1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 25
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Misia1982

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 31912

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-01-21, 20:40   Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Cześć Wam . Melduję się. :)
W 2018 roku urodziłam synka. 4 miesiące później wznowa w bliznie.
Teraz od roku spokój. I liczę że tak zostanie. Często zaglądam tutaj I śledze historie Nasze. Trzymam kciuki za wszystkich , którzy walczą. Oczywiście przed każdą kontrolą boje się wtedy myślę sobie o Was wszystkich I wiem że w tym lęku nie jestem sama.

Pozdrawiam Was wszystkich:)
  Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Misia1982

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 31912

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-02-04, 13:44   Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Tylko ognisko jest w tkance podskórnej. Nie jest widoczne. Jak dotykam to faktycznie jest wyczuwalne.
  Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Misia1982

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 31912

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-02-03, 19:40   Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Tak rez zrobię...dziękuję Wam za wsparcie i porady.
Zastanawiam się czy moze wykonac biopsje prywatnie co myslicie?
  Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Misia1982

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 31912

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-02-01, 11:45   Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Dziekuje Wam za wsparcie i sugestie. Oczywiście napisałam do Prof.Rutkowskiego i od razu odpisał że zmiana jest za mała do oceny . Sugeruje poczekać. Dzwoniłam do CO Bydgoszcz abg umówić się na wizytę to terminy na czerwiec....masakra ....brak słów...a ja umieram ze strachu..
  Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Misia1982

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 31912

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-01-31, 19:38   Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Witajcie
Dawno nie pisałam ...ale codziennie tu zaglądam. ...u mnie wszysrko bylo dobrze do czasu...dziś kontrola usg ii..
Proszę o poradę..

[ Dodano: 2019-01-31, 19:40 ]
I jeszcze zdjęcia.

  Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Misia1982

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 31912

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-13, 20:57   Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Program badania klinicznego trwa więc nie wiem skąd takie wnioski TP53? Masz jakieś publikacje na ten temat?
  Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Misia1982

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 31912

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-05-03, 21:12   Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Lady dziękuję za odpowiedź. Pojawiło się z dnia na dzień. Zastanawiam się czasem czy kiedyś się to zmieni , chodzi o lęk , który pojawia się przy byle jakich dolegliwościach ??

Pozdrawiam serdecznie :)
  Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Misia1982

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 31912

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-05-02, 22:41   Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Witajcie
na stopie pojawilo się coś takiego....
co myślicie ?
  Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Misia1982

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 31912

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-04-11, 23:09   Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Witajcie
Jestem po TK, teraz tylko czekać ... na dobre info... :)
kilka razy miałam podawany kontrast i nic się nie działo, wczoraj... o mało się nie przekręciłam...jak to możliwe ?
  Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Misia1982

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 31912

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-03-24, 15:25   Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
hej
Mialam robiony pół roku temu biopsję, która nic nie wykazała. Póki co jestem przed kolejnymi badaniami.10 kwietnia mam Tk ...im bliżej tym stres większy.
Pozdrawiam gorąco :)
  Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Misia1982

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 31912

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-09-06, 08:14   Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Tomografię miałam w kwietniu, następna dopiero w październiku.
Guzek to owe zwłóknienie w obrazie USG, blizna po wycięciu wartownika jest 10 cm wyżej, więc tam nie ma blizny.
Stąd bierze się mój niepokój....
  Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Misia1982

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 31912

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-09-05, 22:40   Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Witajcie
Kilka dni temu w dole pachowym wyczułam zgrubienie, mała kulkę. Wcześniej jej nie było.
Byłam na rutynowych badaniach i opis poniżej:
Obustronnie w dołach pachowych powiększonych węzłów chłonnych nie znaleziono. W lewym dole pachowym niewielkie zmiany włókniste.
Wcześniej tego nie było, ostatnie USG miałam robione w czerwcu.
Nie chcę fiksować jednak ... wiecie jak to jest... wszystko budzi niepokój.... strach.. :-(

Proszę o Waszą radę.

Pozdrawiam gorąco
;)

[ Dodano: 2016-09-05, 23:09 ]
no i jeszcze jedno, od początku całej historii, czyli od stycznia, mam cały czas podwyższone próby wątrobowe: GGTP, ALT ,ASpat.
Leków nie przyjmowałam, alkohol tylko do czasu do czasu i w niewielkich ilościach.
Co może być powodem ??
  Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Misia1982

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 31912

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-22, 12:25   Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
witaj
bardzo dziękuję za odpowiedź. lekko fisksuje .. liczę ze kiedyś nauczę się z tym żyć.
Rana po wycięciu wartownika wygląda super, zgrubienia wchłonięło się i wygląda naprawdę dobrze.
a jak dbać się o bliznę bo nikt mi nie mówił jak można " ćwiczyć " ją.
Co do mojego czerniaka to wyglądał tak ( w zalaczniku7) moja Pani Dermatolog stwierdziła to po badaniu.
Potomorfolog powiedział ze wszystkie wytyczne zostały opisane i wg norm nie musi opisywać postać bezbarwnikową. opisał wiec postać guzkowa.

jeśli macie jakiegoś doświadczonego rafiologa to przekazie proszę info.
gorąco pozdrawiam :)
  Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Misia1982

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 31912

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-21, 22:22   Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Witajcie
proszę o pomoc , w miejscu blizny zrobiło się zgrubienia i cały czas ewauluje. Mój czerniak był czerniakiem bezbarwnikowym. Po za tym w miejscu zakończenia blizny jest również mocne zgrubienia jakby zbierający się płyn. poradźcie co mam robić.
będę wdzięczna za każdą podpowiedź.
ps załączam zdjęcie blizny.

  Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Misia1982

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 31912

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-03, 23:47   Temat: Czerniak - interpretacja i co dalej
Dziękuję za odpowiedź. Guzki nie są widoczne gołym wzrokiem ale wyczuwalne. Przytwierdzone bardziej do kości jednak lekko ruchome. Hmmm prowadzącym. .:) tu jest problem bo za każdym razem w gabinecie jest inny lekarz i po ostatniej wizycie 20 kwietnia kazał mi przyjść uwaga we wrzesniu:)
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group