1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz z tyłu szyi
Autor Wiadomość
MAG317 


Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 18

 #1  Wysłany: 2012-09-28, 07:53  Guz z tyłu szyi


Witam. mam ten sam problem. Czuję guzek pomiędzy kręgami c5-c6. Na zdjęciu rtg wykazało zniesienie lordozy szyjnej i drobne zmiany spondylastyczne w kręgach c5-c6. Guzek jest tylko wyczuwalny gdy odchylę głowę do tyłu. Delikatnie wgina się do środka pod naciskiem. Byłam na usg, które nic nie wykazało. radiolog stwierdził że nic tam nie ma. węzły karkowe bez zmian. Mam powiększony węzeł za prawym uchem ale to może być po przeziębieniu, ostatnio dokucza mi gardlo i ucho po prawej stronie. Byłam z tym u onkologa ale Pani doktor stwierdziła żebym po prostu nie odchylała głowy do tyłu :twisted: Ale mimo to niepokoi mnie to.

[ Dodano: 2012-09-28, 09:00 ]
Dodam, ze wyniki badań mam ok. Guzek mnie nie boli, powiększony węzel za uchem też niebolesny nieprzesuwalny. Mam 30 lat i stan zdrowia raczej dobry. Nikt ze znajomych nie mają nic podobnego na szyi. Proszę o jakieś porady gdzie to mogę zweryfikować. ze względu na umiejscowienie na kręgosłupie wolałabym odpuścić sobie wycinek.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-09-28, 13:58 ]
Post scalony z innego wątku.
_________________
madzia
 
MAG317 


Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 18

 #2  Wysłany: 2012-09-28, 08:32  Guz z tyłu szyi


Witam. Mam 30 lat. Czuję guzek pomiędzy kręgami c5-c6. Na zdjęciu rtg wykazało zniesienie lordozy szyjnej i drobne zmiany spondylastyczne w kręgach c5-c6. Guzek jest tylko wyczuwalny gdy odchylę głowę do tyłu. Delikatnie wgina się do środka pod naciskiem. Byłam na usg, które nic nie wykazało. radiolog stwierdził że nic tam nie ma. węzły karkowe bez zmian. Mam powiększony węzeł za prawym uchem ale to może być po przeziębieniu, ostatnio dokucza mi gardlo i ucho po prawej stronie. Byłam z tym u onkologa ale Pani doktor stwierdziła żebym po prostu nie odchylała głowy do tyłu :twisted: Ale mimo to niepokoi mnie to. Dodam że wyniki mam ok. Usg i rtg były robione w maju. Mniej więcej w kwietniu wyczułam guzek. I nie jest to wyrostek bo jest w pewien sposób ruchomy. Tzn kiedy dotykam to chowa sie za kręgami. Lekarz rodzinny, ze względu na umiejscowienie proponuje żeby zostawić to w spokoju ale mi nie daje to spokoju. proszę o poradę
_________________
madzia
 
młoda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 376
Skąd: Kraków
Pomogła: 47 razy

 #3  Wysłany: 2012-09-28, 11:58  


hej, nie znam się zbytnio w tej tematyce, ale uważam ,że powinieneś skonsultować to z innym lekarzem. Nie ma co panikować, gdyby coś było nie tak nie odsyłali by cię do domu, jednak z doświadczenia wiem że różnego rodzaju guzki, bruzdy z czasem mogą się przerodzić w coś poważniejszego.
Od siebie mogę polecić ci abyś pił zioła - głównie wywar z skrzypu polnego, babki lancetowatej, krwawnika oraz pokrzywy, ponieważ pomagają zwalczyć różnego rodzaju guzy, zwyrodnienia itd. Mojemu tacie pomogły.

Trzymam kciuki:)
 
MAG317 


Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 18

 #4  Wysłany: 2012-09-29, 11:47  


Dziękuję za odpowiedź. Pewnie warto zmienić coś w diecie;) Panika bierze się stąd, że nikt nie potrafi wytłumaczyć co to jest. Jeśli to tkanka miękka to powinno wyjść na usg a nic nie widać, jeśli coś z kręgosłupem to myślę że zdjęcie rtg by wykazało. A na opisie mam tylko zmiany spondylatyczne. Czy ewentualnie może no być jakaś narośl np. osteofity?. Nie dokucz mi to, nie sprawia bólu ale po prostu jest.
_________________
madzia
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #5  Wysłany: 2012-09-29, 12:07  


Prawdopodobnie jest to po prostu wyrostek kolczysty kręgu szyjnego, czyli szczegół anatomiczny, który mają wszyscy :) . Jeśli masz zniesioną lordozę szyjną, to on po prostu "wystaje" bardziej do tyłu i jest wyczuwalny.
Dieta nie pomoże tu na pewno, ale mniej czasu spędzanego przy kompie - jak najbardziej.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
MAG317 


Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 18

 #6  Wysłany: 2012-09-30, 15:24  


Też mi to przeszło przez myśl, tylko oglądało to dwóch lekarzy i też nie potrafili mi odpowiedzieć co to jest. Chyba im więcej czytałam tym bardziej się wkręcałam i takie błędne koło zaprowadziło mnie na forum. Dziękuję bardzo za odpowiedź.
_________________
madzia
 
MAG317 


Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 18

 #7  Wysłany: 2012-10-04, 20:28  


Byłam dzisiaj u onkologa. Stwierdził że coś ewidentnie jest przyczepione jakby do mięśnia . Stwierdził że mam obserwować i jak zacznie rosnąć to wytnie. Co to może być :?: :?:
_________________
madzia
 
młoda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 376
Skąd: Kraków
Pomogła: 47 razy

 #8  Wysłany: 2012-10-05, 07:29  


spróbuj iść na konsultację do innego lekarza, może on coś więcej powie. na pewno jakiś wskazówek udzielą ci osoby na forum które specjalizują się w takich problemach. Osobiście nie zostawiałabym tego problemu na stwierdzeniu " coś ewidentnie jest jakby przyczepione do mięśnia". Może nie być to nic poważnego, jednak lepiej to sprawdzić.

pozdrawiam
 
MAG317 


Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 18

 #9  Wysłany: 2012-10-08, 15:09  


Proszę o poradę w sprawie biopsji. Czy wykonać biopsję tego guzka czy mogę sobie tylko zaszkodzić? Jakie są skutki biopsji, np czy łagodny guzek może po wkłuciu zezłośliwieć?
_________________
madzia
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #10  Wysłany: 2012-10-08, 15:43  


Nie może.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
MAG317 


Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 18

 #11  Wysłany: 2012-10-08, 15:57  


Dziękuję za szybką odpowiedź. Czyli jak bardzo się niepokoję to biopsja będzie najlepszym rozwiązaniem? Lekarz wspominał że jak się będę chciała to da mi skierowanie. Kolejne pytanie brzmi? Czy to może być taki dziwny mięsień?
_________________
madzia
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #12  Wysłany: 2012-10-08, 16:27  


Właśnie najwięcej wątpliwości zostanie rozstrzygniętych po prawidłowo przeprowadzonej biopsji.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
MAG317 


Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 18

 #13  Wysłany: 2012-11-23, 17:51  


Witam. Piszę żeby zakończyć ten temat, może ktoś zmaga się z tym samym problemem. Ponownie odwiedziłam radiologa żeby wykonać USG i się okazało że jest to zwapnienie, które wcześniej przeoczył. Lekarz powiedział że wziął to za krąg. Czyli wszystko ok. Dziękuję wszystkim za pomoc :lol:
_________________
madzia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group