1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
Jolana

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 15160

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-09, 10:52   Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
DumSpiro-Spero - słowa Twoje są tak przecudowne i piękne - że wzruszyłam się...

To właśnie pod wpływem takich informacji zrozumiałam, że jestem całkowicie uwolniona od raka. Dzisiaj jestem szczęśliwsza niż jeszcze wczoraj.. Zdrową być - jak to pięknie brzmi! :-D
Nie wiem czemu wcześniej nie mogłam przebić się z tą myślą.

Dobra robota Panowie - ( prof.Orłowskiego i dra Komarowa) - Jestem zdrowa. HURA! |happy|

Serdecznie dziękuję wszystkim, za okazywanie mi swojej pomocy, ogromnej życzliwości na tym ukochanym przeze mnie Forum a przede wszystkim DumSpiro-Spero za założenie tego wspaniałego miejsca i całokształt pracy. :heart: _littleflower_ |uscisk|


I na koniec Kochani badajcie się, kontrolujcie, bo profilaktyka jest zdecydowanie mniej bolesna niż walka o życie.

Ostrzegam cię RAKU - następnym razem też będziesz miał kłopoty!

_______________
Część postów przeniesiona do wątku kciukowego.
Przypominam, że jest to wciąż wątek merytoryczny. / absenteeism
  Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
Jolana

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 15160

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-08, 15:00   Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
Aniutko,
bardzo dziękuję za życzenia. :) Ostatnio podpytałam lekarza ilu pacjentom się udało?
Powiedział - że sporo ma pacjentów a rekordzistą jest 96 letni pacjent - 26 lat po operacyjnym leczeniu raka płuc.
I stawia się na kontrolę do tej pory ( nie pamiętam raz do roku, czy raz na dwa lata).

Czuję bardzo dobrze. Wszystkie badania mam super. Mój lekarz mówi, że wyglądam kwitnąco... :mrgreen:

W kwietniu będzie kontrolna TK. kl.piersiowej. :-D
  Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
Jolana

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 15160

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-09-25, 07:55   Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
Witam bardzo ciepło. _littleflower_ , Kochani 20 września minęły 3 lata od operacji. We wrześniu miałam badania kontrolne. Wszystko ( póki co ;) ) jest w porządku. Obecnie czuję się bardzo dobrze. Prowadzę dość aktywny tryb życia. Gdyby nie blizny pooperacyjne potraktowałam bym ten epizod jak zły sen....

Hmm, ale nie ma złego bez dobrego. Ta trudna lekcja była mi potrzebna. Nic nie dzieje się ot tak z przypadku. Moje życie zmieniło się o 180 stopni.


Wszystkich bardzo gorąco pozdrawiam .... :heart:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: alaslepa: 2014-09-25, 08:17 ]
Jolana, niech ten stan trwa trwa i trwa już zawsze.

  Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
Jolana

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 15160

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-04, 18:50   Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
absenteeism napisał/a:
Wynik super, gratulacje :)

Dzięki :tull: :cmok:

Dalsza część gratulacji przeniesiona do wątku kciukowego :)
  Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
Jolana

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 15160

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-04, 13:08   Temat: wyniki z TK z 23 XI 2012
Witam serdecznie, :)

oto mój wynik z tomografii komputerowej:
stan po ldp. Nie uwidoczniono cech wznowy. Widoczny miąższ płucny bez zmian ogniskowych....Węzły chłonne niepowiększone. Jamy opłucnowe wolne. Nadnercza bez zmian ogniskowych.

Tyle mam na wyniku.
Następna wizyta kontrolna w marcu..

Dziękuję za uwagę i bardzo ciepło pozdrawiam.
::thnx::
  Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
Jolana

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 15160

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-24, 23:56   Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
Tak, faktycznie DumSpiro-Spero już nie dojdę co ta pani miała na myśli... ;)

Jeśli coś rzeczywiście jest w płucach, to dała mi czas na oswojenie się z tą sytuacją...
Bardzo dziękuję za wsparcie i cenne wskazówki...

Serdecznie pozdrawiam i życzę spokojnej dobrej nocy...

_littleflower_ :tull:
  Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
Jolana

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 15160

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-24, 09:08   Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
Witam Cię bardzo serdecznie majkelku,
zrobiłeś mi miłą niespodziankę odwiedzając mnie, za co całym sercem dziękuję... :heart:

Tak, w ramach terapii uzupełniającej zastosowano schemat PN [w moim przypadku otrzymałam cisplatynę w dawce 120 mg i navelbinę 40mg ].

Druga sprawa - nic mi nie wiadomo na temat badania materaialu pooperacyjnego w kierunku mutacji genu kodującego EGFR, nie mam żadnej adnotacji na ten temat. To pewnie nie....

