1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: cellulae carcinomatosae microcelluleres
Jolana

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 58762

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-05, 22:36   Temat: Re: cellulae carcinomatosae microcelluleres
magdal napisał/a:

Postanowiłam napisać do Was bo może bedę miała jakieś pytania, prośby, będę mogła liczyć na wsparcie. Na razie mam takie:
1. Czy zdarza się że po dwóch dniach trzeba odstawić chemię ze względu na silne obrzęki? czy ten objaw jest typowy przy chemii czy może stan mamy jest zły? Przed chemią jakiś tydzień wcześniej była w domu p dr pulmonolog i powiedziała nam że u mamy pojawił się zespół żyły ... i tu nie pamietam dalej jak to się nazywało. Mama miała trochę spuchnięte nogi wtedy.

Tak. Oczywiście mogą takie powikłania wystąpić. Jeśli to powikłanie jest efektem samej chemioterapii stosuje się wówczas odpowiednie leki moczopędne - odwadniające. Ale obrzęki również mogą być powodem samej choroby nowotworowej np. z niedobiałczenia organizmu, wtedy do diety wprowadza się odpowiednie żywienie bogatobiałkowe.

Obrzęk kończyny dolnej może świadczyć o procesie zakrzepicy żylnej - powikłanie choroby nowotworowej zaawansowanej. Obrzęki symetryczne w obu nogach są zwykle powiązane z niewydolnością naczyń żylnych.
Zawsze można przerwać podawanie chemioterapii - kiedy jej kontynuowanie jestem zagrożeniem dla zdrowia, dla życia...

Cytat:
2. Czy w trakcie chemii można wspomagająco pić skrzyp? albo inne zioła?

Przyjmowanie w trakcie chemioterapii innych leków niż przepisanych przez lekarza onkologa może być niebezpieczne w tym preparatach ziołowych.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group