1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 19
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzonu macicy
OLILB

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15889

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-12-26, 10:13   Temat: Rak trzonu macicy
W sierpniu Ciocia trafiła do hospicjum stacjonarnego.

25.12.2021 (i) . Dziękuję za pomoc i wsparcie.
  Temat: Rak trzonu macicy
OLILB

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15889

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-04-27, 13:45   Temat: Rak trzonu macicy
Udało mi się namówić w końcu Ciocie na wizytę u anestezjologa zajmującego się w CO w Warszawie bólem nowotworowym. Poczytalem trochę o neurolizie i wydaje się optymalnym rozwiązaniem z tym, że nie wiedzieć czemu większość prywatnych placówek w Warszawie albo nigdy nie robiło zabiegu albo sie z niego wycofało. Ma wizycie u Pani Onkolog prowadzącej nie zaproponowano dalszego leczenia np. Chemia, Pani doktor powiedziała, że choroba może się zatrzymać na obecnym etapie.

Będę informować na bieżąco.
  Temat: Rak trzonu macicy
OLILB

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15889

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-04-09, 16:32   Temat: Rak trzonu macicy
Obawiam się, że jak Ciocia usłyszy słowo "hospicjum" kompletnie się załamie. Czy praktykowane jest nieujawnianie pacjentowi faktu, że jest pod opieką hospicjum tylko np. przychodni specjalizującej się w leczeniu bólu ? . Ciocia mieszka w okolicach Mińska Mazowieckiego, czy orientujesz się na temat możliwości w tej lokalizacji? Coś tam już wygooglowałem, ale zawsze inaczej jak ktoś poleci...
  Temat: Rak trzonu macicy
OLILB

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15889

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-04-09, 13:06   Temat: Rak trzonu macicy
Dziękuję za odpowiedź. Ciocia nie jest pod opieką hospicjum domowego, nie do końca jest świadoma tego, w jakim stadium jest Jej choroba i z leczenia wyłącznie paliatywnego. Przerzut widoczny w badaniach obrazowych jest już od kilku lat, niewiele się zmienia. Spróbuję poczytać o neurolizie, każde rozwiązanie, które spowoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych będzie dobre.
  Temat: Rak trzonu macicy
OLILB

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15889

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-04-09, 09:26   Temat: Rak trzonu macicy
próbuję załączyć plik z badaniem, jednak wyskakuje komunikat "Nie mogę się zalogować na serwer FTP. Użytkownik 'forum-onkologiczne' lub hasło nieprawidlowe. Sprawdz ustawienia serwera FTP."

Najważniejsze z opisu badania :

Porównano z badaniem z 07.07.2020

"W porównaniu z badaniem poprzednim naciek w przestrzeni zaotrzewnowej obecnie nieco większy, o wymiarach 30x13x40 mm, poprzednio 27x20x35 mm, w obrębie nacieku pomiędzy aortą brzuszną i okolicą ujścia lewej żyły nerkowej do żyły głównej niewielkie obszary płynowe - cechy rozpadu. Poza tym wynik badania TK jak poprzednio:
- cechy lokalnego naciekania na struktury naczyniowe jak poprzednio,
- bez obecności wolnego płynu w jamie brzusznej,
- w miednicy małej okolica kikuta pochwy niezmieniona,
- obraz pozostałych narządów jamy brzusznej i miednicy jak w badaniu poprzednim,
- jak poprzednio nieco poszerzony PŻW - o śr. ok 9-10 mm,
- pogrubienie ściany żołądka jak poprzednio,
- struktury kostne objęte badaniem bez podejrzanych zmian, wklęsły zarys blaszki granicznej górnej trzonu kręgu L5 - tworząca się przepuklina dootrzewnowa.

Dolne części płuc objęte badaniem bez zmian ogniskowych.
  Temat: Rak trzonu macicy
OLILB

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15889

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-04-09, 09:13   Temat: Rak trzonu macicy
Witam,

temat kontynuuję od 2016 roku. Sytuacja po 2 latach od radioterapii wygląda mniej ciekawie. Kilka miesięcy temu z powodu bólu wykonano radioterapię. Ból ustąpił na 2,5 miesiąca po czym powrócił, obecnie jest nie do zniesienia.

Wykonano badanie obrazowe 1 kwietnia, którego wynik załączam. W dalszym ciągu naciek umiejscowiony jest w tym samym obszarze, nie ma więcej przerzutów . Limit radioterapii został wyczerpany. Próbowano hormonoterapii, jednak Ciocia zareagowała bardzo źle na leczenie. Reakcja na wszelkie opioidowe środki przeciwbólowe, plastry, czy nawet diklofenak (podejrzewaliśmy ból spowodowany wielopoziomową dyskopatią) była podobna : wymioty, czasami migotanie przedsionków (serducho nie jest już w najlepszej formie). Onkolog nie proponuje żadnego leczenia, powiedziała, że jeżeli zmiana nie będzie się powiększać niech tak zostanie...

Proszę o poradę co można z tym zrobić?