Czekam niecierpliwie na wizytę u lekarza, którą mam zaplanowaną na początku grudnia.
Kolejna próba przede mną i kolejna chwila prawdy.... ;)
Dzięki za kciuki.

majkelku,
pozdrawiam Cię również bardzo serdecznie, dziękuję za życzenia i wzajemnie życzę wszystkiego najlepszego.. :uhm!:
  Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
Jolana

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 15160

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-23, 15:40   Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
Witam
odkurzyłam mój wątek dotyczący zmagania się z rakiem. Do tej pory wszystkie RTG kl. piersiowej wskazywały na zmiany pooperacyjne. Dzisiaj miałam zrobiony pierwszy TK po operacji. Jak tylko będę miała wynik to dołączę tutaj, do mojej forumowej historii choroby...

Po badaniu zapytałam panią - jak wyszło ?
Ona tak jakby nie wiedziała co mi odpowiedzieć, zaczęła kręcić głową w lewo, w prawo, po czym stwierdziła, że wynik będzie przesłany do mojego lekarza.

Wracając do domu przez cały czas analizowałam jej słowa i zachowanie... :?ale?:
  Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
Jolana

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 15160

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-15, 16:13   Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
Zajrzałam do mojego wątku.

Bardzo przepraszam, że wcześniej nie opisałam szczegółowo mojej historii choroby. Otrzymałam na nurtujące mnie pytania odpowiedzi od mojego operatora.


Jestem po czterech cyklach typowej chemioterapii z dobrą tolerancją leczenia.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam.


Jak dobrze, że jesteście..... |uscisk| ::thnx::
  Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
Jolana

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 15160

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-23, 20:55   Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
Z serca dziękuję wszystkim za odpowiedź.

Absenteeism, tak, dokładnie chodzi o zaciski metalowe pozostawione wewnątrz płuc...
  Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
Jolana

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 15160

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-23, 19:03   Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
Bardzo dziękuję za odpowiedź .

Na jutro zrobię chronologiczny opis mojej choroby. Jednak dużo niepokoju mam w sercu z powodu rtg wykonanego po trzech tygodniach od operacji.

Oto opis tego badania:

Stan po przebytej lobektomii w zakresie płata dolnego - płuca prawego.
Miąższ płucny bez zagęszczeń.
Zrosty u podstawy prawej jamy opłucnowej.
Metalowe zaciski w rzucie śródpiersia po stronie prawej.

Serdecznie Pozdrawiam Cleo33
  Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
Jolana

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 15160

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-23, 18:38   Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
Komentarze nie związane bezpośrednio z historią choroby znajdują się w => tym wątku <=


Witam serdecznie,
Pod koniec września wykonano lobektomię oraz limfadenektomię. Był to rak niedrobnokomórkowy . Podczas operacji usunieto wszystkie węzły chłonne . W badaniu histopatologicznym znaleziono w jednym ognisko przerzutu adenocarcinoma.
Będę poddana chemioterapii.

Klasyfikacja IIA.


W kontrolnym badaniu rtg płuc między innymi napisano :metalowe zaciski w rzucie śródpiersia po stronie prawej.

Mam pytanie, czy pozostawianie metalowych zacisków na stałe jest normą ? Jak mam to rozumieć ?



Skopiowane z tego posta [2012-08-28, 16:05]:
Rok 2011 wiosna czułam się super - nic mi nie dokuczało.
Ponieważ uwielbiam piesze wędrówki, to był najlepszy czas, by je wznowić. Pokonywałam dziesiątki kilometrów. To trwało do lipca...
W lipcu zaczęłam odczuwać nasilające się osłabienie.. Zrezygnowałam z wycieczek ale to niczego nie zmieniło.
Postanowiłam zgłosić się do lekarza. Zlecił m.in. morfologię i w kilka godzin po badaniu otrzymałam telefon, że doktór prosi o pilny kontakt.

Miałam bardzo silną anemię i otrzymałam skierowanie do szpitala.
Tam wykonano mi mnóstwo badań krwi, rtg kl.piersiowej, gastroskopię, kolonoskopię.
Podejrzewano krwawienie z przewodu pokarmowego. W Rtg- Usg-gastro i kolonoskopii nie wykryto zmian chorobowych.

Już miałam być wypisana, jednak mój lekarz powiedział tak: proszę pani ma pani poważne problemy z krwią, przeniesiemy panią na hematologię.
Podejrzewamy chłoniaka. Jeszcze tylko zrobimy TK...jamy brzusznej i kl.piersiowej.

Po badaniu otrzymałam dwie wiadomości dobrą i złą.
Lekarz zaprosił mnie do swojego pokoju i pokazał mi na ekranie monitora guzek w moim płucu.
Dobrą wiadomością było to, że jest mały i cokolwiek on oznacza mam szansę na skuteczne leczenie...
Moją pierwszą myślą było - ja chyba śnię...! Niech ten koszmarny sen się skończy.

Po kilku dniach pomyślałam jak dobrze, że to mnie spotkało a nie moich bliskich...

We wrześniu PET i tak się zaczęła moja przygoda ze skorupiakiem.
20 września miałam operację usunięcia całego dolnego płata, a po kilku tygodniach miałam zleconą chemioterapię..

W listopadzie czeka mnie kontrolne TK i ..., i nie wiem co dalej...

Tak wygląda moja historia w telegraficznym skrócie... :)

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group