1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiany w tarczycy
Lideczka

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4537

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-11, 16:30   Temat: Zmiany w tarczycy
Kochani bardzo Wam dziekuje Dzis przyszedl wynik biopsji cienkoiglowej i guz jest lagodny!!!!!!! :hehe: W obrazie scyntygrafii byl opisany jako zimny czyli malo korzystnie mam nadzieje ze biopsja byla wlasciwie pobrana i oceniona. dziekuje wam za wsparcie i trzymanie kciukow no i oczywiscie za wszystkie rady :in_love:
  Temat: Zmiany w tarczycy
Lideczka

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4537

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-04-19, 19:35   Temat: Zmiany w tarczycy
Serdecznie Wam dziekuje ide sie dalej badac i bede pisala na biezaco
  Temat: Zmiany w tarczycy
Lideczka

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4537

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-04-15, 12:29   Temat: Zmiany w tarczycy
Witajcie Kochani jestem na tym Forum juz od dość dawna.
Teraz zakladam nowy watek i bardzo liczę na Wasza pomoc i podpowiedzi.

Mieszkam na stałe w UK i jakiś miesiąc temu wyczułam ok 3-4cm guzek po prawej stronie szyi.
Zachowałam zwyczaj samobadania poniewaz wiele lat temu z dobrym skutkiem leczyłam sie na ziarnicę złosliwą.
Mimo kilku nawrotów wielu chemio i radioterapii wyszłam z tego obronna reką.

Poszłam na wizytę do mojego lekarza a ponieważ nadal chodzę tam do Onkologa na okresowe kontrole moj lekarz skierował mnie własnie do niego.
Zrobiono mi badania krwi które podobno są ok lekarz pomacał popatrzył i stwierdził ze to nic nie jest.
Nie odczułam spokoju przyleciałam wiec do Poslki porobic badania.

Zaczęłam od USG szyi i oto jej wynik:
Zmiany ogniskowe w gruczole tarczowym najwieksza w PL o wym 10x7mm, w PP 9,4x7,3mm
Pojedyncze, morfologiczne odczynowe ww chłonne szyjne:
ww okolicy kata żuchwy po stronie prawej najw. o wym 15x6mm, po stronie lewej 24x6mm
ww chłonne szyjne górne najwiekszy po stronie prawej 12x4mm, po stronie lewej 11x4mm
Ślinianki normoechogeniczne, bez uchwytnych usg mian ogniskowych. 9 zdjęć.

Nadal jestem w Polsce i robie dalsze badania.

mam do was pytanie
1-Czy mam sie martwic tymi węzłami i guzkami?
2-jaka dalszą diagnostykę przeprowadzić żeby dowiedziec sie jaki charakter moga miec te zmiany?
3-dodam ze miałam naswietlana prawa strone szyi czy to zwieksza ryzyko ze te guzki na tarczycy moga byc złośliwe?
4-Czy te wezły mogą miec charakter przezutowy a jesli tak to jaki nowotwór może dac przezut włsnie do nich?

Pozdrawiam Wszystkich
Lidka
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group