[ Dodano: 2021-04-09, 09:16 ]



załączam badanie
  Temat: Rak trzonu macicy
OLILB

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15889

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-03-30, 10:43   Temat: Rak trzonu macicy
Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Będę na bieżąco prowadził wątek informując jak wygląda sytuacja.
  Temat: Rak trzonu macicy
OLILB

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15889

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-03-30, 10:12   Temat: Rak trzonu macicy
Tak, w 2016 roku naświetlania były wykonywane 6 tygodni po operacji i trwały 4 tygodnie. Obecnie okazało się, że Pani doktor nie zaplanowała naświetlań pięcio ani też dwutygodniowych, jak mówiła na wizycie. Wykonano jedynie 5 naświetlań, ostatnie w dniu dzisiejszym i zaplanowano wizytę za miesiąc. Kompletnie nie wiem co to oznacza i jak wygląda sytuacja, Pani doktor nie informuje, my się przy Cioci nie dopytujemy. Ciocia emocjonalnie nie dawała sobie rady z chorobą, bardzo osłabła, nie dała rady wstać z łóżka. Za moją namową udała się do psychiatry, po podaniu leków antydepresyjnych sytuacja uległa znacznej poprawie. Pojawił się, też problem z bólem, początkowo lek accordeon nie pomógł, pomaga jedynie paracetamol, ale nie można go brać tak dużo. Wczoraj Pani doktor przypisała plastry z fentanylem 25, zobaczymy jaki będzie efekt.

Zastanawiam mnie, dlaczego nie wykonano badań obrazowych, celem diagnostyki innych przerzutów odległych, czy to standardowe postępowanie? Po zapytaniu o hormonoterapię Pani doktor powiedziała, że radioterapią opanuje sytuację. Proszę o poradę czy powinniśmy zasięgnąć konsultacji innego specjalisty?
Pani doktor wydaje się kompetentna, nie wiem czy mogę napisać jak się nazywa. Pracuje w CO w Warszawie jest ginekologiem onkologiem, zajmuje się radioterapią.
  Temat: Rak trzonu macicy
OLILB

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15889

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-03-09, 14:55   Temat: Rak trzonu macicy
Dzięki za dobre słowo. Musi być dobrze !
  Temat: Rak trzonu macicy
OLILB

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15889

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-03-08, 14:45   Temat: Rak trzonu macicy
Dziękuję za odpowiedź. W ciągu 10 dni zostanie wyznaczony termin radioterapii która będzie trwać 5 tygodni. Po badaniu kontrolnym poinformuje o efektach.
  Temat: Rak trzonu macicy
OLILB

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15889

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-03-05, 17:45   Temat: Rak trzonu macicy
Ciocia dziś była na prywatnej wizycie u onkologia, który leczył ja 3 lata temu w CO w Warszawie . No mojemu zdziwieniu Pani doktor powiedziała że sytuacja jest do opanowania radioterapia. Missy napisz proszę , co o tym sądzisz ? Czy sugerujesz zasięgnąć opinii jeszcze jednego onkologa? Jeżeli tak, to czy ktoś z forum może polecić kogoś z Warszawy?
  Temat: Rak trzonu macicy
OLILB

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15889

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-03-05, 12:32   Temat: Rak trzonu macicy
Missy kolejny raz dziękuję. Czy jest możliwe do określenia rokowanie długości życia przy przy zastosowaniu leczenia chemią i bez leczenia, przy założeniu, że jest to przerzut z macicy?

[ Dodano: 2019-03-05, 12:35 ]
I jeszcze jedno pytanie: czy chemia, którą może zaproponować lekarz onkolog jest bardzo toksyczna, jak wpływa na samopoczucie pacjenta? Mam przykre doświadczenia z moją Mamą , przy DRP dostałą schemat PE. Drugi raz bym się na to nie zgodził ...
  Temat: Rak trzonu macicy
OLILB

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15889

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-03-05, 11:23   Temat: Rak trzonu macicy
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jesteśmy już po TK, opis zamieszczam w załączniku. Proszę o opinię co można z tym zrobić, czy są jakieś szanse na wyleczenie?

  Temat: Rak trzonu macicy
OLILB

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15889

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-02-26, 19:35   Temat: Rak trzonu macicy
Witam serdecznie Forumowiczów

Niestety jestem zmuszony odświeżyć wątek. Chodzi o dalej o moja Ciocie. Od kilku miesięcy doliczamy jej bóle brzucha. Lokalne konowalstwo wiele razy na SOR podawali jej środki typu tramadol , lekarz POZ twierdził że to wiek a ortopeda zrobił sterydowa blokadę nerwów. Nic nie pomogło niestety . Wczoraj trafiła kolejny raz do szpitala, gdzie wykonano USG jamy brzusznej. Niepokoi mnie opis : wątroba, trzysta sledziona bez zmian ognidkowych. Za trzonem trzustki w okolicy przyaortalnej hypoechogenna lita zmiana o tym. 30x32 mm meta ?

Proszę o interpretację czy może być to faktycznie następstwo raka trzonu macicy wyleczonego 3 lata temu ? Nie rozumiem do końca lokalizacji guza, na jakich tkankach się znajduje ? Proszę kogoś mądrzejszego o odpowiedź.

[ Dodano: 2019-02-26, 21:16 ]
Załączam zdjęcia dokumentacji ze szpitala, jutro umówiłem Ciocię na rezonans, wizyta u onkologa za tydzień.





  Temat: Rak trzonu macicy
OLILB

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15889

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-09-22, 17:18   Temat: Rak trzonu macicy
Witam,

minęło pół roku od operacji. Ciocia przed kilkoma dniami była na badaniu kontrolnym, jak na razie wszystko jest OK. Wykonane były tylko badania krwi oraz badanie ginekologiczne. Kolejna kontrola za pół roku, tym razem Ciocia ma się zgłosić z badaniem USG jamy brzusznej. jesteśmy pełni nadziei, że już wszystko będzie dobrze. Proszę jeszcze o radę czy warto na własną rękę wcześniej wykonać jakieś badania?

pozdrawiam
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group