedź.

[ Dodano: 2019-02-26, 21:16 ]
Załączam zdjęcia dokumentacji ze szpitala, jutro umówiłem Ciocię na rezonans, wizyta u onkologa za tydzień.

  Temat: Przewlekla Bialaczka Szpikowa u 25-latki
OLILB

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4318

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2016-11-14, 12:09   Temat: Przewlekla Bialaczka Szpikowa u 25-latki
Ola Olka dziękuję, ale w wikipedii już jest więcej na ten temat ...
  Temat: Przewlekla Bialaczka Szpikowa u 25-latki
OLILB

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4318

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2016-11-14, 10:52   Temat: Przewlekla Bialaczka Szpikowa u 25-latki
cześć,

przykro mi, ale nie jestem specjalistą żeby cokolwiek doradzić. Korzystając z okazji podjętego tematu chciałbym podpytać osoby posiadające szerszą wiedzę o lek o nazwie Venetoclax . Przeczytałem o nim na jakiejś stronie (obawiam się że może niezbyt wiarygodnej), napisanoi, że jest on dostępny w Europie, jednak czy też w Polsce? Nic więcej nie udało mi się znaleźć

pozdrawiam
  Temat: Rak trzonu macicy
OLILB

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 7678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-09-22, 17:18   Temat: Rak trzonu macicy
Witam,

minęło pół roku od operacji. Ciocia przed kilkoma dniami była na badaniu kontrolnym, jak na razie wszystko jest OK. Wykonane były tylko badania krwi oraz badanie ginekologiczne. Kolejna kontrola za pół roku, tym razem Ciocia ma się zgłosić z badaniem USG jamy brzusznej. jesteśmy pełni nadziei, że już wszystko będzie dobrze. Proszę jeszcze o radę czy warto na własną rękę wcześniej wykonać jakieś badania?

pozdrawiam
  Temat: Rak trzonu macicy
OLILB

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 9586

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-09-16, 13:29   Temat: Rak trzonu macicy
Spokojnie, spróbuj zamieścić jeszcze raz wynik, ten jest nieczytelny. Są tutaj specjaliści, którzy na pewno dobrze Ci doradzą. W obecnych czasach rak to nie zawsze jest wyrok. Zamieść jeszcze raz wyniki badań usuwając dane personalne Mamy i lekarzy i cierpliwie czekaj.
  Temat: Zapobieganie / wczesne wykrycie nowotworu
OLILB

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 2788

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2016-09-01, 09:38   Temat: Zapobieganie / wczesne wykrycie nowotworu
Wszystko się zgadza, jednak nasilający się ból w pozycji leżącej sugeruje problemy z kręgosłupem. To nie jest mój wymysł (na medycynie się nie znam) tylko słowa bardzo dobrego lekarza u którego się leczyłem.

pozdrawiam
  Temat: Zapobieganie / wczesne wykrycie nowotworu
OLILB

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 2788

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2016-09-01, 09:07   Temat: Zapobieganie / wczesne wykrycie nowotworu
A ja z własnego doświadczenia Ci powiem aby mąż zrobił MRI kręgosłupa. Przy dyskopatii bardzo prawdopodobne jest nasilanie się bólu w pozycji leżącej. RTG nie polecam, u mnie wyszło dobrze, tymczasem po wykonaniu TK i MRI okazało się, że mam 2 operacyjne przepukliny w odcinku lędźwiowym.

Co do profilaktyki przeciwnowotworowej oczywiście uważam, że jest bardzo ważna, ale są raki i raki. O ile można wcześnie wykryć i leczyć guza np. piersi to niestety przekonałem się, że przy raku płuc chodzenie po lekarzach i wykonywanie badań nic nie dało. Przy przerzutach odległych w IV stadium raka płuc wyniki OB, CRP, morfologia wyszły w normie.

pozdrawiam
  Temat: Drobnokomówkowy rak płuc - problemy lekarzy z diagnozą
OLILB

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 5710

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-10, 12:15   Temat: Drobnokomówkowy rak płuc - problemy lekarzy z diagnozą
dziękuję za odpowiedź. Lekarz w CO Lublin miał jednak pretensje, dlaczego rak został zdiagnozowany tak późno. Domyślam się, że przy DRP jeżeli były to przerzuty do kości nie było już szans. Ból kości był straszny, ale najgorszy w ostatnich tygodniach był ból trzustki - nie do opanowania przez anestezjologa z poradni leczenia bólu z CO.
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group