1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 65
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca prawego.
Katarzynka36

Odpowiedzi: 561
Wyświetleń: 145582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-04, 18:12   Temat: Guz płuca prawego.
Anelio....

Jeszcze raz - dużo siły Kochana.
Jak będziesz mogła/chciała odezwij się...

przytulam mocno do serduszka

:/pociesza:/
  Temat: Guz płuca prawego.
Katarzynka36

Odpowiedzi: 561
Wyświetleń: 145582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-01, 22:41   Temat: Guz płuca prawego.
:/pociesza:/
  Temat: Guz płuca prawego.
Katarzynka36

Odpowiedzi: 561
Wyświetleń: 145582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-01, 09:39   Temat: Guz płuca prawego.
Anelio

Dużo siły dzisiaj...
Widzę, że wielkopolskie niebo dzisiaj też płacze...

ściskam
  Temat: Guz płuca prawego.
Katarzynka36

Odpowiedzi: 561
Wyświetleń: 145582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-30, 23:23   Temat: Guz płuca prawego.
Kochana Anelio

Teraz spojrzałam...
1 post napisałaś 29 grudnia
Tato odszedł 29 czerwca...
dokładnie pół roku! pół roku ciężkiej, codziennej walki...

Jeszcze raz przytulam...
  Temat: Guz płuca prawego.
Katarzynka36

Odpowiedzi: 561
Wyświetleń: 145582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-30, 19:51   Temat: Guz płuca prawego.
Anelio Kochana

:cry:
:-[

Żadne słowa nie oddadzą jak bardzo mi przytkro Anelio...

Słów brak...
Wierzyłam, że macie jeszcze troszkę czasu :-[
Rozum podpowiadał, że nie, ale serce miało nadzieję, że jeszcze wspólnie spędzicie kilka radosnych chwil...

To co opisałaś - mimo ogromu cierpienia - jest piękne.
Anelio, wiesz, wspaniałą byłą i jesteś CÓRKĄ!

Wiem, że żądne słowa nie są w stanie Cie pocieszyć, bo STRATA TATY - jest przeogromna, ale przytulam Cię z całego serca.
I dziekuję Ci, bardzo dziekuję za opisanie tego...
dałaś wspaniały dowód na to, że w dzisiejszych czasach istnieje jeszcze wielka, wspaniała więź między rodzicem a dzieckiem.
Dziękuję Ci, że mimo co działo się w przeszłości dałaś Swojemu tacie szansę.
Warto było! tatuś się zmienił. Dla Ciebie! Szkoda, że reszta rodziny mu nie zawierzyła!
Ty zaufałaś bezgranicznie, a Tatko Tobie....

dziękuje za piękną lekcję MIŁOŚCI I SZACUNKU!

Kochana... Chylę czoła za Twoje poświęcenie i oddanie.
Tatko napewno był i jest dumny z Ciebie. I już nie cierpi. To teraz najważniejsze!
Jutro będą myślami z Wami...

:/pociesza:/
Dasz radę. No bo kto jeśli nie Ty?
Jesteś silna. I to bardzo!

ściskam

Moje kondolecje. Niech tatuś odpoczywa w spokoju...
  Temat: Guz płuca prawego.
Katarzynka36

Odpowiedzi: 561
Wyświetleń: 145582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-28, 00:54   Temat: Guz płuca prawego.
Anelio Kochana

Są lekarze i lekarze. Ludzie o cudownych sercach i wredne chamidła. Podobnie jest z pielegniarkami. Ponieważ korzystałam z rozmów z wielkopolskim NFZem, podsyłam Ci telefony w sprawie skarg i wniosków.

Bardzo mi przykro, że tatko słaby i nie chcą juz Go leczyć. Dobrze jednak, że jest w domu, bo przynajmniej u was, w domciu będzie miał super opiekę....
Odpocznij, bo organizm w końcu upomni się..za dużo stresów:(

Duzo siły! I mam nadzieję, że lekarze z hospicjum Wam mocno pomogą....
Przytuma do serca...


