1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 17
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pytanie
Marek00

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10132

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-18, 18:23   Temat: Pytanie
Dziękuje, ja wiem że sieje po organizmie ale może właśnie jakoś uda się w ryzach trzymać puki co :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-11-18, 18:50 ]
Wiesz, że życzę tego ale jak będzie nie wiem ja nie wie nikt :-(

  Temat: Pytanie
Marek00

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10132

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-17, 19:06   Temat: Pytanie
Właśnie też się ciesze że te węzły nie są zajęte i nigdzie oprócz małych 2 zmian w lewym płucu nic pet nie wykazał. Ciekawy jestem czy jest możliwe całkowite wyleczenie tak medycznie patrząc...
  Temat: Pytanie
Marek00

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10132

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-16, 20:39   Temat: Pytanie
Mam więcej informacji. Te badania kliniczne to chodziło o immunoterapie. Szansa że jest odpowiednia mutacja genu to kilkanaście procent. I nawet jak człowiek jest zakwalifikowany to jest losowane i część ludzi dostanie ten lek a część chemie. Nie ma czegoś takiego jak podawanie niedziałającego placebo. Więc szansa że tato dostałby ten lek była nie wielka. Skuteczność tego leku jest taka jak chemii którą obecnie tato dostaje a gdyby był skuteczniejszy pani doktor by namawiała nas na te badania tak nam powiedziała(jest na bieżąco z tymi badaniami). Plusem tego leku byłyby mniejsze skutki uboczne ale jak mówię szanse na lek małe a kwalifikacja opóźniłaby leczenie. Nie wiem jaka chemia jest podawana jutro będę miał dokumentacje. A to wyniki PET. Co sądzicie o tych wynikach??




[ Dodano: 2017-11-16, 20:41 ]
Kurcze dlaczego nie można edytować postów chciałem obrazki poprawić. Kto to wymyślił ?? :roll:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2017-11-17, 08:02 ]
Na tym forum nie ma możliwości edycji postów
http://www.forum-onkologi...orum-vt1217.htm
  Temat: Pytanie
Marek00

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10132

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-13, 20:47   Temat: Pytanie
Tak się zastanawiam czy nie lepiej chemia od razu czy w badaniach nie będzie np tak że pacjent dostanie placebo???? Zakładając że np by się dostał na taki program badań???
  Temat: Pytanie
Marek00

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10132

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-13, 19:57   Temat: Pytanie
Hmmm nie wiem już co myśleć, dziś lekarz prowadzący powiedział że jest szansa że tako dostanie się na program badań klinicznych i jest około 50% szans tylko jeszcze jakieś badania maja porobić. PET już był robiony ale wyników nie widziałem poszły do szpitala widzieli je lekarze. Nie wiem czy chodzi o leki celowane jakieś ??? Czy jakieś inne? Bo tu jak Marzena podała celowane nie nadają się do płasko-nabłonkowego. :?ale?:
  Temat: Pytanie
Marek00

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10132

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-08, 01:34   Temat: Pytanie
Witam ponownie z tego co na dziś wiem jest to nowotwór płasko-nabłonkowy czy ten rodzaj może się nadawać na leki celowane jak by odpowiednie badania zrobić??
  Temat: Pytanie
Marek00

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10132

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-04, 21:48   Temat: Pytanie
Marzeno ja się nie nakręcam tylko szczerą prawdę piszę. Gdy miałem silne bule łydki po rekonstrukcji więzadła w kolanie na które nie działały żadne normalne leki przeciwbólowe jak ketonal i ból był tak silny że nie mogłem w miejscu ustać na sorze w szpitalu to lekarz wypisał mi znów ketonal tylko pod inną nazwą. Trafiłem do drugiego szpitala i tam dopiero młoda lekarka mnie przebadała i zaordynowała zastrzyk z tramalu oraz wypisała receptę na tramal w tabletkach. I to jedna z historii z konowałami bo nie przeczę są lekarze super co chcą pomóc jak ta młoda pani chirurg. Mój kolega z silnym bólem brzucha trafia do szpitala i maja go kroić na wyrostek, na stole operacyjnym kumaty chirurg patrzy się że kolega ma żółte oczy, natychmiast zarządził badanie pod kątem enzymów trzustkowych i wstrzymanie operacji. Ten lekarz trafił w dziesiątkę bo kumpel miał bardzo poważne zapalenie trzustki i te krojenie go na wyrostek skończyło by się pewnie zgonem.

