1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 63
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
Gazda

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 116497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-03-23, 18:52   Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
No właśnie... Buduję napięcie jak Hitchcock... ale musiałem jeszcze po piwo pojechać, bo korzystając z lex Szyszko kilka drzew trza było położyć. Oczywiście że wszystko ok :-D




[ Komentarz dodany przez Moderatora: DumSpiro-Spero: 2017-03-24, 00:10 ]
Gazda napisał/a:
musiałem jeszcze po piwo pojechać, bo korzystając z lex Szyszko kilka drzew trza było położyć.
:evil: [paluszkiem]
  Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
Gazda

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 116497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-03-23, 17:42   Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
właśnie wynik PET odebrałem...
  Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
Gazda

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 116497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-04-08, 15:03   Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
No wyniki PET już są... Widać jak procentuje zdrowy tryb życia, unikanie używek, dieta, oszczędny tryb życie (brak wysiłku fizycznego i szaleństw) :-D


Zleceniodawca: Rejestracja Pracowni PET
Pozytonowa Tomografia Emisyjna (PET) z zastosowaniem 18FDG w/Badanie diagnostyczne
Nr badania: 1011/ 2015
Data badania: 2015-03-30

Nazwisko:
Imiona:
Data urodzenia:
MIP:


Wynik
Badanie PET 18 F-FDG
Wskazania do wykonania badania: Rak gardła z rozsiewem do płuc, stan po metastazektomii w sierpniu 2013, ostatnie badanie PET we wrześniu 2014 - wynik ujemny. Ocena aktywności choroby.

Badanie PET/TK wykonano około 60 min. po dożylnym podaniu 11,4 mCi 18F-Fluorodeoxyglukozy (FDG) przy użyciu tomografu hybrydowego Siemens mCT u pacjenta z glikemią 129 mg/dl.
Badaniem objęte zostały segmenty ciała od podstawy czaszki do połowy ud / od górnych brzegów oczodołów do połowy ud / od czubka głowy do stóp. Wykonano rekonstrukcję w trzech płaszczyznach podstawowych po korekcji atenuacji opartej na badaniu TK. Badanie TK wykonano techniką spiralną przy rekonstrukcji warstw 3mm bez podania kontrastu iv.

Opis PET:
W badaniu stwierdza się fizjologiczną dystrybucję radioznacznika we wszystkich segmentach ciała objętych badaniem. Nie stwierdza się patologicznego wychwytu FDG mogącego odpowiadać lokalizacji choroby nowotworowej.
Zwraca uwagę niewielki wychwyt radioznacznika w dystalnej części przełyku, najpewniej o charakterze zapalnym.

Obraz TK przeglądowego przedstawia się podobnie jak w badaniu z 24.IX.2014.

Wnioski:
W badaniu PET/TK nie uwidoczniono ognisk patologicznego wychwytu radioznacznika odpowiadających lokalizacji zmian nowotworowych z wysokim poziomem metabolizmu glukozy.



Lekarz opisujący:
Dr n. med. Andrea d'Amico
Specjalista medycyny nuklearnej
  Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
Gazda

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 116497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-02-14, 22:19   Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
No dobra, z kronikarskiego obowiązku wkleję wyniki badania krwi. PET wyznaczono mi na 20 marca.



  Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
Gazda

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 116497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-28, 16:46   Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
Wykonano mi dzisiaj USG jamy brzusznej w celu "wykluczenia przerzutów do wątroby". Wynik onkologicznie ok.
  Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
Gazda

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 116497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-26, 07:36   Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
O ile nie wyskoczą następne niespodzianki, to otrzymam 33 frakcje po 2 Gy na guza, oraz trochę mniej na lożę pooperacyjną i układ chłonny śródpiersia.
  Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
Gazda

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 116497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-24, 19:51   Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
http://www.forum-onkologi...p=190294#190294 8-)
  Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
Gazda

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 116497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-18, 12:04   Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
Ech... byczenie rozpoczynam od poniedziałku. Przesunięto mi termin przyjęcia znów.
  Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
Gazda

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 116497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-06, 01:10   Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
Słoneczko... ja się czuję nieodmiennie doskonale :-D
  Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
Gazda

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 116497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-05, 15:57   Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
Najnowsze wyniki... Nie wkleiłem od razu bo musiałem obiadek zrobić. :)

Wynik badania:
Badanie PET 18 F-FDG
Wskazania do wykonania badania:
Nowotwór gardła, stan po chemioterapii i radioterapii w 2011, ostatnie badanie PET ze stycznia 2013 podejrzane dla rozsiewu w miąższu płuca, stan po metastazektomii.

