1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 0,75 mm
Autor Wiadomość
addison 


Dołączyła: 06 Kwi 2012
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2012-04-06, 22:11  Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 0,75 mm


Śledzę Wasze wątki od kiedy ja też mam czerniaka.

Moje znamię na plecach, które miałam od urodzenia, zaczęło mnie lekko swędzieć. Rok temu skonsultowałam się z lekarzem, powiedział, że trzeba będzie wyciąć, ale żebym najpierw się zaszczepiła przeciwko żółtaczce. Był spokojny, więc ja też spokojnie zaczekałam aż skończą się wakacje, potem byłam zapracowana, i tak minął ponad rok. Wreszcie wycięłam.

Mikroskopowo:
Melanoma malignum cutis. Excisio completa. Naciekanie w głąb C III, B 0,75 mm. Wokół zmiany odczyn limfocytarny z melanofagami. Guz rozwinął się na podłożu znamienia brzeżnego. Na obrzeżu obecne ogniska MM in situ.

Trafiłam do CO w Warszawie. Lekarz kazał zbadać wycinek jeszcze raz, od tego uzależniał wycięcie węzłów. Okazało się, że był podział komórek.

Izotop rozlał się pięknie pod obydwie pachy, więc oprócz docięcia blizny wycięto mi węzły wartownicze spod obu pach. Wczoraj wróciłam do domu po operacji. Wyniki za dwa tygodnie.

Blizny są ohydne i duże. Ta na plecach mnie nie boli, pod pachami i owszem. Szczególnie w prawej ręce, czuję, że ramię jest zdrętwiałe i lekko mrowi. Nie mogę spać, bo trudno mi się ułożyć. Macie jakieś pomysły co robić? Ile to potrwa?

pozdrawiam
 
bellaluna 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Rzym
Pomogła: 15 razy

 #2  Wysłany: 2012-04-07, 08:25  


addison, po pierwsze witaj wsrod nas :)

ja nie mialam wezlow wycinanych, wiec technicznie nie pomoge, ale trzymam kcuki, zeby szybciutko zaczelo sie goic i przestalo bolec...

kurcze pierwsze co mi sie nasunelo to szkoda, ze az rok minal od pierwszego razu... pewnie obyloby sie bez wezlow...no ale nie ma co gdybac, najwazniejsze , ze dziadostwo wyciete

trzymaj sie cieplutko, czekamy na wyniki i Wesolych Swiat zycze :)
 
Ewa 2011 


Dołączyła: 18 Lip 2011
Posty: 69
Pomogła: 3 razy

 #3  Wysłany: 2012-04-11, 17:42  


Ból po wycięciu węzłów jest dość duży, ale pomimo bólu staraj się ćwiczyć, - może wówczas mrowienie przejdzie. Ja miałam wycięty węzeł na szyki, na początku bałam się zerknąć w bok, dostawałam "przykurczów" jak zaczęłam regularnie ćwiczyć ból i przykurcze przeszły.
pozdrawiam :lol:
 
addison 


Dołączyła: 06 Kwi 2012
Posty: 3

 #4  Wysłany: 2012-04-11, 22:21  


Dziewczyny, dziękuję Wam za odzew. Jedną ręką ruszam dość sprawnie, drugą boję się podnosić, tak ciągnie. Mam wrażenie, że mi szew pęknie. Ewa - jakie ćwiczenia wykonywać? Wystarczy podnoszenie rąk?
 
Ewa 2011 


Dołączyła: 18 Lip 2011
Posty: 69
Pomogła: 3 razy

 #5  Wysłany: 2012-04-13, 16:30  


witaj! nie obawiaj się, że szew ci pęknie - nie tak szybko. Ćwiczenia wykonuj pomału, nie szarp ręką, podnosić lekko do góry, staraj się założyć rękę za głowę np. jak leżysz. Pomału i delikatnie, kilka razy dziennie. Z czasem zauważysz, że ruchy mogą być coraz szersze. Ból będzie na pewno przy ćwiczeniach, ale tym się nie zrażaj! ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz! ból przejdzie, a ręka nie będzie drętwiała, nie będziesz czuła mrowienia.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #6  Wysłany: 2012-10-09, 11:39  


Nic nie piszesz.Co u Ciebie?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group