[ Dodano: 2017-11-04, 21:50 ]
Nie mogę edytować a napisałem "bul" jak były analfabeta komorusek prezydent :)
  Temat: Pytanie
Marek00

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10132

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-03, 19:31   Temat: Pytanie
Bardzo dziękuję za te podpowiedzi co by człowiek zrobił jak by nie ludzie obyci z tematem. Niestety sporo lekarzy to konowały i powinno być odebrane prawo do wykonywania zawodu.
  Temat: Pytanie
Marek00

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10132

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-03, 00:58   Temat: Pytanie
Tylko czy to musi kumaty onkolog wystawić papier żeby próbki pod tym kontem przebadali czy patolog jak zobaczy że niedrobnokomurkowy to odpowiednie testy wykona???
  Temat: Pytanie
Marek00

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10132

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-02, 18:19   Temat: Pytanie
Aha czyli w Polsce można o tym zapomnieć rozumiem :uuu: W nast tygodniu jedziemy na PET a histo jeszcze nie mamy.
  Temat: Pytanie
Marek00

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10132

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-01, 17:06   Temat: Pytanie
A mam takie pytanie czy jak robią badania histo to czy wykonują testy czy dany nowotwór np nadaje się do leczenia lekami celowanymi itp??
  Temat: Pytanie
Marek00

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10132

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-30, 19:10   Temat: Pytanie
Radiolog swoja droga ale pulmunolog też powinien zdjęcie dokładnie pooglądać. Dziad jeden może ślepy bo 83 lata pulmunolog u którego tato był rok temu czy taka osoba powinna leczyć?? Rada do ludzi nie idźcie do byle kogo jak coś podejrzanego z płucami szukajcie fachowca z prawdziwego zdarzenia. Zobaczcie jak dziad mojego tate diagnozował już rok temu jak jednak coś było na zdjęciu.
  Temat: Pytanie
Marek00

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10132

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-29, 17:37   Temat: Pytanie
Czy pulmunolog czyta tylko opis czy sam ogląda zdjęcie?? Bo w opisie z grudnia 2016 nie ma nic o zacienieniu a w opisie z października 2017 jest że zacienienie jest większe czyli radiolog zauważył je na starym zdjęciu. Może trzeba kogoś do odpowiedzialności karnej pociągnąć??
  Temat: Pytanie
Marek00

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10132

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-29, 01:40   Temat: Pytanie
Dziękuję Marzeno za odpowiedź. Czekamy na ten wynik histo, z tego co wiem ten guz w prawym płucu nie jest duży a co to lewego to lekarze nie są pewni czy to przerzut czy guzek innego pochodzenia. Może dało by się wyciąć ten guz z prawego, jeżeli lewy to nie przerzut?? To było już widoczne w grudniu 2016 na rtg bo radiolog opisał że na rtg z października 2017 zacienienie jest większe niż na zdjęciu z 2016 czy to daje lepsze rokowanie?? Czy nawalił pulmonolog który rok temu powiedział że wszystko jest w porządku mimo że było te zacienienie???

[ Dodano: 2017-10-29, 01:48 ]
A dodam że o podwyższonym potasie nic nie mówili.

[ Dodano: 2017-10-29, 15:48 ]
A jeszcze mnie ciekawi czy jak robią histo to czy badają od razu pod kątem tych mutacji co można leki celowane zastosować ??
  Temat: Pytanie
Marek00

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10132

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-26, 20:57   Temat: Pytanie
Witam ponownie. Obecnie czekamy na termin PET oraz na wyniki histo.. mają dzwonić ze szpitala. Tymczasem wkleję dokumentacje co na dziś wiadomo.













 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group