1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: zmiana meta na wątrobie
Lucyna1987

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7201

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-28, 19:44   Temat: zmiana meta na wątrobie
Witam,

od dziś jestem najszczęsliwsza pod słońcem:)))
badania endoskopowe nie wykazały niczego złego, żadnych guzów, nacieków itp. na powtórnym USG "to coś" znikło. nic nie ma! lekarka była w szoku bo jeszcze tydzień temu, zmiana była widoczna. troje lekarzy ją dziś badali, i jest w porządku. jeszcze dla pewności zrobia jej TK brzucha w poniedziałek, ale jestem już spokojna.
:-D

[ Komentarz dodany przez Moderatora: alaslepa: 2014-02-28, 19:52 ]
Oby TK potwierdziło dzisiejsze wieści. :)

  Temat: zmiana meta na wątrobie
Lucyna1987

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7201

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-23, 10:44   Temat: zmiana meta na wątrobie
dzięki za odpowiedzi.

Wynik usg:
Pęcherzyk żółciowy bez złogów.
Wątroba nie powiększona, w prawym płacie wątroby hipoechogeniczna zmiana o średnicy 1,3 cm (meta).
Trzustka widoczna w zakresie głowy i trzonu, śledziona (9,4 cm x 5,0 cm), okolica aorty brzusznej prawidłowe. Nerki o wym. podłużnym ok. 10 cm, bez cech złogów i cech zastoju. Pęcherz moczowy gładkościenny.

Poza tym w epikryzie wypisowej jest napisane: Podczas usg brzucha uwidoczniono w wątrobie zmianę ogniskową sugerującą przerzut.
Wyniki krwi, moczu, prześwietlenie klatki piersiowej są w porządku.
  Temat: zmiana meta na wątrobie
Lucyna1987

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7201

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-22, 22:02   Temat: zmiana meta na wątrobie
Witam,
moja mama miała w środę badanie usg brzucha na którym wyszła zmiana ogniskowa w prawym płacie wątroby 1,3 cm, lekarz w szpitalu sugeruje że to może być przerzut :cry:
w środę jedzie ponownie na oddział na gastroskopie, kolonoskopie i tomograf żeby znaleść winowajcę. strasznie się o nią boję...mój tata zmarł też na raka, tyle że na białaczkę 3 lata temu a tu teraz jeszcze mama zachorowała.
oprócz tej zmiany na wątrobie w wynikach jest ok. krew w normie, mocz też. wątroba nie jest powiekszona. czy jest ciań szansy że ta zmiana to jednak nie nowotwór tylko np torbiel? ktoś miał podobną sytuację?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group