1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 36
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
Mila

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 30970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-25, 20:08   Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
Witam ponownie wszystkich.
Tydzień temu minęły 5 lat od pierwszej chemii mamy i chociaż nie wszystko jest tak jak kiedyś to cieszymy się że mama jest nadal z nami.
Pokonaliśmy tak ciężka chorobę. Teraz po tylu latach wiem że strach o życie mamy nigdy nas nie opuści.
I wraca z podwójną sila przy każdym kontrolnym badaniu. Równie duża jest ulga gdy okazuje się że nadal mamy czas.
Czas wspólny, który najczęściej nawet się nie dostrzega dopiero choroba nam go pokazuje.
Wiara, wolą walki i odpowiedni specjaliści mogą prowadzić do zwycięstwa nawet gdy siły są nie równe.

Rak to nie wyrok pamiętajcie warto walczyć do końca nawet jeśli tylko o jeden dzień dłużej z bliska osoba to warto.

Pozdrawiam wszystkich. I życzę takiego zakończenia jak nasze.
  Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
Mila

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 30970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-23, 23:44   Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
USG nic nie wykazało wszystko jest dobrze teraz już bóle ustały jednak nie wiem czy nadal trzeba szukać przyczyny tych bóli??
  Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
Mila

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 30970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-04, 22:35   Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
No właśnie o to mi chodziło... Ale teraz to ja już nie wiem co to może być strasznie się boje ale to zawsze tak mam przy każdym badaniu. Gdy by był stan zapalny przy torbieli to pewnie było by to widocznie w morfologii??
  Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
Mila

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 30970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-04, 21:51   Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
A mam jeszcze jedno pytanie takie prosto od mojej mamy bo mama ma torbiel na jajniku i na nerce też miała malutką czy torbiele mogą boleć??
  Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
Mila

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 30970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-03, 23:27   Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
No tak ale teraz na wszystko trzeba czekać jak to w naszym kraju bywa... a czekanie to najgorsze co może dla mnie być w tym przypadku... boje się i na każdym kroku szukam nadziei że to jednak nie może być wznowa, stąd właśnie moje pytanie. Dokładnie rok temu mamie wykryli raka płuc a lekarz powiedział że najtrudniejszy jest pierwszy rok i tak jest. A 40% to jednak dużo...

[ Dodano: 2011-10-04, 10:58 ]
Pytałam mamy czy nie boli ją właśnie kręgosłup powiedziała dokładnie że to raczej nie to ponieważ jak dotyka boku odczuwa ból, a po oddaniu moczu boli ją dół brzucha...
  Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
Mila

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 30970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-03, 22:07   Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
A jeśli to nie przerzut co co może to być??
  Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
Mila

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 30970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-03, 21:58   Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
Boże tylko nie to.... :cry:
  Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
Mila

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 30970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-03, 21:30   Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
ale mamę boli bardziej bok tak jak by nerka... i w dodatku jeszcze te badania moczu wyszły nie dobrze... w czwartek ma usg a jeśli to nic nie wykaże??
  Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
Mila

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 30970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-03, 15:18   Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
I to może oznaczać krew i bakterie w moczu?? Mama przyjęła chemię uzupełniającą w dość dużej dawce czy to jej nie obroni w jakiś sposób??
  Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
Mila

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 30970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-03, 14:24   Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
Mama dostała od lekarza rodzinnego w piątek Furagin i bierze od piątku 3x2 ale nadal ją boli... czekamy do czwartku na usg lekarz rodzinny mamy stwierdził że może to być równie dobrze przerzut. Jakie jest prawdopodobieństwo że to może właśnie być??
  Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
Mila

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 30970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-30, 20:13   Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
Nie nie ma z tym problemów. Odczuwa ból boku z tyłu pleców- dość silny.


A jeśli chodzi o badanie PET-CT
Opis badania

Głowa i szyja
Polipowate zgrubienie błony śluzowej lewej zatoki szczękowej bez wzmożonego metabolizmu 18F-FDG
W prawym płacie tarczycy zmiany ogniskowe 17x17mm bez wzmożonego metabolizmu 18F-FDG.
Węzły chłonne niepowiększone (do 10 mm w osi krótkiej) bez wzmożonego metabolizmu 18F-FDG.

Klatka piersiowa
Stan po pneumonectomii lewostronnej, we wnęce w miejscu klipsów chirurgicznych ognisko wzmożonego metabolizmu 18F-FDG SUV max FDG=2,9 - o charakterze odczynowym. W segmencie 3 płuca prawego guzek podopłucnowy śr. 3mm bez wzmożonego metabolizmu 18F-FDG. W segmencie 5 płuca prawego guzek 9x5 mm bez wzmożonego metabolizmu 18F-FDG.

W śródpiersiu przednim zmiana tkankowa 81x35mm bez wzmożonego metabolizmu 18F-FDG - przetrwała grasica? Węzły chłonne śródpiersia nie powiększone. W kwadrancie górnym wewnętrznym sutka lewego zmiana guzkowa śr. 6mm bez wzmożonego metabolizmu 18F-FDG - do oceny MMG.

