1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak szyjki macicy
Aska2709

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-01-03, 13:49   Temat: Rak szyjki macicy
Bardzo dziękuję za podpowiedź, choć nie ukrywam, ze dziwię się że takiej porady onkologicznej nikt mi wcześniej w szpitalu nie zaproponował.
Tak myślałam, ze warto ten wynik skonsultować z onkologiem

[ Dodano: 2016-01-03, 16:24 ]
Jeszcze jedno pytanie- może nie do końca związane z tematem, ale spróbuje -może ktoś miał podobne doświadczenie i udało się to wyleczyć.
Przed operacja zrobiono mi rezonans magnetyczny jamy brzusznej i miednicy małej. Jedyna nieprawidłowość jaka została stwierdzona, to torbiele na wątrobie.
Powiedziano mi, ze tego się nie leczy, a obserwuje.
A może ktoś zna jakiś sposób na pozbycie się nieproszonych gości (choćby metodą babciną- zioła?)
  Temat: Rak szyjki macicy
Aska2709

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-01-03, 11:52   Temat: Rak szyjki macicy
Czy w takim razie dobrze rozumiem, ze brak skierowania do onkologa i brak wystawienia karty onkologicznej, mogę traktować jako lekkie niedopatrzenie ze strony szpitala w którym byłam operowana i również lekarza tam prowadzącego i wydającego ostateczne wyniki histopatologiczne?

Jak powinnam się teraz zachować? Czekać te 3 miesiące na pierwsza konsultacje w szpitalu, w którym byłam operowana, czy działać już coś wcześniej.
Od operacji minął miesiąc, od wydania wyników histopatologicznych 4 dni i każdego dnia coraz bardziej do mnie dociera, ze nie była to tylko dysplazja, z którą skierowano mnie na zabieg. I każdego następnego dnia mam coraz większe poczucie, ze nie wiem nic, czy faktycznie jest to koniec leczenia- tak jak mi to zapisano na zaświadczeniu do pracy. Żeby znowu czegoś nie przegapić...

Przepraszam za złamanie regulaminu - myślałam, ze mogę to podać jako nowy temat
  Temat: Rak szyjki macicy
Aska2709

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-01-02, 16:54   Temat: Rak szyjki macicy
Jestem po operacji w której usunięto szyjkę macicy, jajowody i macicę.
Decyzja ta podjęta została po otrzymanych wynikach badań cytologii (CINII/CINIII - gr IV), kolposkopii z pobraniem wycinków celowanych (wynik histopatologiczny - CIN III - komórek nowotworowych nie stwierdzono). Po przeprowadzonym zabiegu usunięte narządy przekazano ponownie do badania histopatologicznego i otrzymałam 2 dni temu taka informację.
Makroskopowo:
Macica wraz z jajowodami o łącznych wymiarach:7x11x3,5 cm. Szyjka macicy o długości 1,7cm i średnicy do 2,8 cm. Tarcza o średnicy 3,2 cm. Powierzchnia zewnętrzna gładka,ujście zewnętrzne szparowate. Jego okolica nierówna, brunatna. Na przekrojach szyjka bez zmian ogniskowych. Trzon wraz z cieśnią o wymiarach: 5,3x4x3,5 cm. Na przekrojach dwa białe, sprężyste guzy o wirowatym układzie włókien o średnicy do 0,5 cm. Endometrium o grubości do 0,2 cm. Jajowód I o długości 5 cm i średnicy do 0,5 cm. Na przekrojach bez zmian ogniskowych. Jajowód II o długości 5 cm i średnicy do 0,5cm. Na przekrojach bez zmian ogniskowych
Mikroskopowo:
Szyjka pokryta nabłonkiem paraepidermoidalnym z obrazami dysplazji stopnia dużego CINIII i bardzo drobnym ogniskiem inwazji raka, w obrębie ujścia zewnętrznego.
Ognisko inwazji pojedyncze o srednicy 0,75 mm, na głębokości 0,75 mm, otoczone przewlekłym naciekiem zapalnym.
Ponadto widoczne tapetowanie przez nabłonek dysplastyczny powierzchownie położonych cew gruczołowych kanału szyjki macicy.
Ujście wewnętrzne bez utkania nowotworowego. Szyjka przebadana w całości, skrojono seryjnie. Endometrium z cechami zaniku.
Przymacicza obustronnie bez utkania nowotworowego.
Jajowody bez istotnych zmian.

