1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Ziarnica złosliwa
Ferdydurke

Odpowiedzi: 142
Wyświetleń: 99241

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-03, 09:52   Temat: Ziarnica złosliwa
Ania Konopka napisał/a:
Witajcie

Jestem po kontroli w CO.
Niby wszystko jest ok ale ja jak zwykle panikuję.
Beta2-mikroglobulina wyszła 3,27 mg/l a powinno być 1,09 - 2,53

Pomimo tego, że Pani doktor powiedziała że wzrost może byc wynikiem jakiejs infekcji to ja jednak mam okropnego stresa. Nie mialam żadnych infekcji no chyba że nie zauważylam.

Nie wiem co tym wszystkim mysleć.

Znowu dopada mnie paniczny strach.
Następna kontrola za 3 miesiace.
Pozrawiam.


β2-mikroglobulina (β2-M) jest białkiem niskocząsteczkowym, obecnym na powierzchni większości komórek ustroju, szczególnie na limfocytach T, B oraz makrofagach. Występuje w postaci wolnego monomeru oraz jako integralna część antygenów głównego układu zgodności tkankowej (HLA) klasy I. Białko to zostało uznane za istotny wskaźnik w diagnostyce schorzeń nefrologicznych oraz zaburzeń immunologicznych. Natomiast jego rola jako „markera nowotworowego”, określającego dynamizm przebiegu procesu rozrostowego w organizmie, nie jest jeszcze w sposób jednoznaczny ustalona. Znacząco podwyższone wstępne wartości β2-M stwierdzono u chorych dorosłych z rozpoznaniem wielu schorzeń limfoproliferacyjnych, takich jak szpiczak mnogi, chłoniaki złośliwe, przewlekła białaczka limfatyczna z komórek B, białaczka T-komórkowa dorosłych. W przypadku nowotworów litych, poza niektórymi ich typami histologicznymi, nie wykazano istotnej klinicznej roli oznaczania β2-M.

Może masz więcej tego białka ze względu na przeszczep, który przechodziłaś? Może u chorych na ziarnicę jest ona zawsze podwyższona? Ja również chorowałem na ziarnicę. U mnie jednak choroba nie powracała i nie miałem przeszczepu. Nikt mi jednak nie robił i nie zlecał ani razu badania pet. Nigdy nie miałem badanego poziomu mikroglobuliny. Twój Wynik widział lekarz onkolog. Możesz jak myślę zawsze poprosić o kontakt z ordynatorem w CO, ale może lekarze nie wiedzą co jest powodem wzrostu poziomu b2m? przynajmniej wzrostu nieznacznego (jak w twoim przypadku). Na twoim miejscu dałbym sobie spokój. Za trzy miesiące masz kontrolę. Wtedy dokładnie dopytaj o mikroglobulinę, naturalnie jeżeli nadal będzie jej za dużo.

Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group