1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Torbielakogruczolak jajnika
Joanna1985

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6589

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-04-30, 22:37   Temat: Torbielakogruczolak jajnika
Ok :) Chyba poprostu juz wpadam w panike.
http://www.nowotwor.eu/pr...976e7b35d94ff4a
Tu jest link do cytatu.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2014-04-30, 22:59 ]
Joanna1985 napisał/a:
Tu jest link do cytatu.
Joanna1985 napisał/a:
informacje z tego forum
Ale ... to nie jest 'z tego' [tj. naszego] forum ...


  Temat: Torbielakogruczolak jajnika
Joanna1985

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6589

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-04-30, 22:19   Temat: Torbielakogruczolak jajnika
Nie konsultowalam jeszcze tego wyniku ostatecznego histopatologicznego z moim lekarzem wizyte mam dopiero na 20 maja :( Byl u mnie po zabiegu i mial wynik srodoperacyjnego badania- zmiana łagodna. jedyne co mam to informacje z tego forum i tutaj zacytuje:
• gruczolakotorbielak śluzowy (cystadenoma mucinosum) -> powolny rozwój, może osiągać wielkie rozmiary (nawet do 20 kg). Nowotwór niezłośliwy, często spotykany (15% wszystkich nowotworów jajnika). Zwykle jest to guz o gładkiej powierzchni, pokryty otrzewną, często wielokomorowy, torbielowaty, wypełniony gęstą treścią. Rozpoznawany najczęściej w stopniu I. Występuje zazwyczaj jednostronnie. Czasem elementy śluzowe mogą się wszczepić w otrzewną i doprowadzić do powstania śluzaka otrzewnej (myxoma perinei) -> mimo brak cech złośliwości histopatologicznej może charakteryzować się złośliwością kliniczną i doprowadzać do zgonu. Leczenie -> usunięcie macicy z przydatkami oraz guzem u kobiet starszych; u kobiet w wieku rozrodczym -> usunięcie samego guza z przydatkiem.

Czy to znaczy ze on moze sie odnowic i uzłośliwic? czy jak zrozumiec inaczej te jego zlosliwosc kliniczna? :(
  Temat: Torbielakogruczolak jajnika
Joanna1985

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6589

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-04-30, 14:44   Temat: Torbielakogruczolak jajnika
Dziekuje za odpowiedz. Wiem powinnam isc do lekarza mam wizyte na 20 maja ale do 20 maja moje mysli mnie wykoncza :) Moj torbiel cechuje sie podobno "zlosliwoscia kliniczna" nigdzie to pojecie nie jest wytlumaczone i tez nie wiem za bardzo jak to zrozumiec.
  Temat: Torbielakogruczolak jajnika
Joanna1985

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6589

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-04-30, 00:12   Temat: Torbielakogruczolak jajnika
[pierwotny tytuł wątku: Śluzak otrzewnej?]

Witam jestem po usunieciu torbieli jajnika w badaniu histopatologicznym środoperacyjnym wyszlo:

Histpat:
Torbiel prawych przydatkow - zmiana łągodna w takim ogolniejszym badaniu histopatologicznym- Cystadenoma mucinosum ovarii -

o tym juz wszystko co bylo dostepne przeczytalam jednak martwi mnie jedna rzecz, wycieto mi tylko guz jajnik zostawili dlaczego?
I druga stwierdzono u mnie liczne zrosty i boje sie czy to nie jest objaw śluzaka rzekomego otrzewnej?

Bardzo prosze o odpowiedz
Joanna

[ Dodano: 2014-04-30, 00:13 ]
przepraszam ze post pod postem ale nie potrafie edytowac
Zrosty byly umiejscowione w miednicy mniejszej
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group