1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 55
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Temat
Malwina1

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 43762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-11-23, 14:57   Temat: GLISTA LUDZKA !!!!!????
Dzisiaj nastąpił dzień, w którym totalnie zbaraniałam ...
Lekarz endokrynolog zlecił mi kilka badań, w tym. na glistę ludzką (nie mam pojęcia dlaczego ... ) wynik taki, jak w załączeniu.

Lekarz endo stwierdził, ze mam glitę ludzką na podstawie tego badania :shock:
byłam w lekkim szoku, gdyż nie pytał czy mam jakiekolwiek objawy, a w mojej ocenie - nie mam żadnego.
Stwierdził także, że mam ANEMIĘ :roll:

Lekarz endo kazał mi i mojemu mężowi (razem) zrobić kurację:
vermoxem, tinidazolum , a następnie furaginum (bo wykryto u mnie bakterie e coli).


Powiedziałam, lekarzowi ze nie mam problemów z pęcherzem ale lekarz kazał wybrać furaginę bo za miesiąc mogę już mieć objawy - ok, nie dyskutuję.

Moją wątpliwosć wbudza kuracja na glistę ludzką ... zastanawiam się, czy to ma sens. Za leki zapłaciłam ponad 200zł , a wiem, ze na pasożyty nie powinno się leczyć profilaktycznie... miałabym braćleki prawie miesiąc, a w kolejnym etapie czekają na mnie dwa antybiotymi na helicobakter.

!!!!! Wynik na glistę ludzką, skonsultowałam z internistą, który stwierdził, ze najprawdopodobniej nie mam glisty ludzkiej, tylko pewnie kiedyś ją miałam...

W załaczeniu: wynik i lista kuracji.

Dzięki za podzielenie się waszym zdaniem co jeszcze powinnam zrobic - skonsultować? Dużo tych leków i boję się faszerować.

[ Dodano: 2018-11-23, 14:58 ]
lista kuracji
  Temat: Temat
Malwina1

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 43762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-11-11, 10:59   Temat: Temat
Dam znać. Dzięki i pozdawiam !!!
  Temat: Temat
Malwina1

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 43762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-11-11, 10:40   Temat: Temat
Czytałam ze preciwciala (ANA) są specyficzne dla Lgl ...
Poza tym dla tocznia musi być spełnionych kilka warunków (objawów) a ja nie mam żadnego poza ANA...
Raczej nie myśle E kiedyś może się coś rozwinąć bo zwariuje ...

PodcAs diagnostyki w kierunku Lgl tez moglobycos chyba wyjść (samo podejrzenie)
  Temat: Temat
Malwina1

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 43762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-11-10, 17:47   Temat: Temat
Tak, tak. Ja rozumiem , poprostuu nie sądziłam ze cokolwiek mi ,,może być,, od tej strony. Bo skądś musi wynikać taki stan rzeczy wiec teraz będzie szukanie.
  Temat: Temat
Malwina1

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 43762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-11-10, 16:57   Temat: Temat
Reumatolog :/ pewnie tu jeszcze coś ,,wyjdzie,, na sama myśl toczeń mam gęsia skórne i znowu strach.
No co zrobić.. pójdę do reumatologa.
Dzięki wielkie.

PS. Augumentinu nie mogę brać bo po nim wymiotuję. Żadnych objawów zakażenia dróg moczowych nie miałam więc jestem zdziwiona że cokolwiek wyszło ale dobrze wiedzieć przynajmniej
  Temat: Temat
Malwina1

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 43762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-11-10, 14:30   Temat: Temat
Cześć,
wykryto u mnie niedoczynność tarczycy i enokrynolog skierował na szereg badań.
M.in wykryto sporą ilość helicobakter pyroli, ale i coś co mnie bardzo zmartwiło.
Miałam robione PRZECIWCIAŁA PRZECIWJĄDROWE (ANA), w których wykryto obecność przeciwcial przecijądrowych 1:640, typ świecenia: homogenny, jąderkowy.

Czytam, ze to oznacza toczeń rum., choroby tkanki łącznej i całą masę innych wspaniałości!

Czy ten wynik, moze być związany z moicm lgl?
Wizytę mam dopiero za miesiąc.