Jama brzuszna i miednica
Wątroba, śledziona niepowiększona bez ognisk wzmożonego metabolizmu 18F-GDG.
Nadnercza bez zmian ogniskowych, trzustka bez ognisk wzmożonego metabolizmu 18f-fdg.
Narządy miednicy mniejszej bez ognisk wzmożonego metabolizmu 18F-FDG.
Wydalanie radioznacznika z moczem prawidłowy.

Układ kostny i mięśniowy
Bez ognisk patologicznego metabolizmu 18F-FDG typowy dla procesu rozrostowego.

WNIOSKI
W badaniu PET-CT bez cech hipermetabolicznej wznowy miejscowej. przerzutów regionalnych i odległych raka płuca lewego.

[ Dodano: 2011-09-30, 20:21 ]
Mama po tym badaniu robiła mammografię
Wynik :
Piersi o budowie tłuszczowo - gruczołowej bez radiologicznej zmian podejrzanych o proces złośliwy.
Doły pachowej bez zmian.
W piersi lewej dwie łagodne zmiany ogniskowe o śr. 10 mm - mogą odpowiadać torbielkom.
W piersi prawej łagodna zwapniała torbielka olejowa.
  Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
Mila

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 30970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-30, 17:51   Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
Ludzie ratunku!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry:
Płakać mi się chcę...
Mama 3 miesiące temu miała robiony PET w ostatnich dniach strasznie bolały ją plecy poszła do lekarza dostała skierowania na badania moczu krwi i usg brzucha dziś odebraliśmy wyniki i byliśmy już z tym u lekarza krew jest w porządku ale lekarz powiedział że jest krew w moczu i znowu pytanie co to oznacza????

Wyniki:
CIĘŻAR 1,025
CIAŁA KETONOWE NIEOBECNE
KREW TRACE-LYSED
PH 6,00
BIAŁKO NIEOBECNE
UROBILINOGEN 0,20
NITRATY NIEOBECNE
LEUKOCYTY NIEOBECNE
KOLOR JASNO ŻÓŁTY
KLAROWNOŚĆ PRZEJRZYSTA

OSAD PRZEJRZYSTY

Nałonki wielkątne - płaskie;
Liczne wpw;
Leukocyty : 0-2 wpw;
Erytrocyty świeże wyługowane:
Pojedyncze wpw.
Inne Bakterie, Dość liczne wpw;
Śluz, Dość liczne wpw.

Co można powiedzieć na podstawie tych badań proszę napiszcie szybko nie zwlekajcie bo to dla mnie bardzo ważne.

Lekarz powiedział tylko tyle że trzeba zrobić usg a na to trzeba czekać do czwartku przynajmniej, mama już się znowu załamuję nie wiem już jak ją mam pocieszać???
  Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
Mila

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 30970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-15, 21:27   Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
to trochę za mało dla mnie najgorsze to czekanie...

Dodano: 2011-06-16, 14:01
Mam już dokładne opisy badań przeprowadzanych w instytucie

Wyniki badań

Tomografia komputerowa (2011-06-08)

Stan po pneumonektomii lewostronnej.
Komora pooperacyjna o gładkich zysach. Okolica kikuta operowanego oskrzela bez cech wznowy miejscowej. W tk tłuszczowej śródpiersia górnego przeniesionego w miejsce typowym dla grasicy widoczne słabo odgraniczone miękkotkankowe zmiany, bardziej nasilone w porównaniu z badaniem z 31.03.2011 - obraz niejednoznaczny odczynowy przyrost grasicy?? zmiany o innym charakterze?. Do rozważenia badanie MR.
W seg 3 prawym owalny niespecyficzny guzek ok 9x3 mm bez dynamiki w porównaniu z badaniem z 31.03.2011. Pojedyncze pasmowate zagęszczenie w płacie środkowym najpewniej po zapaleniu. Elementy kostne bez zmian podejrzanych o meta. Nadnercze niepowiększone.

Epikryza

44 letnia chora po pneumonektomii lewostronnej w dniu 28.10.2011 z powodu raka wielkokomórkowego G3 płuca lewego IIB oraz po uzupełniającej chemioterapii (4 kursy wg schematy EP), przyjęta została do kliniki celem badania kontrolnego. W CT z marca 2011 w segmencie 3 prawym opisano owalny guzek 9x5 mm. Przy przyjęciu pacjentka bez dolegliwości. Wykonano kontrolne badanie CT klatki piersiowej, w którym w porównaniu z badaniem poprzednim z dn. 31.03.2011 guzek w segm. 3 prawym bez dynamiki (ok.9x3mm), okolica kikuta operacyjnego oskrzela bez cech wznowy miejscowej, natomiast w tkance tłuszczowej miękkotkankowe zmiany - obraz niejednoznaczny (odczynowy przerost grasicy?). Ze względu na niejednoznaczny charakter opisywanych zmian zaplanowano wykonanie badania PET-CT (termin badania uzgodniony na dzień 01.07.2011). Wypis do domu w stanie dobrym.

Ja już sama nie wiem jak mam to rozumieć - co można z tego opisu powiedzieć??
[/b]
  Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
Mila

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 30970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-15, 11:45   Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
A jakie jest prawdopodobieństwo że to jest przerzut? I czy to oznacza koniec czy są jeszcze jakieś szanse??
  Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
Mila

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 30970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-12, 10:27   Temat: Rak wielkokomórkowy - porada
Czy to może być coś złego np przerzut??
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group