1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1,5 mm, przerzuty do węzłów
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 341
Wyświetleń: 133291

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-03-11, 13:16   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1,5 mm, przerzuty do węzłów









Mro iło pchenel mange kaj tut kamaf. Pchen jek ław me man tutyr na ładziaw
"Moje serce mówi mi, że cię kocham. Powiedz tylko jedno: ja się ciebie nie wstydzę."


Basieńko, kocham Cię bardzo.
Mam nadzieję, że nigdy nie poczułaś się przeze mnie opuszczona.

Zrozumiałam, że Cię już nie ma i tak tęsknię. Żegnaj Kochanie...   Zawsze będę z Tobą.


Wątek zamykam.
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1,5 mm, przerzuty do węzłów
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 341
Wyświetleń: 133291

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-18, 12:46   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1,5 mm, przerzuty do węzłów
Basia odeszła dziś rano.

Była podopieczną naszej fundacji. Leczona nieprawidłowo w Krakowie trafiła za naszą sprawą do Warszawy gdzie nadal trwały wysiłki nad Jej leczeniem radykalnym. Nie udało się bo w międzyczasie doszło do przerzutów do płuc.
Nie było mutacji BRAF, więc postarałam się o umieszczenie Basi w badaniu klinicznym z ipilimumabem. Ipilimumab nie ocalił jej życia (było na to ok. 20% szans), choć bardzo tego pragnęłam. Wydłużył Jej życie o kilka miesięcy.
Potem kolejne kilka miesięcy walczyłyśmy chemioterapią. Basia walczyła o życie jak lew, walczył wraz z nią jej dzielny mąż, który co tydzień woził ją z Krakowa do Warszawy i tam, choć wyczerpany, bez słowa przy niej czuwał.

Spędziłam z nimi wspaniałe chwile na Zlotach Forumowiczów (naszego forum) i na wspólnych wakacjach u Gazdy. Gdy mogłam - byłam przy Basi w trakcie chemioterapii w Warszawie.
Kilka dni temu rozmawiałyśmy przez telefon, jak zwykle - śmiejąc się i planując. 3 godziny później zasnęła. Prócz krótkiej chwili w szpitalu - już się nie obudziła.
Odchodziła kilka dni, w śpiączce spowodowanej encefalopatią wątrobową. Wiem, że nie czuła bólu.
Jednak umieranie jest cierpieniem, i być może je czuła.
Cierpiała bardzo jej rodzina, która i mi jest bardzo bliska.

Będąc początkowo podopieczną naszej fundacji z biegiem czasu Basia stała się moją serdeczną Przyjaciółką. Niewielu wie, że wiele razy bardzo mi w sprawach prowadzonych przez fundację pomogła.
Rozumiałyśmy się jak dwie bratnie dusze. Z czasem bez słów.
Jednak do końca pozostała moim kochanym Kwiatuszkiem, którym pragnęłam się opiekować... :cry:

Zawsze będę Ją pamiętać jako osobę ciepłą, radosną, współczującą, z dużym poczuciem humoru i empatią, pełną zrozumienia dla działań na rzecz chorych na nowotwory złośliwe i osobę bardzo skromną.
Miała też silny charakter, umiała być stanowcza i była tytanem walki... o życie.

Żegnaj Basiu, oczywiście tak wielu rzeczy nie zdążyłam Ci powiedzieć... :cry: :littlehs:


Poniżej Basia, DSS i Gazda.










  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1,5 mm, przerzuty do węzłów
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 341
Wyświetleń: 133291

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-06-02, 14:27   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1,5 mm, przerzuty do węzłów
http://www.forum-onkologi...5842.htm#129713
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1,5 mm, przerzuty do węzłów
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 341
Wyświetleń: 133291

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-01-01, 23:49   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1,5 mm, przerzuty do węzłów
To nie ma żadnego znaczenia - ważny jest cel podróży. Nie ma po drodze dobrych czy złych "znaków" - ważne, że tam jedziesz _littleflower_ _littleflower_ - to samo w sobie jest dobrym znakiem :)
Główka do góry!
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1,5 mm, przerzuty do węzłów
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 341
Wyświetleń: 133291

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-12-07, 20:46   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1,5 mm, przerzuty do węzłów
Niestety najprawdopodobniej jest to wznowa, być może wieloogniskowa.
Nie oznacza to, że musi być ona nieresekcyjna - jeśli wynik biopsji będzie dodatni konieczna będzie dokładna ocena zaawansowania / zasięgu zmian i konsultacja chirurgiczna.

Tymczasem czekamy na wynik biopsji.
pozdrawiam ciepło.
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1,5 mm, przerzuty do węzłów
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 341
Wyświetleń: 133291

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-10-12, 23:37   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1,5 mm, przerzuty do węzłów
W tej sytuacji "na dwoje babka wróżyła". Wznowa absolutnie nie jest przesądzona.
Nie pozostaje nam nic innego jak faktycznie powtórzyć USG po 6-8 tygodniach.
Wtedy kryterium podstawowym różnicującym zmianę tkankową będącą pozostałością po zabiegu od wznowy będą wymiary tego co dziś mamy w USG.

Pozostaje się uzbroić w cierpliwość i nie nastawiać na negatywny scenariusz - tak w USG może wyglądać okolica blizny.
Może też tak wyglądać wznowa (ryzyko jest spore, bo nacieczona była torebka węzła) - jednak absolutnie nie jest to przesądzone.

Czekamy i żyjemy normalnie :) _littleflower_
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1,5 mm, przerzuty do węzłów
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 341
Wyświetleń: 133291

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-10-12, 22:34   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1,5 mm, przerzuty do węzłów
Berta napisał/a:
W pachwinie prawej przy bocznym biegunie blizny widoczny jest niejednorodny obszar płynowo-lity o wym.7x6mm

Kilka pytań:

W poprzednich USG zmiana nie była widoczna?
Poprzednie USG były wykonywane na innym sprzęcie / przez innego lekarza?
Czy poprzednie USG również obejmowało pachwinę / okolicę blizny?

ściskam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group