NFZ Oddział Wielkopolska (Poznań)
Skargi i Wnioski (dawniej Rzecznik Praw Pacjenta)
Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00 numery telefonów:

•tel. 61 850 60 75, 61 658 04 07, 61 658 04 51 – Poznań, ul. Piekary 14/15, pok. 301
  Temat: Guz płuca prawego.
Katarzynka36

Odpowiedzi: 561
Wyświetleń: 145582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-26, 20:37   Temat: Guz płuca prawego.
Anelio

Silna jesteś! Podziwiam Cie ogromnie, że w tak ciężkiej sytuacji samotnie dajesz radę!
Może Tobie się wydaje, że jesteś słaba psychicznie, ale myślę, ze to tylko Twoja ocena. My, forumowicze, ogladając Twoje zmagania z chorobą Taty podziwiamy Cię za tą walkę!

Doskonale Cię rozumiem, że najchetniej byś siedziała non stop przy Tacie i pilnowała czy panie pielęgniarki odpowiednio o Niego dbają. Różnie niestety w szpitalach jest, a w sali jednoosobowej w nocy wiele rzeczy może się zdarzyć, a panie pielegniarki niekoniecznie muszą przyjśc z pomocą. U nas też było tak, że Tata miał 38,5 gorączki będąc w sali sam, a ja przez telefon sie zorientowałam, że coś złego się dzieje. Przez 3 godziny żadna nie zajrzała ( a dzwonek przy łóżku zepsuty). Na miejscu okazało się, że "siostrzyczki" objadały sie tortami od innego pacjenta - slowem impreza na całego.

Anelio - jutro poniedziałek, więc "garnitur" lekarski powinien być w komplecie, łacznie z ordynatorem. Idź wypytaj sie o wszystko, zapytaj co zamierzają w najbliższym czasie?
Czy te elektrolity podnoszą się? Może coś z nich wydusisz?

Ściskam Cię mocno i jak zwykle - dużo siły Ci życzę w tej nierównej przecież walce...

PS. Dobrze, że chłopak już jest przy Tobie:) Samemu to zbyt ciężko:(
  Temat: Guz płuca prawego.
Katarzynka36

Odpowiedzi: 561
Wyświetleń: 145582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-24, 14:45   Temat: Guz płuca prawego.
Skoro stan Taty Anelii jest tak ciężki, to po o lekarze zlecili po 11 lipca konsultacje radiochirurgiczną w WCO? (Wielkopolskim Centrum Onkologii)? MOże powinni uprzedzić jak jest źle? A może liczą, że w tym drugim szpitalu uda się "podciagnąć" wyniki? "wyrównać" - jak napisali? Może da się jeszcze coś zrobić?

Anelio, czytam i czytam i słów mi brakuje...
Ciężko wyobrazić sobie co czujesz...

myślę o Was. przytulam do serca...
  Temat: Guz płuca prawego.
Katarzynka36

Odpowiedzi: 561
Wyświetleń: 145582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-22, 21:13   Temat: Guz płuca prawego.
Anelio..

|przytula|

[następne komentarze]
  Temat: Guz płuca prawego.
Katarzynka36

Odpowiedzi: 561
Wyświetleń: 145582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-22, 00:25   Temat: Guz płuca prawego.
Anelio Kochana
Moje serce pęka jak czytam Twoje słowa :-(

Potwornie mi przykro, bo to wszystko dzieje się w tak przerażającym tempie, że nie daje złudzeń:( Choroba strasznie szybko postępuje... Dla mnie to szok, chociaz różne historie już czytałam...
Nie wyobrażam sobie co czujesz, będąc praktycznie jedynym Taty wsparciem. A przecież i Ty potrzebujesz i to ogromnie wsparcia, bo jak długo mozna samemu znosić ten ból i patrzenie na cierpienie ukochanej Osoby. Samemu to jest ponad siły!!!

To pobudzenie Taty jest rzeczywiście bardzo złym znakiem. MYślałam, że to od przerzutu w mózgu, ale skoro lekarze mówią, że guz jest w miare mały...

Ciężka decyzja przed Tobą:( bez operacji boję się, że Tata szybko... odejdzie:( Natomiast stan Taty jest tak cięzki, ze operacja może spowodować, że Tato nie wytrzyma jej, nie przeżyje... A czy lekarze określili czy ta szansa przeżycia jest duża, czy prawie żadna?
Anelio, bardzo, bardzo mi przykro, że nie ma przy Tobie nikogo kto by Cię wsparł opiekuńczył ramieniem i wsparł Cie w tych traumatycznych przeżyciach...
To straszna gehenna, ktora przechodzisz. sama na dodatek....

