1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajników
Dawid1982

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 14470

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-06-06, 18:03   Temat: Rak jajników
Rzeczywiście źle napisałem sprzęt to cellsaver.ehh najprościej jest wpompowac krew i do przodu.taki sprzęt w Polsce mają tyle ze nie potrafią chyba go używać.metoda bezkrwawa wymaga od lekarza zachowania większej dokładności ale po co jak obok stoją 3jednostki krwi.

[ Dodano: 2014-06-06, 18:07 ]
Temat zakończony. Znaleźliśmy zespół specjalistów którzy szanują prawa pacjenta i nie robią problemu z operacji bez użycia krwi.
  Temat: Rak jajników
Dawid1982

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 14470

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-06-06, 14:29   Temat: Rak jajników
To prawda. Ale to pacjent decyduje jak chce się leczyć i moja mama wybrała. Więc takie komentarze są nie na miejscu. Oczekiwałem raczej inf na temat metody HIPEC i lekarzy którzy tak leczą, ale jak widać źle trafiłem
  Temat: Rak jajników
Dawid1982

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 14470

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-06-06, 07:34   Temat: Rak jajników
Jaka jest gwarancja ze po przyjęciu krwi będzie żyła? Po za tym w Polsce pod tym względem jest ciemnoty bo w europie i Stanach dabez problemu robią takie operacje z wykorzystaniem salesavera. W Polsce to nawet nie wiedzą co to jest.
  Temat: Rak jajników
Dawid1982

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 14470

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-06-05, 14:34   Temat: Rak jajników
Pojawiła się wznowa. Poniżej zamieszczam wynik badania PET.

Rozpoznanie kliniczne
Nowotwór złośliwy jajnika – stan po leczeniu operacyjnym i chemioterapii
Wznowa
Zobrazowano
Klatka piersiowa
Drobne zwłóknienia w szczycie prawego płuca – SUV do 1.0 w segm.6 prawego płuca podpłucno guzek 6mm i SUV 1.8. poza tym obraz PET/CT i tkanek miekkich w normie
Jama brzuszna i miednica
Wokół wątroby warstwa płynu o szerokości do 14mm – suv w tym obszarze 3.2 międzypętlowo w okolicy bocznej brzucha lewej oraz w miednicy (zwłaszcza do tyłu od pęcherza moczowego) nacieki o SUV 10.7 i 9.3 odpowiednio. W prawej pachwinie węzeł chłonny 9mm i SUV 1.8. poza tym obraz PET w normie. W CT ponadto stan po usunięciu narządu rodnego torbiele nerki prawej do 19mm, miąższ wątroby,sledziona,nerka lewa i nadnercza w normie.
Układ kostny
Obraz PET bez zmian ogniskowych
Wnioski
Obraz zmian w jamie brzusznej międzypętlowo i wokół wątroby typowy dla nowotworu. Guzek segm.6 prawego o metabolizmie sugerującym możliwość nowotworu. Pozostałe zmiany bez cech nowotworu.

Lekarz proponuje operację z wykorzystaniem dootrzewnowej chemioterapii perfuzyjnej - usunięcie ile się da ognisk nowotworu i podanie cytostatyku. Pacjentka jednak odmawia przyjęcia krwi z powodów osobistych biorąc odpowiedzialność na siebie w razie powikłań. Centrum Onkologii w Bydgoszczy odmawia wykonania takiej operacji.
Coraz więcej ośrodków w Europie operuje bez użycia krwi w Polsce jak widać jest "ciemnota" pod tym względem.
Drugą opcję jaką zaproponowali to tradycyjna chemioterapia.

Chętnie poznam opinię na temat wyników, rokowań i najlepszej opcji.
Tradycyjna operacja raczej nie wchodzi w grę ponieważ komórki mogłyby się jeszcze bardziej rozsiać.

[ Dodano: 2014-06-05, 14:39 ]
Jeszcze dodam że Ca125 na poziomie 700
  Temat: ginekolog onkolog
Dawid1982

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4153

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2012-05-29, 15:19   Temat: he
naprawdę nikt z Was nie zna dobrego ginekologa onkologa, którego moglibyście polecić ???????????????????
  Temat: Rak jajników
Dawid1982

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 14470

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-27, 23:23   Temat: Rak jajników
dziękuję Przemo, wiem, że stan jest bardzo poważny, ale dodałeś mi nadziei.wierzę głęboko, że mama z tego wyjdzie tzn.nie wyleczy się ale może zaleczy chociaż na kilka lat. i modlę się o to.
  Temat: ginekolog onkolog
Dawid1982

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4153

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2012-05-22, 13:35   Temat: ginekolog onkolog
szukam dobrego ginekologa onkologa dla mamy. ponad pół roku temu miała operację na raka jajników. wycięte wszystko. ostatnia klasyfikacja figo IIIa. mc temu skończyła się ostatnia chemia.
czy moglibyście mi zaproponować dobrego specjalistę w tym temacie ? co dalej jakie leczenie itp ?
mieszkam na terenie woj.mazowieckiego. będę wdzieczny za pomoc
  Temat: Rak jajników
Dawid1982

