1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzustki
Caroline

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-03-13, 14:44   Temat: Rak trzustki
::rose::
Bardzo mi przykro, ta choroba jest okropna!!!
  Temat: Rak trzustki
Caroline

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-03-06, 08:09   Temat: Rak trzustki
Witaj.
Przypomniało mi sie teraz jeszcze,że Mama do herbaty wsypywała ostropest plamisty. To zioło ale podobno dobrze wspomaga wątrobe. Zapytaj o to kogoś z hospcjum- wszak cudów nie zdziała, ale może chociaż na apetyt pomoże.
_itsme_
  Temat: Rak trzustki
Caroline

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-22, 17:09   Temat: Rak trzustki
Lucy37 napisał/a:
Objechałam dziś ze skierowaniem 3 oddziały wewnętrzne w moim mieście i jeden ratunkowy, nigdzie nie chcą cioci przyjąć na zabieg.
Nie zajmują się, nie mają w standardzie przyjmować pacjentów terminalnych.
Zalecili wezwanie pogotowia gdyby ciocia nie mogła wytrzymać.
Także trzeba poczekać aż będzie dramatycznie.


W naszym przypadku lekarz pierwszego kontaktu wystawił skierowanie na oddział paliatywny do szpitala w Będzinie i tam wykonano paracentezę.
  Temat: Rak trzustki
Caroline

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-20, 17:24   Temat: Rak trzustki
Witaj
[no] Postaram się pomóc w miarę możliwości, na podstawie tego co u mojej Mamy zaobserwowałam.
Mama na wodobrzusze przyjmowała Spironol i Toramide.
Punkcji nie wykonuje się do momentu, kiedy woda nie utrudnia oddychania oraz dopóki brzuch jest "miękki"- stwierdzenia dr. właśnie z oddziału wewnętrznego. Była na nim 4 dni ale z w.w przesłanek punkcji nie wykonano.
Paracentezę wykonano Jej dopiero , kiedy brzuch był dosłownie jak piłka i twardy.
Dodam też, że jest szansa, że wodobrzusze zacznie się zmniejszać pod wpływem leków, tak było u nas. Niestety okres poprawy po lekach trwał tylko 5 miesięcy i woda zaczęła zezdwojoną siłą powracać :-(
Po paracentezie powróciła po kilku dniach.
_itsme_
  Temat: Rak trzustki
Caroline

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-17, 16:28   Temat: Rak trzustki
Witaj :flower:
Na wstępie trzymam kciuki za dobry wynik TK. [yee]
Odnośnie puchnięcia nóg to mam przed sobą kartę ze szpitala gdzie mam wymienione skutki uboczne radio j. brzusznej- jest w nim wzmianka jako objawy późne: "bardzo rzadko obrzęk kończyn dolnych".
A ciocia nie ma czasem problemu z nerkami? Moja mama miala obrzęk kostek przy słabej wydolności nerek.
pzdr. ciepło
  Temat: Rak trzustki
Caroline

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-01-13, 17:48   Temat: Rak trzustki
Lucy37 napisał/a:

Następnie po dwóch miesiącach od naświetlań ma być dopiero TK. Nie wiem czemu taki odstęp długi? Czy po naświetlaniach badania obrazowe wykonuje się w takim odstępie?



Witaj :)
Naświetlania działają jeszcze jakiś czas "po" zakończeniu leczenia. Takie odstępy czasowe to najprawdopodobniej standard.
Ja sama kończę radioterapię 31.01 a TK mam na 12.03 i 13.03.
duuuuuuuużo zdrowia
  Temat: Rak trzustki
Caroline

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-12-30, 16:15   Temat: Rak trzustki
Witaj :)
Właśnie przeczytałam,że dziś wizyta w Gliwicach.
Co u Cioci, została zakwalifkikowana do radioterapii?
pzdr. ciepło :flower:
  Temat: Rak trzustki
Caroline

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-12-01, 09:02   Temat: Rak trzustki
Lucy37 napisał/a:
Caroline _itsme_

Martwię się też potencjalną gorączką neutropeniczną.

.

Ja też się zawsze tego obawiałam :|
Jak teraz przeglądam moje wypisy z chemii- to miałam właśnie neutropenię IV stopnia. "W badaniach labolatoryjnych stwierdzono neutropenię IVstopnia. (...)Zalecono leczenie objawowe. Pilna kontrola w POZ w razie gorączki".

Gdy miałam agranulocytozę raz ktoś napisał mi coś takiego: "Jesz tylko i wyłącznie rzeczy przygotowywane tego samego dnia. Posiłki z dnia poprzedniego, wykluczone. Odstaw na jakiś czas przetwory mleczne i wyeliminuj z diety świeże owoce i warzywa. Trzeba przestrzegać zasad higieny i ograniczyć kontakty".

:flower:
  Temat: Rak trzustki
Caroline

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-11-29, 08:31   Temat: Rak trzustki
Lucy37 napisał/a:
W tej sytuacji wreszcie otrzymała zastrzyki Zarzio, na 5 dni. Jednak martwię się tym wynikiem. Martwię się czy się podniosą.

Witaj :)
U mnie przy Neupogenie lekarka powtarzała,że na 99% się podniosą. Z tym,że nie były to jakieś "super" wartości, WBC oscylowały na granicy 4.5- 5.5, neutrofile wracały do normy.
  Temat: Rak trzustki
Caroline

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-02, 20:15   Temat: Rak trzustki
Lucy37 napisał/a:
A który ośrodek zlecił Neupogen?

Szpital na Raciborskiej w Katowicach.
  Temat: Rak trzustki
Caroline

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-02, 19:44   Temat: Rak trzustki
Lucy37 napisał/a:
[ Dodano: 2013-10-02, 18:31 ]CAROLINE-leczysz się w Dąbrowie Górniczej?

Obecnie jeszcze nie. Chemioterapię miałam na Raciborskiej w Katowicach, radioterapia będzie w IO w Gliwicach, do Dąbrowy wrócę dopiero do przychodni na kontrolę. Moja Mama natomiast leczyła się w szpitalu w DG blisko 4 lata.
  Temat: Rak trzustki
Caroline

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-02, 17:46   Temat: Rak trzustki
Witaj :)
Mnie po neutropenii 4 stopnia(tak mam podane na wypisie) dano do wyboru : albo 5 zastrzyków Neupogenu po każdym wlewie albo 1 zastrzyk Neulasty 24godz. po podaniu chemii.
pzdr.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group