1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 18
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz tarczycy hyperechogenny ze zwapnieniem
MAG317

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 7684

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-03-04, 13:23   Temat: Guz tarczycy hyperechogenny ze zwapnieniem
Pójdę dzisiaj do lekarza ogólnego, może on mnie jakoś nakieruje. Proszę o odpowiedź jakie wyniki powinnam sobie zrobić zanim się udam do endokrynologa? Z góry dziękuję
  Temat: Moje początki z czerniakiem. Clark II, grubość nacieku 0,75
MAG317

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 40516

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-03-02, 17:11   Temat: Moje początki z czerniakiem. Clark II, grubość nacieku 0,75
Witam. Masz mnóstwo szczęścia, że wychwiciłaś tak małego drania. Dużo uśmiechu i pozytywnego myślenia i będzie bardzo dobrze. Strach o dzieci jest czymś normalnym i świadczy o tym, że jesteś bardzo dobrą mamą. Powodzenia
  Temat: Guz tarczycy hyperechogenny ze zwapnieniem
MAG317

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 7684

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-03-02, 16:06   Temat: Guz tarczycy hyperechogenny ze zwapnieniem
Witam.

Jakiś rok temu w badaniu USG wykryto guz.
Radiolog powiedział że nie ma powodu do obaw więc zostawiłam sprawę w spokoju.
Tylko kontrolnie co pół roku USG.

Wczoraj wróciłam z badania, opis poniżej:
"W grzbietowej części płata prawego owalna, dobrze odgraniczona struktura hyperechogenna
z centralnym pojedyńczym zwapnieniem 1,1 mm - typ przepływu naczyniowego 2.
Wymiar zmiany ogniskowej 10x7x14 mm.
Poza tym miąższ gruczołu jednolicie hyperechogenny, bez zmian ogniskowych.
Wezły chłonne szyjne niezmienione.
Tchawica prawidlowej szerokości, nieprzemieszczona"

Guz nie zmienił wymiarów tylko doszło te zwapnienie i radiolog powiedział, żeby udać się do endokrynologa.

Czy taka zmiana może okazać się jakimś paskudztwem?
Czy zanim się udam do endokrynologa powinnam zrobić sobie jakieś badania?
Jestem z malej mieściny i nawet prywatnie do dobrego endo są miesięczne terminy:(
Czy zmiana wygląda na groźną i trzeba szukać coś szybciej?

Z góry dziękuje za odpowiedź
  Temat: Powiększone węzły szyjne
MAG317

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 43765

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-12, 10:19   Temat: Powiększone węzły szyjne
Dzień dobry:) No właśnie mam jakąś manię wgniatania tego węzła i to kilkanaście razy dziennie tak jakbym myślała że od tego zniknie:( A pewnie wcale mu to nie pomaga. Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo dużo zdrówka.
ps. sprzęt do Usg w naszej przychodni jest przestarzały, (kilkunastoletni albo i lepiej) bo tak nawet stwierdził lekarz. Ale ja byłam prywatnie i moje badanie ponoć było na nowoczesnym:)
  Temat: Powiększone węzły szyjne
MAG317

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 43765

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-11, 16:14   Temat: Powiększone węzły szyjne
Tak więm, że najlepiej poddać węzel do analizy tylko on nie jest tuż pod skórą tylko jest schowany pod tym mięśniem MOS i pojawia się przy nachyleniu głowy do przodu. i jeśli można to wytłumaczyć inną metodą byłoby super. Więc zastanawiam się czy dwóch lekarzy robilo Usg i każdy mowi że jest ok to tak jest na 100% ? Czy USG widzi też węzły głębiej schowane? Bo obawiam się że patrzyli tylko powierzchownie. Wiem, że męczę tymi pytaniami ale tak sobie nawkręcałam:( Czy na takim starym sprzęcie USG jakie są w służbie zdrowia też mi zrobią badanie USG węzłów?
  Temat: Powiększone węzły szyjne
MAG317

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 43765

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-11, 09:21   Temat: Powiększone węzły szyjne
Jeszcze raz powtórka z moich trosk. Jak poczytałam w internecie to wygląda na to że moję węzły są węzłami głębokimi górnymi. Czy węzły nowotworowe powiększają się symetrycznie z obu stron? Ja mam po prawej stronie ciut większe niż po lewej, ale jednak są po obu stronach szyi. Gdzięś wyczytałam, żę jeśli są powiększone po obu stronach to nie ma się czym martwić. Czy to prawda?
  Temat: Powiększone węzły szyjne
MAG317

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 43765

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-08, 15:47   Temat: Powiększone węzły szyjne
Może taka moja uroda że mam niektóre węzły bardziej wyczuwalne, tzn większe. Jak byłam mała to miałam zapalenie opon mózgowych, może węzły po tamtej chorobie się powiększyły i od kilkunastu lat tak trwają a ja dopiero je zauważyłam, non stop wgniatam jakby to miało coś pomóc:( Dziękuję serdecznie i również życzę dużo zdrówka. W styczniu zrobię jeszcze jedno Usg ale już nakieruję radiologa o które miejsce najbardziej się martwię.
  Temat: Powiększone węzły szyjne
MAG317

