1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Drobnokomórkowy u mamy (radioterapia).
Gerd

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-12-28, 19:40   Temat: Drobnokomórkowy u mamy (radioterapia).
Dziękuję Wam. Ciągle się biję z myślami, czy mogłem zrobić coś więcej...
missy, Ty będziesz zorientowana. Czy był na świecie jakiś przypadek że ktoś w IV stadium został wyleczony?
  Temat: Drobnokomórkowy u mamy (radioterapia).
Gerd

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-12-19, 07:48   Temat: Drobnokomórkowy u mamy (radioterapia).
Mama zmarła nad ranem o 4.50. Na szczęście długo nie cierpiała.
  Temat: Drobnokomórkowy u mamy (radioterapia).
Gerd

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-10-16, 14:49   Temat: Drobnokomórkowy u mamy (radioterapia).
Mam jest po 3 cyklu 2 linii(topotecan). Kontrolne TK wykazało progresję - powiększone węzły chłonne. Czy mam dalej będzie leczona? Może radioterapia? Ktoś wie jak się postępuje w takich przypadkach? Czy to już koniec leczenia? :-( :-( :-(
  Temat: Drobnokomórkowy u mamy (radioterapia).
Gerd

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-07-21, 09:53   Temat: Drobnokomórkowy u mamy (radioterapia).
Witam.

Mama jest po radioterapii profilaktycznej głowy jakieś 2.5 miesiące.
Ostatnio narzeka że trochę się jej kręci w głowie. W dodatku czasami z rana wymiotuje(chyba z 4 razy się jej zdarzyło w przeciągu dwóch tygodni). Czy możliwe że są to późne skutki uboczne radioterapii? Poza tym tak jakby ma mniej siły. Nie wiem co myśleć :cry: , wizytę u onkologa mamy 28.07.
  Temat: Drobnokomórkowy u mamy (radioterapia).
Gerd

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-05-14, 14:12   Temat: Drobnokomórkowy u mamy (radioterapia).
missy, dzięki za super wyjaśnienie :) Nic, warto się cieszyć tym co jest, bo obecnie mama nie ma żadnych objawów.
  Temat: Drobnokomórkowy u mamy (radioterapia).
Gerd

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-05-11, 14:05   Temat: Drobnokomórkowy u mamy (radioterapia).
Mama jednak nie dostanie naświetlań na klatkę piersiową. Stwierdziła że w płucach wszystko na tyle się zmiejszyło, że nie ma takiej potrzebny, dopiero jak coś się będzie działo.
Nic z tego nie rozumiem, to mama rozmawiała z radiolog. Z opisu ostatniego TK wynikało że wszystko uległo regresji. Nie było nawet podanych wymiarów guza(za każdym razem były). Coś mi się tu nie podoba...

[ Dodano: 2020-05-11, 14:06 ]
Radiolog stwierdziła*

[ Dodano: 2020-05-11, 14:21 ]
Chciałbym to skonsultować z innym lekarzem. Szukać onkologa czy radiologa?
  Temat: Drobnokomórkowy u mamy (radioterapia).
Gerd

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-04-17, 21:20   Temat: Drobnokomórkowy u mamy (radioterapia).
missy, dzięki, właśnie już to przestudiowałem bo znalazłem w innym wątku ;) Po 3 chemii było TK, wyszła regresja, czyli pewnie stąd decyzja o naświetlaniach, co pasuje do opisu z Twojego linku :)

[ Dodano: 2020-04-17, 22:24 ]
A powiedzcie mi, bo nie chce guglować, wolę zapytać ludzi którzy mieli rzeczywiście zderzenie z radio. Czy powoduje ona jakieś skutki uboczne? Obecnie, po chemii, oprócz braku włosów, mama znosi to elegancko, gotuje, sprząta. Oczywiście mogę to robić za nią, ale skoro sama chce to niech to robi? Na co się przygotować w razie radioterapii? Będzie kompletny brak sił czy jak to wygląda? Brak apetytu?
  Temat: Drobnokomórkowy u mamy (radioterapia).
Gerd

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-04-17, 20:54   Temat: Drobnokomórkowy u mamy (radioterapia).
Witam, sytuacja wygląda następująco:
23.11.2019 - wynik TK płuc - guz o średnicy 68x50x48mm, z naciekiem na aortę + przerzuty do węzłów chłonnych. Mamie zrobiono TK ponieważ zgromadziło się jej 1.5L wody w jamie opłucnej.
17.12.2019 - wynik bronchoskopii: rak drobnokomórkowy.

W między czasie TK głowy - czysto, ale TK miednicy mówi o przerzutach do kości.

Dzisiaj mama skończyła 6 cykl według schematu PE. W międzyczasie, między 3 a 4 chemią miała talkowanie opłucnej w Zakopanem(ciągle się jej gromadziła woda).
W środę ma być kontrole TK + kolejne za dwa tygodnie. Lekarka prowadząca, powiedziała że teraz mama dostanie 10 cykli naświetlań klatki i głowy. Tutaj rodzi się pytanie, czy aby nie za późno? Zdaję sobie sprawę że w IV stopniu nie ma szans na wyleczenie, ale czy ta radioterapia nie powinna być włączona szybciej? Jak już woda się przestała gromadzić?
  Temat: Drobnokomórkowy u mamy (radioterapia).
Gerd

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-01-14, 11:48   Temat: Drobnokomórkowy u mamy (radioterapia).
Dziękuję bardzo :)
  Temat: Drobnokomórkowy u mamy (radioterapia).
Gerd

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-01-13, 21:43   Temat: Immunoterapia - rak płuca drobnokomórkowy
Witam,

Czy ktoś słyszał cokolwiek o tym, żeby w Polsce gdzieś leczyli za pomocą immunoterapii DRP?
Może jakieś badania kliniczne, cokolwiek? W którym momencie najlepiej to podać?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group