1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy takie fora jak to są potrzebne? - wypowiedz się :-)
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 76729

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2017-02-24, 17:49   Temat: Czy takie fora jak to są potrzebne? - wypowiedz się :-)
torunianka, o ludzkich potrzebach i postawach Madzia70 napisała wiele. Rzeczywiście, robimy wszystko by nikogo nie oceniać, bo temat jest zbyt delikatny i tyle reakcji ile ludzi...

Ja ze swojej strony dodam, że bardzo rozumiem Twój żal i rozgoryczenie, którego źródło upatruję w tym co przeżyłaś. Patrzyłaś na cierpienie bardzo bliskiej Ci osoby i na brak efektów leczenia onkologicznego. To pozbawia sił, bardzo. I bardzo Ci współczuję.
Niestety rak jest chorobą, która w którymś momencie jest ruletką - uda się lub nie... Obowiązkiem lekarzy jest zrobienie wszystkiego co jest zgodne z aktualną wiedzą medyczną z poszanowaniem woli chorego - który wyraża zgodę na daną procedurę (diagnostyczną lub leczniczą) lub nie.
Odnośnie skuteczności leczenia w nieoperacyjnym, niedrobnokomórkowym raku płuca to jest ona nastepująca: http://www.forum-onkologi...5.htm#rokowanie
Standard leczenia powstaje w oparciu o twarde dane (dostępne po analizie wiarygodnych badań naukowych) i rozważenie stosunku korzyści do strat. Uwzględnia on również, jak wspomniałam wyżej, wolę chorego.
Ta choroba i jej leczenie są trudne... I dotyczy to przede wszystkim leczenia zaawansowanej choroby nowotworowej. Tu bowiem najczęściej zdarza się owa "ruletka" - pewne leki możemy podać wiedząc, że ich skuteczność jest udowodniona i całkiem niezła, jednak nie mając pewności, że pomogą danemu konkretnemu choremu. Części chorych pomogą bardzo, części tak sobie, części wcale. Podobnie ma się sprawa działań niepożądanych.

Dlatego też lekarz powinien uprzedzić chorego na co się decyduje: o szansie związanej z leczeniem i o ryzyku z nim związanym. Chyba, że chory wiedzieć nie chce i nie chce znać szczegółów - to też trzeba uszanować...
Ostateczna decyzja zawsze jednak należy do chorego.

W Waszym wypadku sprawy ułożyły się niepomyślnie i jest mi z tego powodu bardzo przykro.
Ściskam mocno i łączę wyrazy współczucia.
  Temat: Czy takie fora jak to są potrzebne? - wypowiedz się :-)
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 76729

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2009-02-22, 22:14   Temat: Czy takie fora jak to są potrzebne? - wypowiedz się :-)
cherrie
myślę nad tym już z pół dnia :-D Daj mi jeszcze chwilkę, dziś jeszcze (tj. wliczam w to dzisiejszą noc ;-) bo ze mnie nocny marek) chciałabym coś w tej kwestii zorganizować/zaproponować.
ściskam.
  Temat: Czy takie fora jak to są potrzebne? - wypowiedz się :-)
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 76729

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2009-02-22, 20:36   Temat: Czy takie fora jak to są potrzebne? - wypowiedz się :-)
turpin
wysyłam Ci pw.
Co do Twojej uwagi - trzeba będzie pomyśleć, zawsze jest możliwość jakiejś reorganizacji forum, tak - by jego kształt ostatecznie był optymalny.
  Temat: Czy takie fora jak to są potrzebne? - wypowiedz się :-)
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 76729

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2009-02-13, 12:58   Temat: Czy takie fora jak to są potrzebne? - wypowiedz się :-)
UWAGA - prośba do Was !! :-)

Wątek jest otwarty dla pytań / uwag / wypowiedzi itp.

jednak udział w ankiecie to kliknięcie odpowiedniego pola ("kółeczka":-) właściwego dla odpowiedzi, którą wybieramy.

Ankieta w wynikach uwzględni wyłącznie w/w sposób głosowania,
wypowiedzi "pisemne" w tym wątku nie będą brane pod uwagę!
Proszę więc, tu sobie piszcie ;) ale głosujcie klikając na dane kółeczko :-)

Każdy ma prawo do anonimowego udziału w głosowaniu, w zamian proszę o szczere i obiektywne stanowisko.

Raz jeszcze dziękuję za udział w Ankiecie.
Wasz Admin:)
  Temat: Czy takie fora jak to są potrzebne? - wypowiedz się :-)
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 76729

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2009-02-11, 21:27   Temat: Czy takie fora jak to są potrzebne? - wypowiedz się :-)
Proste pytanie, prosta odpowiedź :-)
A jednak istotna.

Udział w ankiecie jest anonimowy (jednak głosować może tylko zarejestrowany Użytkownik Forum).
Ogólne wyniki będą znane po zakończeniu ankiety.

Z góry bardzo dziękuję wszystkim za udział,
pozdrawiam serdecznie
i obiecuję kolejne ankiety :-)
(jednak tylko takie, które mają jakiś sensowny cel)

Administrator,
w imieniu założycieli Forum.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group