1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: mięsak w jamie brzusznej- gdzie/ czy konsultować?
Bea2013

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8719

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-01-05, 13:47   Temat: mięsak w jamie brzusznej- gdzie/ czy konsultować?
Dziękuje za rady,

postaram sie zasugerować, żeby jeszcze porozmawiali o operacji.

Tak naprawde to nie wiem dlaczego im powiedzieli ze wznow w jamie brz sie nie operuje.
Tu widze ze jednak tak.

Jeszcze raz dzieki za pomoc- odezwe sie jesli cos bede wiedziec
  Temat: mięsak w jamie brzusznej- gdzie/ czy konsultować?
Bea2013

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8719

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-01-05, 13:47   Temat: mięsak w jamie brzusznej- gdzie/ czy konsultować?
Dziękuje za rady,

postaram sie zasugerować, żeby jeszcze porozmawiali o operacji.

Tak naprawde to nie wiem dlaczego im powiedzieli ze wznow w jamie brz sie nie operuje.
Tu widze ze jednak tak.

Jeszcze raz dzieki za pomoc- odezwe sie jesli cos bede wiedziec
  Temat: mięsak w jamie brzusznej- gdzie/ czy konsultować?
Bea2013

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8719

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-01-04, 23:27   Temat: mięsak w jamie brzusznej- gdzie/ czy konsultować?
Dziekuję bardzo za odpowiedź,

nie podaję więcej szczegółow bo sama ich nie znam- nie widziałam tez wyników- sprawę znam z rozmów, a moi przyjaciele to skryci ludzie, którzy starają sie sami zmagać z problemem.
Z tego co wiem, guz pierwotny był w obrebie miednicy mniejszej - dobrze izolowany i otorbiony, tak że operacja wydawała się być radykalna. Hist-pat pokazał co innego.

W czasie pierwszej konsultacji w W-wie u prof Rutkowskiego usłyszeli ze wznowy w jamie brzusznej sie nie operuje i pozostaje tylko chemia. Niekt się nie zastanawiał nad ew. operacją. Wznowa nastapiłą po 3 miesiacach. W poniedziałek będą jeszcze rozmawiać w tej sprawie w CO, radziłam im by spytali sie o mozliwość reoperacji.

DorotaP- czy możesz poradzić do kogo iść?
Dusia- czy mięsak o którym piszesz też był w jamie brzusznej?
  Temat: mięsak w jamie brzusznej- gdzie/ czy konsultować?
Bea2013

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8719

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-01-04, 11:56   Temat: pytanie 2
Dziekuję za odpowiedź,

Lekarze w CO w Warszawie twierdzą, że obecnie guz jest nieoperacyjny i mówili tak od razu po pierwszej operacji. Dokładnie nie wiem dlaczego, guz szybko odrasta- czy to może być przyczyna, że nie chcą się podjąć reoperacji?

Gdzie możemy szukac chirurga, który podejmie się reoperacji?

Jokiś ośrodek zagraniczny?
  Temat: mięsak w jamie brzusznej- gdzie/ czy konsultować?
Bea2013

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8719

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-01-04, 00:56   Temat: mięsak w jamie brzusznej- gdzie/ czy konsultować?
zakładam watek- prosze o radę.
Mój przyjaciel cierpi na mięsaka w jamie brzusznej.
operacja była w lipcu 2012 r; guz duży ponad 15 cm; w badaniach hist-pat stwierdzono dediferentiated liposarcoma G3. Guz dochodził do lini cięcia.
skierowany i od wrzesnia 2012 leczony w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków; podano 2 x doxyrubicynę i 2 x trabektynę.
Niestety guz odrasta cały czas (dlatego decyzja o zmianie chemii) i jest już tak duzy jak przed operacją.
Obecnie ma byc podjęta decyzja co do składu 3 chemii. Widać, że sytuacja staje się trudna...

Moje pytanie: czy powinien skonsultować swoje leczenie z innym osrodkiem. W opinii niektórych inernautów chorych na źle rokujące nowotwory ratunkiem okazał sie dr. Janusz Kocik z Magodentu?
Co radzić Przyjacielowi?; ogólnie słyszy sie rady, o zasięganiu dodatkowych opinii; z drugiej strony Klinika w CO w W-wie wymieniana jest jako najlepsze. Ufać bezgranicznie, czy szukać dodatkowej pomocy?
O co pytać lekarzy?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group