1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Witam :)
EwaT007

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3778

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-28, 19:27   Temat: Witam :)
Dziękuję za odpowiedzi. Ulżyło mi bardzo. Chciałabym niczego nie przeoczyć, pomóc jak najlepiej a dla mnie to "nieznany teren".

Tata palił papierosy przez lata, rzucił na parę lat następnie wracał i znów rzucał... Ostatnio czuł duszności, nasilające się. Poprosił lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie na rtg klatki piersiowej. Na rtg wyszły zmiany i zalecenie wykonania TK. W wynikach badań krwi (nie wiem czy to ma jakiś związek) stopniowo wzrastał poziom eozynofili - tata trafił do poradni alergologicznej, gdzie zrobiono dodatkowo badania spirometrii (wyszła kiepsko). Taty starszy brat zmarł na raka płuc i chyba z tego powodu "nasilona czujność" ojca i niebagatelizowanie objawów. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-10-28, 19:41 ]
Taka mała sugestia - przed znakami interpunkcyjnymi (kropka, przecinek, znak zapytania itd.) nie stawiamy spacji. Po - jak najbardziej :)

  Temat: Witam :)
EwaT007

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3778

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-28, 13:49   Temat: Witam :)
Witam serdecznie . Chciałam skonsultować wyniki badań mojego ojca . Z góry dziekuję za odpowiedzi i rady .
Tata ma 70 lat . Wynik TK z dnia 22.09.2014 :

TK KLP:
Dane ze skierowania : podejrzenie procesu rozrostowego
W segmencie X płuca lewego hyperdesyjny guzek śr. 6 mm - wymagający obserwacji. Poza tym płuca bez zmian ogniskowych.
Nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych śródpiersia, prawidłowy obraz dużych naczyń śródpiersia, serca. Wolnego płynu w jamach opłucnowych nie uwidoczniono. W aorcie lokalna blaszka miażdżycowa oraz zwapnienia w tętnicach wieńcowych. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa piersiowego. W ujętym w badaniu nadbrzuszu, w wątrobie hypodensyjne ognisko o średnicy 8 mm, w pierwszej kolejności torbielka.
Wnioski: Guzek płuca lewego. Poza tym jak w opisie badania.

Z wynikami badania został skierowany do poradni przyklinicznej w której postawiono diagnozę ICD 10 - D 38.1 i zalecono kontrolne TK w lutym 2015 .

Mam pytanie - Czy nie należałoby usunąć guza lub dokładniej zdiagnozować? Czy czekanie i obserwacja jest konieczna i w tej sytuacji, czy jest to najlepsze z możliwych zalecenie dla ojca?
Martwię się , ze tracimy cenny czas. Tata sam konsultuje się w poradniach, nie chce towarzysta (sprawiać nam problemów). Bardzo proszę o radę. Czy konsultowac ojca w innej poradni i wymagać leczenia chirurgicznego?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group