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 43765

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-08, 14:30   Temat: Powiększone węzły szyjne
Oslabienie chyba u wszystkich wystépuje a zwlaszcza przy dwójce malych rozrabiaków w domu:) Swédzenie swojego czasu bylo ale juz minelo, ale bardziej bym je przepisala suchej skorze na nogach. Innych objawów nie moge sobie przypisac. Jeszcze dusznosci alle mialam robione RTG klatki w wyszlo cyt. "'bez zmian ogniskowych, cienie w normie'' wiec tez nie ma sie czego doczepic. przepraszam za pisownie cos mam problemy z klawiatura.
  Temat: Powiększone węzły szyjne
MAG317

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 43765

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-08, 11:44   Temat: Powiększone węzły szyjne
Dziękuję za odpowiedź. Jestem z małego miasteczka i ciężko o znalezienie radiologa z dobrym sprzętem. Na badanie i tak musialam dojeżać ok 40 km. Laryngolog stwierdził, tak na oko że nie są to węzły nowotworowe, dlatego dla świetego spokoju zrobiłam USG ale i tak się nie uspokoiłam:( Moje pytanie brzmi czy przy chłoniakach węzły są powiększone zawsze w widoczny sposób, czy też zdarzają się takie że są tylko wyczuwalne podczas dotykania?
  Temat: Powiększone węzły szyjne
MAG317

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 43765

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-07, 23:36   Temat: Powiększone węzły szyjne
Witam. Od dobrych kilku miesięcy mam powiększony węzeł z prawej strony za mięsniem MOS, tak na wysokości kąta żuchwy. Teraz pojawił się symetrycznie z drugiej strony i po obu stronach w kącie żuchwy. Powiększony był również jeden w dołku międzyobojczykowym, ale po antybiotyku zmalał. Na jakiś czas dałam sobie spokój z macaniem się po szyi i wyszukiwaniem, ale ostatnio węzły są jakoś bardziej wyczuwalne przy dotyku, chyba urosły:( Byłam na USG, badanie robił chirurg a nie radiolog i stwierdził że węzły na szyi są widoczne, powiększone ok 10 mm, podłużne, pozapalne
Mój błąd, że nie zapytałam na wizycie, ale nie chciałam wyjść na wariatkę która sobie szuka choroby na siłę, Czy podczas badania lekarz mógł przeoczyć inne węzły? Bo ten za mięśniem jest na pewno większy niż 10 mm:(, jak dotykam to wielkość mniej więcej na dwa palce. Tylko jest on głębiej i nie jest on widoczny gołym okiem. Węzły są twarde i nieprzesuwalne, są niebolesne przy dotyku. Czy mam się czym martwić czy poczekać jakieś pół roku i ponowić USG?
Przepraszam za tak chaotyczne pisanie.

[ Dodano: 2012-12-07, 23:41 ]
Dodam, że ostatni chodziłam do laryngologa bo dokucza mi ból ucha po prawej stronie. Ucho laryngologicznie bez zastrzeżeń. Laryngolog stwierdził że może boleć od zatok, bo cały czas spływa mi gęsta wydzielina po gardle. Dostałam skierowanie na TK zatok. Czy węzły w tym miejscu mogą być powiększone od zatok? Wyniki Morfologia, OB i CRP robione były we wrześniu i były ok.
  Temat: Guz z tyłu szyi
MAG317

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 11293

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-11-23, 17:51   Temat: Guz z tyłu szyi
Witam. Piszę żeby zakończyć ten temat, może ktoś zmaga się z tym samym problemem. Ponownie odwiedziłam radiologa żeby wykonać USG i się okazało że jest to zwapnienie, które wcześniej przeoczył. Lekarz powiedział że wziął to za krąg. Czyli wszystko ok. Dziękuję wszystkim za pomoc :lol:
  Temat: Guz z tyłu szyi
MAG317

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 11293

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-10-08, 16:57   Temat: Guz z tyłu szyi
Dziękuję za szybką odpowiedź. Czyli jak bardzo się niepokoję to biopsja będzie najlepszym rozwiązaniem? Lekarz wspominał że jak się będę chciała to da mi skierowanie. Kolejne pytanie brzmi? Czy to może być taki dziwny mięsień?
  Temat: Guz z tyłu szyi
MAG317

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 11293

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-10-08, 16:09   Temat: Guz z tyłu szyi
Proszę o poradę w sprawie biopsji. Czy wykonać biopsję tego guzka czy mogę sobie tylko zaszkodzić? Jakie są skutki biopsji, np czy łagodny guzek może po wkłuciu zezłośliwieć?
  Temat: Guz z tyłu szyi
MAG317

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 11293

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-10-04, 21:28   Temat: Guz z tyłu szyi
Byłam dzisiaj u onkologa. Stwierdził że coś ewidentnie jest przyczepione jakby do mięśnia . Stwierdził że mam obserwować i jak zacznie rosnąć to wytnie. Co to może być :?: :?:
  Temat: Guz z tyłu szyi
MAG317

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 11293

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-09-30, 16:24   Temat: Guz z tyłu szyi
Też mi to przeszło przez myśl, tylko oglądało to dwóch lekarzy i też nie potrafili mi odpowiedzieć co to jest. Chyba im więcej czytałam tym bardziej się wkręcałam i takie błędne koło zaprowadziło mnie na forum. Dziękuję bardzo za odpowiedź.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group