1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajnika - podejrzenie przerzutu do kości
Kachna2012

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 8149

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-04-08, 14:25   Temat: prośba o interpretację
Witam serdecznie,
pod długim czasie (bo dopiero w marcu) okazało się,co mnie gryzie.Załączam skan.Marker przed chemią wynosił 238. W ub.tygodniu otrzymałam pierwszą chemię-taksol+karboplatyna. Wg opinii lekarza standard jest 6-8 serii. Ale wracając do chemii-pamiętam z poprzednich "czasów",że cierpliwie leżałam 4-5 godzin(oczywiście chodzi o dwa wlewy). Tym razem przeleżałam 3 godziny i do domu. No i właśnie tam zaczął się koszmar-wiem,że chemioterapia nie należy do słodkości,ale to co przechodziłam przez 5 dni po wlewie,to był koszmar. Poprzednio przez rok co 3 tyg.miałam wlewy i za żadnym razem nie było tak źle. Czy mogło to być spowodowane zbyt szybkim dozowaniem chemii? Następne podanie mam pod koniec kwietnia i już się boję,jak będę to przechodziła :?ale?:
Proszę o opinię,jak to wygląda z poziomu wyniku z TK i dlaczego ani rezonans,ani PET,ani comiesięczne wizyty u le.ginekologa-onkologa nic nie wykazały(a ponoć lekarz powinien to zauważyć) :cry:
  Temat: Rak jajnika - podejrzenie przerzutu do kości
Kachna2012

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 8149

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-03, 19:52   Temat: Rak jajnika - podejrzenie przerzutu do kości
Bardzo dziękuję za tak szybką i pozytywną odpowiedź (przynajmniej tak ja odebrałam :)
Niepokoi mnie jednak wzrost CA 125.
13 stycznia jadę na wizytę z wynikiem badania PET. Myślę,że moja p.doktor będzie dalej szukała przyczyny wzrostu markera, ciekawe czy znowu będzie na wyższym poziomie ? :uuu:
Wolałabym,żeby było wiadomo coś konkretnego - w tej chwili wiem,że coś niepokojącego się dzieje,ale nikt nie wie co i gdzie :fucc:
Pozdrawiam serdecznie :)
  Temat: Rak jajnika - podejrzenie przerzutu do kości
Kachna2012

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 8149

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-01, 20:42   Temat: Rak jajnika - podejrzenie przerzutu do kości
Dziękuję za informacje :) Odebrałam wyniki z PET-a(w załączeniu), sama nie wiem,co o nich sądzić. W połowie stycznia jadę na wizytę, pewnie dowiem się więcej...

  Temat: Rak jajnika - podejrzenie przerzutu do kości
Kachna2012

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 8149

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-12-17, 14:39   Temat: Rak jajnika - podejrzenie przerzutu do kości
Dziękuję, wieczorem wszystko podeślę

[ Dodano: 2014-12-17, 19:57 ]
załączam skany moich wyników. Co do wartości CA 125 to nie mam ich na piśmie, tylko informacja od lekarza o ich obecnej wielkości, czyli z 18 po zakończeniu chemii, 16 listopada wynosiło 44 do 96 obecnie.











  Temat: Rak jajnika - podejrzenie przerzutu do kości
Kachna2012

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 8149

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-12-17, 14:12   Temat: Rak jajnika - podejrzenie przerzutu do kości
Witam wszystkich serdecznie,
jestem nowa na forum, więc nie wiem,czy właściwie postępuję - z góry przepraszam za przypadkową gafe :)

W czerwcu 2012 operowano mnie z podejrzeniem nowotworu jajnika lub otrzewnej.
Po operacji, badaniu PET i badaniach typu kolonoskopia,gastroskopia itp.
zdiagnozowano nowotwór złośliwy jajnika IV stopnia( ciężko było wyszukać ognisko pierwotne,więc metodą wykluczeń postawiono na jajniki).

Chemioterapię zakończyłam w lipcu 2013 (taxol+karboplatyna), przechodziłam ją dobrze.

Marker CA 125 po zakończeniu chemioterapii utrzymywał się na poziomie 18.

W ub.miesiącu,podczas wizyty kontrolnej u ginekologa-onkologa dowiedziałam się,że CA 125 wynosi 44, więc coś. się dzieje.
Rezonans miednicy nic nie wykazał.
Wczoraj(kolejna wizyta) CA 125 wynosił 96, więc wzrasta bardzo szybko.
23 grudnia mam przewidziane kolejne badanie PET.
Na skierowanie na PET-a została umieszczona informacja:wznowa do kości (?).

Czy faktycznie mogę mieć przerzuty do kości ?
Czuje się dobrze, jestem aktywna zawodowo(mam 47 lat, praca niestety stresująca).
Poprzednio nie byłam tak zdołowana, jak obecnie (ładny prezent na Święta :uuu:
Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group