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 14470

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-21, 22:11   Temat: Rak jajników
co tu dużo pisać ?????
Bardzo źle. Nie było mnie przy tej rozmowie, więc nie wiem jak na wyglądała ale po wyjściu z gabinetu widziałem że jest coś nie tak. Mam jest świadomą kobietą. 25 lat pracy w szpitalu w księgowości.
Co najbardziej tragiczne jest w tym wszystkim mama poszła na zabieg we wrześniu 2011 do szpitala miejscowego. Tam ginekolog zrobił tylko badania krwi i operował według niego dobrze jakiś gruczoł Bartoliniego potem się "paprało" lekarz twierdził że to bakteria i takie tam. w miedzy czasie zebrała się woda. efekt taki że mama trafiła do innego ginekologa do szpitala i piorunem została zdiagnozowana choroba: w trakcie operacji rak zaawansowany.
  Temat: Rak jajników
Dawid1982

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 14470

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-21, 18:33   Temat: Rak jajników
byliśmy dziś w centrum w bydgoszczy lekarz stwierdził, że pomylił sięten pierwszy onkolog i to jest nie Figo IIC a IIIa. Poza tym powiedział, że mama musi się liczyć z tym, że nastąpi wznowienie. Dal mnie lekarz który mówi pacjentce, która leczy się u psychiatry żeby nie zwarjować takie rzeczy to konował. Obojętnie co by się działo to zachęcanie do pozytynego myślenia to jest podstawa.
  Temat: Rak jajników
Dawid1982

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 14470

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-04-16, 23:55   Temat: pół roku po
Witajcie
Od czasu wykrycia i operacji u mamy minęło już 7mcy. Za tydzień ostatnia chemia - 6 sesja. Po każdej z chemii mama przez kilka dni bardzo cierpi. Nie ma wymiotów. Tylko straszne bóle i jest słaba. Jednak bardzo o siebie dba. Z tydzień po każdej chemii dochodzi do siebie i jest w miarę. Najgorzej z psychiką. Teraz już wie że to ostatnia sesja i bardzo boi sie co dalej. Półtorej mca temu miała robioną TK jamy brzusznej i nie wykazało zmian. Więc ok. Zastanawiam się jakie rokowania są. I gdzie się udać dalej, co robić jak się dalej leczyć. Do tej pory chemia w bydgoszczy w centrum onkologii
  Temat: Rak jajników
Dawid1982

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 14470

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-12-16, 23:55   Temat: Rak jajników
Witajcie.
Bardzo dziękuję za szczegółowe opisy. W Gliwicach nie chcieli się podjąć, a w Centrum Onkologii w Bydgoszczy bez żadnego problemu. Doktor przeanalizował wszystkie wyniki i stwierdził, że chemioterapia jest niezbędna i że jest szansa na wyjście z tego paskudztwa przynajmniej na kilka lat.
A co sądzicie o takiej metodzie walki z rakiem ?
Antineoplanstony - badanie z moczu. Specjalizuje się w tym prof. Burzyński w Teksasie. Ale takie metody leczenia dostępne sa także w Niemczech.
W taki sposób leczy się wiele osób chorych na raka podobno z dobrym skutkiem.
  Temat: Rak jajników
Dawid1982

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 14470

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-12-14, 21:20   Temat: Rak jajników
Tk mama nie miała robionej. Usg jak wcześniej pisałem w styczniu i było ok.Myślę jednak że już wtedy nie było ok tylko ktoś nie potrafił czytać.
Usg przed operacją miała zrobione jutro będę miał dane.
Ale na podstawie wcześniejszych danych profesor nie widząc pacjenta w gliwicach stwierdził, że nie ma sensu podawać chemii. To dziwne bo nawet przy G3 jest nadzieja. A tu G2 i nie ma jeszcze przerzutów widocznych tylko rozsiany nowotwór złośliwy ?????
  Temat: Rak jajników
Dawid1982

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 14470

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-12-14, 13:26   Temat: Rak jajników
Poniżej wyniki badania. Co można zrobić.
W szpitalu w Płocku Pani onkolog twierdzi, że jak najbardziej należy jak najszybciej zastosować chemiotrapię i być może efekt będzie pozytywny.
Natomiast w Centrum Onkologii w Gliwicach z tego co profesor widział z opisu twierdzi, że chemia już nic nie da. Tylko leczenie paliatywne.
Jutro 15.12 jedziemy do Centrum Onkologii w Bydgoszczy.
Poniżej opis. Proszę o pomoc.

Makroskopowo
Trzon macicy z szyjką i przydatkami w jednym bloku.
Szyjka o wymiarach 2,5 x 3,5 x 3 cm, trzon o wymiarach 5 x 4,5 x 4 cm,.
Jajnik lewy - rozpadający się guz o średnicy 4 cm, nieotorebkowany z brodowkowatymi wyroślami.
Jajowód długości 4,5 cm.
Jajnik prawy - guz o wymiarach 6 x 5 x 4 cm, nieotorebkowany z brodawkowatymi wyroślami.
Jajowód długości 5 cm.
Fragment sieci o wymiarach makroskopowo bez zmian ogniskowych.

Mikroskopowo:
Cystadenocarcinoma papillare serosum G II ovariorum.
Utkanie raka obecne jest na zewnętrznej powierzchni obydwu jajników,
daje wszczepy w krezce esicy oraz pojedyncze drobne ognisko w sieci.
Trzon i szyjka macicy ,przymacicza oraz jajowody - wolne od nowotworu.

Badanie nr :54822-33
nazwisko i imie : --- ---
data urodzenia ------1958
operacja dnia: 29.11.2011

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Finlandia: 2011-12-14, 13:45 ]
Usunęłam dane pacjentki, oprócz roku urodzenia, bo ten może być istotny.



Skopiowane z tego posta [2012-05-21, 18:51]:
lekarz stwierdził, że pomylił się ten pierwszy onkolog i to jest nie Figo IIC a IIIa.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group