Badanie PET/TK wykonano około 60 min. po dożylnym podaniu 12,0 mCi 18F-Fluorodeoxyglukozy (FDG) przy użyciu tomografu hybrydowego Siemens mCT u pacjenta z glikemią 120 mg/dl.
Badaniem objęte zostały segmenty ciała od podstawy czaszki do połowy ud. Wykonano rekonstrukcję w trzech płaszczyznach podstawowych po korekcji atenuacji opartej na badaniu TK. Badanie TK wykonano techniką spiralną przy rekonstrukcji warstw 3mm bez podania kontrastu iv.

Opis PET:
Ogniska patologicznego wychwytu radioznacznika:
1. w obrębie zmiany guzkowej we wnęce płuca prawego w okolicy szwów przy rozwidleniu oskrzela głównego SULpeak 4,34.
Zmiany wcześniej widoczne przykręgosłupowo w VI segmencie płuca prawego nie są obecne w dzisiejszym kontrolnym badaniu.
Poza tym uwidoczniono fizjologiczną dystrybucję radioznacznika w segmentach ciała objętych badaniem.
Stan po torakotomii.

Opis przeglądowego badania TK:
Odpowiedniki morfologiczne ognisk patologicznego wychwytu radioznacznika:
1. owalne zagęszczenie nacieku lub węzła chłonnego wielkości do 1,5x1cm w przyleganiu do obwodowego odcinka oskrzela głównego prawego od strony górnej, nieco do przodu od szwu mechanicznego pozabiegowego wnęki prawej.
W ścianie klatki piersiowej po stronie prawej oraz w topografii segmentu VI płuca prawego pojawiły się zagęszczenia miąższowe o cechach zmian pozabiegowych, aktualnie nie stwierdza się okrągławych zagęszczeń widocznych poprzednio w tej lokalizacji.
Poza tym stan jak poprzednio.

Wnioski:
Obraz PET/TK zagęszczenia w przyleganiu do oskrzela głównego płuca prawego o wysokim stopniu ryzyka lokalizacji ogniska nowotworowego.
  Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
Gazda

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 116497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-04-19, 07:39   Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
Wznowę miałem po 8 miesiącach od zakończenia leczenia na Garncarskiej. Z tym, że trudno powiedzieć, czy to wznowa, bo mi na Garncarskiej zapomnieli napromienić źródło pierwotne. Więc się ujawniło jakiś czas po tym, jak chemia przestała działać... Chemioterapię uzupełniającą miałem w Gliwicach po zakończeniu napromieniań CyberKnife.
  Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
Gazda

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 116497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-03-22, 12:03   Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
26-go kwietnia kontrola, wtedy się dowiem...
  Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
Gazda

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 116497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-03-20, 09:15   Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
Jeszcze nic nie wiadomo... ale zbadałem wątróbkę - bilirubina ok, aspat ok, alat 61.
  Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
Gazda

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 116497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-03-12, 15:57   Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
"Uzupełnienie wyniku z dnia 11.03.2013:
Jeden z guzków nie jest całkowicie otoczony marginesem zdrowego płuca - naciek nowotworowy ogniskowo widoczny w granicy cięcia."
  Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
Gazda

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 116497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-03-06, 17:29   Temat: Rak nosogardła z przerzutami i wznową
No... wyniki przyszły... i tak:
"przezoskrzelowa biopsja śródpiersia lub płuca pod kontrolą ultrasonograficzną" - nie będę opisywał, bo wszystko ok, krtań, tchawica, drzewo oskrzelowe, NL śródpiersia i wnęk niepowiększone, przełyk ok.

Metastazektomia płuca prawego. Limfadenektomia śródpiersia. Drenaż.

Załączam plik z wynikiem hist-pat

 
Strona 1 z 5
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group