1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Przebyty nowotwór złośliwy neuroendokrynny trzustki
KW30

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9397

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-08-21, 13:56   Temat: Przebyty nowotwór złośliwy neuroendokrynny trzustki
Bardzo dziękuję...:)
  Temat: Przebyty nowotwór złośliwy neuroendokrynny trzustki
KW30

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9397

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-08-19, 23:58   Temat: Przebyty nowotwór złośliwy neuroendokrynny trzustki
Witam...ogólnie dojeżdżam około 400 km do Katowic , a Warszawa , ponieważ w innych szpitalach był problem z refundacją, a zależało nam na czasie... Ani przed badaniem PET ani w trakcie nie miałam podawanych analogów także nie ma mowy o wpływie analogu na wynik. Niestety występowały uderzenia gorąca, biegunki, brak koncentracji, nerwowość, zaburzenia snu, bóle brzucha itp. 8 lat temu miałam wycięty guz neuroendokrynny i do tej pory był spokój. Chciałabym wiedzieć jakie są rokowania :-(
  Temat: Przebyty nowotwór złośliwy neuroendokrynny trzustki
KW30

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9397

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-08-16, 18:10   Temat: Przebyty nowotwór złośliwy neuroendokrynny trzustki
Witam... proszę o jakąś odpowiedź
  Temat: Przebyty nowotwór złośliwy neuroendokrynny trzustki
KW30

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9397

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-08-06, 17:15   Temat: Przebyty nowotwór złośliwy neuroendokrynny trzustki
Witam, na konsylium zdecydowano o leczeniu analogami somatostatyny. Ryzyko operacji jest większe niż skuteczność...może później :-( we wrześniu TK kontrolne i wtedy zobaczymy...ciekawa jestem co jeżeli nie będzie żadnego efektu,czy są inne możliwości? Lekarze niestety mało mówią o leczeniu i rokowaniach. Jeszcze do tego wszystkiego na rutynowej kontroli u ginekologa-onkologa wyszła Erytroplakia szyjki macicy :-/ pobrali cytologię i nie wiem co dalej...
  Temat: Przebyty nowotwór złośliwy neuroendokrynny trzustki
KW30

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9397

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-05-24, 20:33   Temat: Przebyty nowotwór złośliwy neuroendokrynny trzustki
Dziękuję...
  Temat: Przebyty nowotwór złośliwy neuroendokrynny trzustki
KW30

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9397

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-05-21, 20:19   Temat: ...
Klatka piersiowa: Fizjologiczne gromadzenie znacznika w strukturach klatki piersiowej. Zwapnienie podbrodawkowe w sutku lewym śr. 4mm

Stan po usunięciu głowy trzustki, częsci dwunastnicy i pęcherzyka żółciowego. W loży pooperacyjnej na wys. trzonu L2 po str prawej widoczne ognisko wzmożonej ekspresji receptorowej o śr w PET 11 mm SUV max 11,3. Kolejne ognisko o śr w PET ok. 10 mm SUV max 33,1 widoczne jest przyaortalnie , na poziomie naczyń nerkowych po str lewej. Poza tym drobne węzły chłonne przyaortalne po str prawej o śr do 5mm SUV max 4,8.
Rozlany wychwyt SUV max 10,9 w jelicie cienkim- zapewne czynnosciowe lub zmiany zapalne.


... poza tym w badaniu tylko fizjologiczny wychwyt znacznika

[ Dodano: 2018-05-21, 20:21 ]
Przesłałam wyniki do Pani Profesor. Kazała czekać na konsylium do 6 czerwca...
  Temat: Przebyty nowotwór złośliwy neuroendokrynny trzustki
KW30

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9397

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-05-20, 15:45   Temat: Nowotwór neuroendokrynny trzustki
Witam. Dawno się nie odzywałam, ale lekarze konsultacje, w końcu pobyt w szpitalu w Katowicach...dużo wyników, dużo badań. Ostatecznie postanowili wysłać mnie jeszcze na badanie PET/CT 68 Ga w Warszawie... Mam wyniki i chciałabym prosić o jakąkolwiek interpretację...

WNIOSKI: W BADANIU STWIERDZA SIĘ OBECNOŚĆ OGNISK O ZWIĘKSZONEJ EKSPRESJI RECEPTORÓW SOMATOSTATYNOWYCH W LOŻY PO USUNIĘTEJ GŁOWIE TRZUSTKI I W OKOLICY PRZYAORTALNEJ, ŚWIADCZĄCY O ROZSIEWIE PROCESU NEUROENDOKRYNNEGO.
  Temat: Przebyty nowotwór złośliwy neuroendokrynny trzustki
KW30

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9397

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-08, 07:44   Temat: Przebyty nowotwór złośliwy neuroendokrynny trzustki
Bardzo dziękuję...Tylko jak im powiedzieć zeby użyli innego znacznika hehe...Pozdrawiam .
  Temat: Przebyty nowotwór złośliwy neuroendokrynny trzustki
KW30

