1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 69
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Myszka - komentarze
Ewa 2011

Odpowiedzi: 128
Wyświetleń: 28777

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-07-26, 21:26   Temat: Myszka - komentarze
Bardz się cieszę razem z Tobą! :lol:
Tak trzymaj! Życzę dużooooo optymizmu
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1,2 mm
Ewa 2011

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21508

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-06-29, 21:10   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1,2 mm
Dziękuję za dość jasne wyjaśnienie. Może pytam o rzeczy, dla których jest to wszystko oczywiste, lecz do tej pory rzadko chorowałam, na temat nowotworów wiedziałam że są, ale nic po za tym. To, co mówią do mnie lekarze dociera jakby z opóźnieniem, gdyż używają terminów, których do tej pory nie słyszałam (i dobrze, że chociaż zapisują to w opisach, bo chyba bym zapomniała tych nazw).
Słysząc o kolejnym guzku - nawet nie wiem jak zareagować - czy mam się bać? czy podejść do tego ze spokojem, czy też biegać od lekarza do lekarza? tyle się słyszy o rożnych pomyłkach.
Dzięki Wam i waszej stronie zawsze można liczyć na pomoc :flow:
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1,2 mm
Ewa 2011

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21508

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-06-28, 21:45   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1,2 mm
Dziękuje za wyjaśnienie i podesłanie linku. Nie ukrywam że niepokój jednak zostaje. Wiem, że guzek jest niewielki, ale czy może on kiedykolwiek być złośliwy, czy raczej pozostaje do końca zmianą łagodną?

[ Dodano: 2012-06-28, 21:47 ]
Marjanno, paulag24 - dziękuję
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1,2 mm
Ewa 2011

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21508

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-06-27, 20:48   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1,2 mm
Szukałam w internecie coś na temat ognisk hyperechogenicznych - nic nie mogę z tego zrozumieć. Może ktoś wie jakie to są ogniska? Czy ten guzek, to może być rodzaj nowotworu? Proszę o pomoc i odpowiedź.
Tak na marginesie to moje ognisko to - 6 mm.
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1,2 mm
Ewa 2011

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21508

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-06-26, 18:50   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1,2 mm
Jestem już po Tk głowy - wszystko w porządku! Miałam dzisiaj zrobione USG węzłów chłonnych, blizny, przeszczepu, szyi - wszystko OK! oraz USG jamy brzusznej. Tu wykazało mi, że w lewej nerce jest 0,6 mm ognisko hyperechogeniczne AML. Trochę mnie to zaniepokoiło. Czy powinnam się tym martwić? Czy to jest guzek związany z czerniakiem?
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1,5 mm, przerzuty do węzłów
Ewa 2011

Odpowiedzi: 341
Wyświetleń: 132508

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-06-26, 18:45   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1,5 mm, przerzuty do węzłów
Basiu! Super wiadomość! Trzymam kciuki. Wszystko jest na najlepszej drodze. Życzę wytrwałości
  Temat: Berta - komentarze
Ewa 2011

Odpowiedzi: 793
Wyświetleń: 103171

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-06-07, 14:26   Temat: Berta - komentarze
Jak wiele innych osób na tej stronie, Ja również trzymam Basiu za Ciebie kciuki. Śledzę każdy Twój wpis i jestem z Tobą całym sercem ( chociaż się fizycznie nie znamy). Basiu! Nie poddawaj się!!!!
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1,5 mm, przerzuty do węzłów
Ewa 2011

Odpowiedzi: 341
Wyświetleń: 132508

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-06-02, 09:43   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1,5 mm, przerzuty do węzłów
Basiu! Trzymam kciuki. Na pewno wyniki będą dobre!!! ::thnx:: Czekamy na wiadomości
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 0,75 mm
Ewa 2011

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4846

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-04-13, 17:30   Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 0,75 mm
witaj! nie obawiaj się, że szew ci pęknie - nie tak szybko. Ćwiczenia wykonuj pomału, nie szarp ręką, podnosić lekko do góry, staraj się założyć rękę za głowę np. jak leżysz. Pomału i delikatnie, kilka razy dziennie. Z czasem zauważysz, że ruchy mogą być coraz szersze. Ból będzie na pewno przy ćwiczeniach, ale tym się nie zrażaj! ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz! ból przejdzie, a ręka nie będzie drętwiała, nie będziesz czuła mrowienia.
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1,5 mm, przerzuty do węzłów
Ewa 2011

Odpowiedzi: 341
Wyświetleń: 132508

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-04-13, 17:22   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1,5 mm, przerzuty do węzłów
cieszę się, że badania wyszły dobrze. Po chemi na pewno nie czujesz się najlepiej, ale życzę z całego serca wytrwałości!!!! :sun:
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 0,75 mm
Ewa 2011

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4846

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-04-11, 18:42   Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 0,75 mm
Ból po wycięciu węzłów jest dość duży, ale pomimo bólu staraj się ćwiczyć, - może wówczas mrowienie przejdzie. Ja miałam wycięty węzeł na szyki, na początku bałam się zerknąć w bok, dostawałam "przykurczów" jak zaczęłam regularnie ćwiczyć ból i przykurcze przeszły.
pozdrawiam :lol:
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1,5 mm, przerzuty do węzłów
Ewa 2011

Odpowiedzi: 341
Wyświetleń: 132508

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-04-11, 18:35   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1,5 mm, przerzuty do węzłów
Witaj Berto! czy jesteś juz po drugiej chemii? jak się czujesz? :|
  Temat: Myszka - komentarze
Ewa 2011

Odpowiedzi: 128
Wyświetleń: 28777

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-04-11, 18:30   Temat: Myszka - komentarze
Cieszę się myszko, że wszystko jest Ok! Postaraj się mysleć teraz bardziej optymistycznie i pozytywnie! :-D
Mój "gad" ma trochę wyższe stadium, nie raz nachodzą mnie negatywne myśli lecz staram się o tym nie myśleć!!! Pilnuj wyznaczonych kontrli, a na pweno będzie dobrze :lol:
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1,5 mm, przerzuty do węzłów
Ewa 2011

Odpowiedzi: 341
Wyświetleń: 132508

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-04-06, 08:59   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1,5 mm, przerzuty do węzłów
Basiu!
Czekam na Ciebie, na wieści od Ciebie - jak samopoczucie.

Życzę Tobie Spokojnych Świąt Wielkanocnych. Dużo siły do walki z czerniakiem. Tu, na Forum , możesz zawsze liczyć na słowa wsparcia i otuchy :-D . Może nie jesteśmy lekarzami, ale słowa życzliwości i wiara w drugiego człowieka także wile znaczą w walce z chorobą. Jesteśmy z Tobą w każdej chwili.
:in_love:
  Temat: Myszka - komentarze
Ewa 2011

Odpowiedzi: 128
Wyświetleń: 28777

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-03-27, 17:04   Temat: Myszka - komentarze
myszko! postaraj się nie myśleć negatywnie! Na pewno wszystko będzie Ok! Dla mnie również każdy kaszel, zawrót głowy - nasuwa myśl, że to na pewno przerzut! Za dwa dni mam TK głowy, i tak jak Ty bardzo się boję wyniku, ale staram się myśleć pozytywnie!!! Mam dwójkę dzieci, jedno ma 4 latka, drugie 10 lat - i to dla nich powinnam widzieć życie w bardziej jaśniejszych kolorach - zrób tak i TY :-D
 
Strona 1 z 5
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group