1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prawdopodobny rak otrzewnej
Ne1a

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 46294

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-12-10, 07:02   Temat: Prawdopodobny rak otrzewnej
Majuna napisał/a:
Martwi mnie brak wpisow.


Majuna ja jestem i myślę o Was. Jak nie znam odpowiedzi na Twoje pytania to nie próbuję gdybać bo więcej z tego szkody wychodzi, niż pożytku....

Port za to to dobra wiadomość- pewnie bardzo ułatwi Mężowi życie. Beznadziejnie, że nie możesz być teraz na miejscu, ale tak się czasami życie układa.... Wiesz, czasami ludzie są fizycznie blisko, ale myślami bardzo daleko od siebie- u Ciebie odwrotnie- ciałem daleko, ale myślami i sercem blisko... A najgorsze chyba jednak jest to pierwsze- kiedy na kanapie siedzą dwie obce sobie osoby....

Przytulam Cię cieplutko i pozdrawiam!
  Temat: Prawdopodobny rak otrzewnej
Ne1a

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 46294

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-10-16, 19:04   Temat: Prawdopodobny rak otrzewnej
Majuna celem chemioterapii paliatywnej nie jest wyleczenie tylko poprawa jakości i długości życia pacjenta. Zdarza się czasami, że reakcja na chemioterapię jest tak dobra, że pojawia się możliwość operacji i próby radykalnego leczenia- ale to nie jest w sumie cel tej chemioterapii- po prostu czasami się zdarza.

Pytanie czy 9 miesięcy coś oznacza- w sumie nie spotkałam się jeszcze z takim określeniem na etapie planowania leczenia- czy to nie było przypadkiem 9 cyklów chemioterapii? Może Chyba, że długość cyklu to miesiąc, ale to i tak nie słyszałam, żeby tak podawano (co nie oznacza, że tak się nie dzieje). Jeżeli dotyczyło to jednak rokowania to podawana jest zazwyczaj statystyczna przeżywalność w danym stadium. A każdy jest inny więc nie musi to oznaczać, że w konkretnym przypadku danego pacjenta- się sprawdzi. Spektakularnym przykładem "łamania" statystyki jest ks. Jan Kaczkowski- choruje na glejaka wielopostaciowego IV stopnia. Statystyki mówią 6- 12 miesięcy. A tu mija 41 miesiąc walki i nic nie wskazuje na rychłe zakończenie.

Zazwyczaj chemioterapia paliatywna jest łagodniejsza od tej podjętej w celu wyleczenia- chodzi o poprawę komfortu życia więc pacjenta nie męczy się bardziej niż to konieczne do osiągnięcia tego celu. Trzymaj się, szczególnie że jesteś daleko od domu- pewnie jest Ci jeszcze ciężej... Myślę o Was i trzymam kciuki, żeby wszystko toczyło się najlepiej jak to możiiwe!
  Temat: Prawdopodobny rak otrzewnej
Ne1a

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 46294

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-09-08, 08:01   Temat: Prawdopodobny rak otrzewnej
Żebyś się nie smuciła, że nikt się nie odzywa (to nie tak, że się nie interesuję- po prostu nie znam odpowiedzi na Twoje pytania) ;)

Z laickiego punktu widzenia nie wydaje mi się, żeby to był przerzut z jelita cienkiego- zmiana jest niewielka, nie nacieka okolicznych tkanek... Raczej powiedziałabym, że może być odwrotnie (ale to tylko gdybanie- nie wiem).
Co do diagnostyki jelita cienkiego to do dyspozycji jest rtg, tomografia spiralna, USG, rezonans magnetyczny, test z kamerą w kapsułce. A biopsji zmiany w otrzewnej nie będzie? Bo to by może coś wyjaśniło....

No dobrze- a teraz czekamy aż ktoś mądry się odezwie :roll:

Pozdrawiam Cię cieplutko i nadal zaciskam kciuki, żeby było najlepiej jak to możliwe!
  Temat: Prawdopodobny rak otrzewnej
Ne1a

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 46294

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-08-06, 19:49   Temat: Prawdopodobny rak otrzewnej
Potrzymam kciuki, żeby jednak okazało się, że to nie jest ten "rzadki" i "źle rokujący".... Dopóki nie będzie potwierdzenia diagnozy- jest ciągle nadzieja... Przytulam cieplutko!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group