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9397

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-07, 10:27   Temat: Przebyty nowotwór złośliwy neuroendokrynny trzustki
Tak , lekarz widział wynik i dlatego też PET ,ponieważ USG zrobiłam międzyczasie na własną rękę u lekarza który zna całą historię...Tylko on kilka lat temu upierał się że to guz... Zdaje sobie sprawę że wynik ten nie jest optymistyczny...ale dlaczego wszystkie wyniki są tak różnorodne ???
  Temat: Przebyty nowotwór złośliwy neuroendokrynny trzustki
KW30

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9397

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-07, 00:17   Temat: Przebyty nowotwór złośliwy neuroendokrynny trzustki
Bardzo dziękuję za artykuł... Miałam wcześniej badania izotopowe ... regularnie też oznaczają mi Chromogranine A (nigdy nie przewyższyła normy nawet przed chemioterapią )

[ Dodano: 2018-01-07, 00:28 ]
Miałam też w ostatnim czasie Scyntografię całego ciała z zastosowaniem znakowanych analogów somatostatyny .
Wynik :1. w okolicy wyrostka haczykowatego trzustki aktywność w kikucie głowy trzustki, nie można jednak wykluczyć wznowy lub niedoszczętności zabiegu.
2. do przodu i nieco na lewo od trzonu kręgu L2 - podejrzenie meta do węzła chłonnego.

Od tego badania się zaczęło. Wypadło mi to z głowy. Przepraszam. Później było USG i PET.

Strasznie dezorientuje mnie różnorodność tych wszystkich wyników...
  Temat: Przebyty nowotwór złośliwy neuroendokrynny trzustki
KW30

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9397

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-06, 20:49   Temat: Przebyty nowotwór złośliwy neuroendokrynny trzustki
Chemioterapia była uzupełnieniem leczenia po radykalnym usunięciu głowy trzustki, dystalnej części PŻw oraz prawie całkowicie dwunastnicy... i otrzymanym wyniku histopatologicznym ( nacieki itd. )......

USG :... na żyle czczej dolnej, na poziomie prawej tętnicy nerkowej i pomiędzy żyłą czczą dolną a żyłą krezkową, owalny ale bardziej okrągławy guzek średnicy 12 mm. położony tuż poniżej loży po usuniętym wyrostku haczykowatym trzustki.

PET : Jama brzuszna i miednica : Stan po resekcji głowy trzustki, pęcherzyka żółciowego, większości dwunastnicy sp. Traverso-Longmire'a
Obraz Pet loży pooperacyjnej bez cech wznowy miejscowej. Obraz przestrzeni zaotrzewnowej prawidłowy. Aktywność metaboliczna guzka przyaortalnie na poziomie lewej tętnicy nerkowej SUV max 2,2. W topogrsfii macicy obszar miernie podwyższonej aktywności metabolicznej o SUVmax =3,3 najpewniej pobudzenie czynnościowe. Wątroba śledziona, nadnercza bez zmian ogniskowych, wykazują fizjologiczny metabolizm glukozy...

WNIOSKI : W badaniu PET nie uwidoczniono zaburzeń metabolizmu glukozy, które mogłyby sugerować proces rozrostowy
Badanie przeprowadzono po podaniu 18F-FDG

[ Dodano: 2018-01-06, 20:53 ]
Niestandardowy rodzaj nowotworu w tym wieku heh czyli cały proces leczenia tez niestandardowy... Wizytę postaram się przyśpieszyć...za tydzięń jadę na powtórne USG i 24 stycznia mam konsultacje u profesora który operował mnie 7 lat temu... Nie wiem czego powinnam oczekiwać i spodziewać się dalej...
  Temat: Przebyty nowotwór złośliwy neuroendokrynny trzustki
KW30

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9397

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-05, 22:32   Temat: Przebyty nowotwór złośliwy neuroendokrynny trzustki
Witam. Jestem 7 lat po operacji guza trzustki, a także po chemioterapii ( nowotwór złośliwy trzustki) T4N0M0 well diff. neuroendocrine carcinoma G2,Ki67-5% .....Miałam wtedy 22 lata...W październiku tego roku znaleziono na USG guzek średnicy 12 mm położony przyaortalnie na poziomie odejścia lewej tętnicy nerkowej...w wyniku PET guzek ten wykazuje aktywność metaboliczną suv max 2,2.... co to może znaczyć??????? z racji długotrwałej diagnostyki poprzedniego nowotworu około roku ... nie wiem co myśleć, ponieważ wtedy wszystkie wyniki poza USG nie wykazywały uchybień od norm i wszyscy sugerowali torbiel a wyszło jak wyszło...proszę o jakąś odpowiedz...kolejna wizyta lekarska dopiero za 3 miesiące heh...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group