Przytulam Cię najmocniej jak mogę....
  Temat: Guz płuca prawego.
Katarzynka36

Odpowiedzi: 561
Wyświetleń: 145582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-20, 23:10   Temat: Guz płuca prawego.
Anelio

czekałam i czekałam na Twoją relacje i wieści ze szpitala...
Fakt, stan Taty strasznie sie zmienił. jeszcze tydzień temu nie był taki slabiutki. Wredna, podstepna choroba!!!

Mam nadzieję jednak, że lekarze zrobia co moge by tacie ulżyć... skoro serce dobrze pracuje... może się uda i jednak zgodzą się na operację?

Anelio, Ty jesteś terminator! Podziwiam Cię, że dajesz radę! Nie masz swojego życia, tylko wszytsko kręci się wokół Taty... codzienni, non stop... boję się, że nie masz wsparcia, zmiennika - osoby, która choć troszkę by Cię odciążyła! Już nie wspomnę o względach finansowych, bo przecież na codzienne kursowanie do Poznania wydajesz po prostu kupę kasy:(
Wiem, że Tatko jest NAJWAŻNIEJSZY, ale uważaj troszke na siebie, tak?

ściskam mocno jak zawsze

[następne komentarze]
  Temat: Guz płuca prawego.
Katarzynka36

Odpowiedzi: 561
Wyświetleń: 145582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-19, 11:50   Temat: Guz płuca prawego.
Anelio
Jak minęła noc?

Zaciskam kciuki, bo chyba niebawem wyruszacie dosz pitala. Wyobrażam sobie jaki stres... ale trzeba sie trzymac nadziei, że tam Tacie pomogą!

napisz potem...

papa
  Temat: Guz płuca prawego.
Katarzynka36

Odpowiedzi: 561
Wyświetleń: 145582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-17, 23:40   Temat: Guz płuca prawego.
Anelio

Niestety, choroba strasznie postępuje:( Dla mnie - laika, jest to przerażające... kilka tygodni temu Twój Tata szykował się niemal na leczenie eksperymentalne, była nadzieja, że sie to cholerstwo troszkę ustabilizuje, a teraz z dnia na dzien jest gorzej:(

Bardzo niepokojące jest to ciągłe spanie Taty: guz musi rosnąć szybko, albo niewydolna choroba może powodowac tą senność... Tak bym chciała by to tabletki powodowały tą senność, ale chyba niestety nie ma takiej opcji:( to raczej postęp choroby:(

Anelio Kochana, zaciskam piąstki...

Wyobrażam sobie jak bardzo się boisz:(
przytulam do serca!

PS. Anelio jeszcze jedno - jesteś pewna, że dobrze usłyszałaś date przyjęcia Taty do szpitala - w niedzielę? a Nie w poniedziałek? Kurcze, pierwszy raz słyszę, żeby przyjmowali w weekend. Chyba, że chca Tatę przyjąć w trybie ostrego dyżuru...Bo planowych przyjęć chyba tak nie ma:(
  Temat: Guz płuca prawego.
Katarzynka36

Odpowiedzi: 561
Wyświetleń: 145582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-17, 15:29   Temat: Guz płuca prawego.
Anelio

Jak dobrze, że jest termin - czyli jeszcze dwa dni - Tatko musi wytrzymać!
Rzeczywiście nie wyglada to dobrze, bo stan sie pogarsza codziennie:(
Mam nadzieję jednak, że uda się przeprowadzić operację!

Co do badań moczu - napewno spadły leukocyty i nie ma już glukozy (jeśli dobrze interpretuje, ale fachowcem nie jestem) wydaje się, że są lepsze, ale ocene pozostawiam fachowcom z forum.

Ściskam Cię Anelio...
dużo siły Ci życzę...
  Temat: Guz płuca prawego.
Katarzynka36

Odpowiedzi: 561
Wyświetleń: 145582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-16, 16:07   Temat: Guz płuca prawego.
Anelio
A kiedy było robione jakieś ostatnie usg jamy brzusznej?
Bo to ostatnie TK to było chyba miednicy tylko, nie obejmowało wątroby?

ściskam mocno
 
Strona 1 z 5
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group