1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Torbiel unaczyniona i inne zmiany w piersiach u ciężarnej
Gertruda1981

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7636

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-03-16, 10:28   Temat: Torbiel unaczyniona i inne zmiany w piersiach u ciężarnej
no to nie rozumiem, skoro bierze pod uwagę i to,że moze to byc zmiana złosliwa to dlaczego zdecydowanie powiediząl,zebym nie robiła biopsji? ach CI lekarze:( aza 2 miesiace bedzie birads 4....
  Temat: Torbiel unaczyniona i inne zmiany w piersiach u ciężarnej
Gertruda1981

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7636

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-03-16, 09:42   Temat: Torbiel unaczyniona i inne zmiany w piersiach u ciężarnej
j wiem co oznacza Birads 3, ale cyz rzeczywiscie gdyby to był włokniak to byłby zakwalifikowany jako Birads 3? Czy jeszcze Birds 2?
  Temat: Torbiel unaczyniona i inne zmiany w piersiach u ciężarnej
Gertruda1981

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7636

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-03-16, 08:57   Temat: Torbiel unaczyniona i inne zmiany w piersiach u ciężarnej
Dziekuje za kolejne odpowiedzi.

Wczoraj udało mi się dostać do Pani onkolog z centrum onkologi w Warszawie.
Pani od razu powiedziala,ze ciezrnych ma bardzo malutko i nie ma doświdczenia w piersiach ciężrnych, ale ma doświadczenie w guzach, ktore niepokoją:).
opis usg.
przebudowa ciążowa typu,,mlecznego szkła". W kwadracie górno zew. lewej piersi obszar tkankowy z poszerzonymi przewodami. podobna zmiana 9mm w piersi prawej na godzinie 10 . Obwodowo na godzinie 11 tej piersi słbo izolująca się zmiana guzkowa ? 11 m Birads 3, Wezły niepowiekszone. Kontrola za 3 miesiace. Czyli to co było torbielami dla poprzedniej pani dla tej są to poszerzone przewody mlekowe z mlekiem.To co dla poprzedniej Pani było włokniakiem lub tłuszczakiem, dla tej Pani jak powiedziała w najgorszym razie jest włókniakiem,a w najlepszym jakies zraziki poszerzone i puste(bez mleka) obszar ten jest bardzo podobny budwoą do moejj piersi- ledwo go widać.

Ja myslicie- moge być spokojna i czekac te 3 mesiące?

[ Dodano: 2012-03-16, 09:10 ]
acha i lekark tłuamczyła mis iez tego Birads 3 w ten spsoób,ze jeśli ejst to włokniak to juz to jest Birads3,a ona w opisie zakalda najgorsza opcję,a nie najlepszą. Czy rzeczywiscie włokniaki to Birads3?
  Temat: Torbiel unaczyniona i inne zmiany w piersiach u ciężarnej
Gertruda1981

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7636

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-03-15, 09:43   Temat: Torbiel unaczyniona i inne zmiany w piersiach u ciężarnej
no tak, ale moze w ciązy w ogóle takie zmiany sa normalne?
W pierwszej ciazy miala tez piersi usiane guzkami i wtedy owczesna moja gin powiediząl,ze w ciazy ie robi sie usg bo wychodza cuda na kiju. W tej ciazy mam inengo lekarza.....

a ta unaczyniona torbiel?....czy do zmain w piersiach kobiet w ciazy podchodzi sie tak samo jak do zmain u neiciężarnych? Sama Pani doktor powiedizął,ze nie am doświdczenia z cieżrnymi, bo bardzo mało ich przychodzi.....mam metlikw glowie:( przepraszam ,ze się tak zalę:(

[ Dodano: 2012-03-15, 09:45 ]
no i oczywiscie dziękuję za odpowiedź.....

ja z tych co chodża nieprzytomne w przyapdku takich problemów:(
  Temat: Torbiel unaczyniona i inne zmiany w piersiach u ciężarnej
Gertruda1981

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7636

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-03-15, 07:24   Temat: Torbiel unaczyniona i inne zmiany w piersiach u ciężarnej
Witam,
Jestemw 29 tyg. ciąży. Od 20 tygodnia mam dużo siary w piersich.
Parę dni temu poczułam dziwne zgrubienie w piersi i udałam się na usg: oto wynik:

pomiędzy godziną 10, a 11 dobrze ograniczony, hypoechogeniczny obszar o wym. 9 na 7 mm - fA?,
grudka utkania tłuszczowego o innym stopniu uwodnienia?
Obwodowo na granicy kwadratów zew. sutka zmiana torbielowata z przegrodami o wym. 8 n 5 mm

w kgz lewego sutka obwodowo nieregularna przestrzen płynowa - skupisko torbielowatych porzerzeń przewodów mlekowych? o łącznych wymiarach 15 na 9 mm w ssiedztwie podobn zmiana o wym. 6 mm.
Zwrca się na wzmożony przpływ w tej okolicy. Kontrola za 3-4 tyg., ew. do rozważenia BAC.
W KGW torbielowte i odcinkowe poszerzenia przewodów mlekowych 8 na 5 mm i szer ok 3, 8 mm.
W lewej okolicy podbrodawkowej przewody mlekowe poszerzone do 4,5 mm po stronie prawej nieposzerzone.
Po obu stronach nie stwierdzam litych zmian ognoskowych o cechach ca.

węzły pachowe prawdiłowe.

Rok wcześniej miałam usg i było czyściutko.
Pani sama przynała ,ze nie ma doświdczenia w badaniu ciężarnych i moze skonsultowałabym się z kimś innym, a ja umieram z niepokoju., bo konsultacja za tydzień:(
Co wy o tym myslicie - czy cięzarna produkujaca mleko moze miec takie wyniki i sa one normalne dl aciąży, czy powinnam zrobić biopsję?

[ Dodano: 2012-03-15, 07:29 ]
acha rok temu czyli pół roku przed ciążą mialam usg i było czyściuteńko.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group