1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Ostra białaczka szpikowa, wznowa po przeszczepie szpiku
Jolana

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 172306

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-01, 14:19   Temat: Ostra białaczka szpikowa, wznowa po przeszczepie szpiku
JustynaS1975 napisał/a:
Po dzisiejszej wizycie kontrolnej sprawy mają się tak:
morfologia (jak na mnie) w porządku
niestety ferrytyna się zwiększa i nie wiadomo dlaczego, mam mieć badania genetyczne, nie wiem kiedy (jest podejrzenie hemochromatozy - chyba dobrze zapamiętałam nazwę)


Justynko, :) prześledziłam Twoje badania od ostatniego wstecz. Faktycznie ferrytyna bardzo podwyższona. Powodów tego stanu jest kilka. Na pewno już dużo na ten temat przejrzałaś publikacji.. :)

Doczytałam się, że ferrytyny było już dużo bo - 2788 mg.ml, jak też podskoczyło żelazo - 213 mikrog/dl - w dn. 06.06.2012 .

Na stężenie żelaza może wpłynąć również spożycie posiłków bogatych w żelazo. W tej najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście zmiana diety po konsultacji rzecz jasna z lekarzem. Jak wiesz spadek stężenia ferrytyny też może nastąpić przy zmniejszonej podaży żelaza do organizmu i pewnie o tym rozmawiałaś z lekarzem...

Ostatni wynik Ferrytyna: 3 457 ng/ml (norma 13-150).
AspAt i AlAT - nie odbiegają znacznie od normy.
Bilirubina w normie.
Ale wiesz co Ci powiem, normy to jedno, ale proces diagnostyczny to ciąg wielu badań i one w zasadzie mają wpływ na końcową interpretację wyników.
Dlatego zaczekajmy TK i badania genetyczne. Przy Tobie czuwa - jak zdążyłam się zorientować bardzo dokładna, godna zaufania pani doktor... :)

Justynko, w rodzinie nikt nie miał podwyższonego żelaza? Czy była w rodzinie cukrzyca?

Powodzenia
:uhm!: :tull:
  Temat: Ostra białaczka szpikowa, wznowa po przeszczepie szpiku
Jolana

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 172306

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-10-04, 23:35   Temat: Ostra białaczka szpikowa, wznowa po przeszczepie szpiku
JustynaS1975 napisał/a:

Czyli "Wiotkie płatki mitralne, śladowa IM" były :|

Justynko Kochana nie martw się. Nic poważnego nie stwierdzono... :) No zobacz sama nic się nie zmieniło od tamtego badania (badanie ostatnie nie wykazało cech niedomykalności czy wypadania płatka /płatków w zastawkach Twojego serca. Póki co, są obserwacji..Tak? :-D

Cytat:
W czasie całego leczenia zadobyłam HBV.

Hmmm..., po tak licznych przetoczeniach krwi - byłaś niestety w grupie ryzyka...
To często się zdarza...

Cytat:
Mam pytanie (być może głupie i niewłaściwe): czy mogę się zaszczepić przeciwko żółtaczce i czy to ma sens, gdy mam już HBV?

Nie ma głupich pytań. Czasami są głupie odpowiedzi... ;)
Ale do rzeczy, nie musisz się szczepić, gdyż szczepienie osoby uprzednio zakażonej nie będzie skuteczne. Przy najbliższej wizycie dopytaj też o to lekarza. Natomiast wymagane są okresowe badania morfologi krwi i określenie poziomu transaminaz (Alat i Aspat), jak również innych badań w/g uznania lekarza.


Co do trybu życia ( aktywności fizycznej ) wręcz zaleca się rekreacyjny wysiłek fizyczny typu spacery, basen rower, basen itd. ... :)
  Temat: Ostra białaczka szpikowa, wznowa po przeszczepie szpiku
Jolana

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 172306

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-09-25, 10:00   Temat: Ostra białaczka szpikowa, wznowa po przeszczepie szpiku
JustynaS1975 napisał/a:

Pani Doktor powiedziała, że w porządku. Nawet to: "Wiotkie płatki zastawki mitralnej, śladowa IM.", też nie powinnam się niepokoić. Powiedziałam, że pływam, to mogę, że to nic złego.
Ale chciałam się tu jeszcze zapytać o to:
"Wiotkie płatki zastawki mitralnej, śladowa IM." :?ale?: Czy mam "gnać" do kardiologa?
:)


Justynko -śladowa IM i śladowa IT a więc bliska fizjologicznej.
Pani doktor powiedziała tak, ponieważ ta drobna zmiana na ogół nie wymaga leczenia jest - nieistotna hemodynamicznie. Wymaga tylko okresowych kontroli u kardiologa...
Możesz pływać i... prowadzić normalna aktywność.... :)
Cieszę się :-D

Tak więc póki co echokardiogram masz dobry. Jak podają statystyki 90 % ludzi ma podobnie, bo nie ma idealnie szczelnej zastawki, wszystkie troszkę przepuszczają, a dzisiejsze aparaty do badania serca są o dużej technicznie czujności i to wykazują ....
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group