1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 28468

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-04-18, 18:36   Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
agah2o napisał/a:
pobiegłam do mojego lekarza i nakreślił 2 wyjścia - albo czekamy i za 3 mieiące ponowne USG - albo biopsja B.A.C.C. z lekimmnaciskiem , że badanie kontrolne USG wystarczy......

Są trzy argumenty, które przemawiają za "lekkim naciskiem" lekarza:
  1. tak maleńkie zmiany (poniżej 10 mm), szczególnie te, które nie są umiejscowione podskórnie, rzadko w biopsji cienkoigłowej są diagnostyczne. Ryzyko wyniku fałszywie ujemnego jest ogromne;
  2. część zmian wyraźnie sugeruje, że są to po prostu pozapalnie powiększone węzły chłonne (kształt "fasolki", zachowane wnęki);
  3. poszukiwanie bezobjawowych przerzutów czerniaka nie wydłuża czasu przeżycia chorego (to fakt udowodniony naukowo) - zatem gdyby był to rozsiew wieloogniskowy w gruczole piersiowym + w okolicznych węzłach chłonnych (małe guzki bez objawów klinicznych) to fakt czy zdiagnozujemy go teraz czy za 3 miesiące nie wpłynąłby w żaden sposób na postępowanie terapeutyczne (będzie takie samo) oraz na czas przeżycia.

Gdyby sprawa dotyczyła mnie samej - wykonałabym USG (ten sam aparat, ten sam ultrasonografista) za ok. 2 miesiące (jeden miesiąc z rekomendowanych trzech ucięłam a konto niecierpliwości, którą z pewnością bym się wykazała 8-) ).
pozdrawiam ciepło.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group