[ Dodano: 2018-11-10, 14:48 ]
Dodatkowo w posiewie moczu coś wyszło.
Czy to groźne i ciężkie w leczeniu...?
  Temat: Temat
Malwina1

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 43762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-10-26, 15:23   Temat: Temat
Super. Dziękuje za odpowiedz
  Temat: Temat
Malwina1

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 43762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-10-24, 15:39   Temat: Temat
Witam,
obecnie podjęłam leczenie związane z moją uporczywą nadwrażliwością słuchową (silne skurcze w uchu) w dobrego Audiologa w Warszawie.
Przez 2 tygodnie brałam Sirdalud 4mg (2x po 1 tabletce przez dwa tygodnie). Brak poprawy.
Obecnie lekarz chce mi przepisać lek o nazwie GABAPENTYNA lub PREGABALINA.

Lekarz prosił, abym skontaktowała się z lekarzem, czy takie leki, nie mają wpłuwy na moje LGL.
Z góry dziękuje za informację i pomoc.
  Temat: Temat
Malwina1

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 43762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-07-10, 16:40   Temat: Temat
Ooo...to super :)
Dziękuje ślicznie za pomoc!
  Temat: Temat
Malwina1

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 43762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-07-09, 16:14   Temat: Temat
Witam,
Odebrałam dzisiaj wynik Morfologii.
Zmartwiłam się spadkiem monocytów i wzrostem sodu ... czego wcześniej nie było w wynikach - powód do zmartwienia?

Reszta jest raczej zbliżona do siebie od 7 miesięcy.
Leukocyty są raz ciut powyżej, albo w normie ... ogólnie jest straszny "bajzel".

  Temat: Temat
Malwina1

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 43762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-07-03, 14:11   Temat: Temat
Dziękuje!
  Temat: Temat
Malwina1

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 43762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-07-01, 21:40   Temat: Temat
Witajcie,
byłam u internisty z drobną sprawą, i w kwestii mojego LGL, zapytał, jak ze szczepionkami w okresie jesienno-zimowym? Odpowiedziałam, ze nic nie wiem, bo ani ja nie wpadłam na to, aby zapytać lekarza, ani on jeszcze nic nie mówił. Lekarz zasugerował, abym zpaytała bo ... jedni wręcz karzą się szczepić, inni odwrotnie - absolutnie nie.
Czy możecie się podzielić opiniami w tym temacie?
  Temat: Temat
Malwina1

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 43762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-05-15, 23:55   Temat: Temat
Asiu, zęby w bardzo dobrym stanie, więc odpada...ale dzięki za sugestię:)

MisiekW, to chyba czytałam podobny artykuł
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/j.1365-2141.2005.05370.x

Pozostaje czekać i być dobrej myśli.

Pozdrawiam
  Temat: Temat
Malwina1

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 43762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-05-15, 19:03   Temat: Temat
MisiekW,
chciałam Ci raz jeszcze podziękować. W zasadzie wszystko to, co od Ciebie "usłyszałam", potwierdziła mi Dr A.K.

Będąc na pierwszej wizycie (od diagnozy) u hematologa w dniu wczorajszym Dr powiedziała, że póki co obserwujemy. Mam neutrofile 0,52 10^9/L i "nie choruję".
Zapomniałam jej zapytać, co z tym zajętym szpikiem (60-65%),czy jeżeli zajdę w ciąże (bo planujemy) to czy szpik może zdążyć się zapełnić chorymi komórkami do 100% , czy w ogóle nie zwracać na to uwagi.
Dr przekazała, że jak trzeba będzie leczyć, dostanę metotreksat i wiadomo, ciąża wówczas odpada.
W sierpniu wychodzę za mąż i chcemy się starać, póki mam "dobre" wyniki. Ale to jeszcze potwierdzę w Dr w lipcu - czy na podstawie obecnych wyników, możemy.
Dr także stwierdziła, ze to choroba bardzo rzadka, i ciężko powiedzieć, jak się u mnie rozwinie.
Będę wierzyć, ze jak coś się "popsuje" to odpowiedź na leczenie będzie dobra.Innego wyjścia nie widzę.

Nurtuje mnie jeszcze kwestia, jak to jest,jeżeli pacjent zareaguje dobrze na I linię leczenia i uzyska odpowiedź na leczenie, to w chwili nawrotu choroby i ponownego leczenia, raczej niemozliwe już jest podanie tego samego leku,prawda? Wówczas, podaje się już inne?
Chyba jest przewidziana jakaś ilość leków i pytanie, co gdy nawroty są szybko u pacjentów?

Dziękuje bardzo wszystkim, którzy pomagali/pomagają i mieli tyle cierpliwości.
Wybaczcie za moje "wybuchy" i reakcję. Wiem, ze każdy chcę pomóc. - serdecznie dziękuje.


Pozdrawiam.
  Temat: Temat
Malwina1

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 43762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-04-29, 16:14   Temat: Temat
Bylam kochana i u neurologa.
Tez nie wie.
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group