Przy odbiorze wyników dowiedziałam się tyle, ze jest to rak i kontrola za 3 miesiące. lekarz nie podjał dalszej rozmowy. To wszystko.
A ja mam niedosyt. Chciałabym wiedzieć - co to za rak - stopień zaawansowania. Czy faktycznie już leczenie zakończone (nie potrzeba żadnego wspomagania).
Czy z tego opisu coś można wyczytać więcej?
Czy powinnam bać się przerzutów?
Czy nie powinnam dostać karty onkologicznej?
Czy powinnam rozważyć wizytę również u onkologa?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2016-01-02, 20:54 ]
Po raz kolejny post zostaje scalony do odpowiedniego wątku.
Następne takie naruszenie Regulaminu Forum będzie skutkowało oficjalnym ostrzeżeniem.
  Temat: Rak szyjki macicy
Aska2709

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-29, 17:31   Temat: po kolposkopii i pobraniu wycinków -prosba o interpretacje
Kolejny raz zrobiono mi kolposkopie - tym razem z pobraniem wycinków. Opis badania ponizej

Tarcza części pochwowej - szparowate
Na tarczy widoczna:erytroplakia na wardze przedniej
leukoplakia na wardze tylnej na godz.7
Tarcza pokryta nabłonkiem: płaskim wtórnym
Rysunek naczyń podśluzówkowych: na wardze przedniej obszar punktowania
pierwotnego i mozaiki pierwotnej wnikającej do kanału. Granica
międzynabłonkowa: widoczna częściowo.
Strefa transformacji: nietypowa
Próba octowa: na wardze przedniej zbielenie I stopnia z widoczna mozaiką
plaska oraz na godzinie 1 w okolicy ujścia zewnętrznego obszar nabłonka
wyniosłego wskazującego cechy zbielenia II stopnia - z wyniosłą mozaika,
sugerujący zmianę CINII + Na wardze tylnej obszar mozaiki płaskiej wnikający
do kanału.

Czy można prosić o interpretację - przede wszystkim słów z nazewnictwa medycznego, których zupełnie nie rozumiem: typu erytroplakia, leukoplakia etc

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2015-10-31, 20:34 ]
Post scalony do odpowiedniego wątku - proszę o stosowanie się do zapisów Regulaminu Forum.

  Temat: Rak szyjki macicy
Aska2709

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-06, 19:50   Temat: Rak szyjki macicy
czekam...ale spokoju jakoś brak
  Temat: Rak szyjki macicy
Aska2709

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-06, 19:26   Temat: Rak szyjki macicy
Wczorajsza wizyta u lekarza nie dawała mi spokoju i znowu zaczęłam grzebać w internecie w poszukiwaniu nowych informacji. I znalazłam takie coś:
[- - - -]


Gdyby się okazało, ze na mnie to trafiło, to chyba bym temu co te wyniki wystawił - ja z kolei - wystawiłabym rachunek. Przez tyle lat nie miałam nawet zwyklej infekcji, idealne cytologie, a tu nagle naznaczenie wyrokiem.....

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2015-10-11, 20:24 ]
Wymogiem regulaminowym jest wskazanie źródła pochodzenia cytatów zamieszczanych na forum.
Do czasu naprawienia tego braku cytat zostaje ukryty.


  Temat: Rak szyjki macicy
Aska2709

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-05, 21:00   Temat: Rak szyjki macicy
Już po wizycie u lekarza. I jestem jeszcze bardziej głupia.
Lekarka zachowała sie super. Tak ją szokował wynik cytologii, że na szybko załatwiła mi w swoim szpitalu badanie kolposkopii na przyszły poniedziałek. Jednocześnie stwierdziła, ze dla niej te wyniki są co najmniej wątpliwe i testamentu, żebym nie zaczynała jeszcze spisywać. Jeszcze raz mnie zbadała i stwierdziła, ze na oko ona nie widzi żadnych zmian mogących świadczyć o nowotworze. Wszystko ładne i gładkie i sama nie może uwierzyć w wynik, który widzi.
Czy to do cholery możliwe, aby zaszła jakaś pomyłka?
  Temat: Rak szyjki macicy
Aska2709

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-05, 06:52   Temat: Rak szyjki macicy
Powiedz to lekarzom, ze profilaktyka najwazniejsza. Kiedyś pół roku -na kazdej wizycie- prosilam lekarza o skierowanie na RTG płuc (nie robiłam tego co najmniej od 15 lat). Usłyszałam, ze nie ma podstaw - odsłuch nic nie wskazuje. Skonczyło sie awanturą i zmiana lekarza- teraz mam RTG zlecany co najmniej raz na rok i jestem pod stalą kontrola.
To samo było zbadaniem na mammografię (lekarz celu nie widzial- nawet w Centrum Onkologii -mimo, ze stamtąd dostałam skierowanie, bo mam stwierdzone zmiany do obserwacji.Powiedziano mi, ze tam się nie zapobiega- tam się dopiero leczy). Teraz o mammografię tez dbam, a Centrum Onkologii omijam szerokim łukiem. O programach profilaktycznych dużo sie mówi, ale w praktyce jakos to inaczej wyglada. Lekarze niechetnie je zlecaja, powolują sie na NFZ i kary.... I nie miszkam w pipidówce, tylko w Warszawie. A nie kazdego stać na to, aby leczyć sie prywatnie.
  Temat: Rak szyjki macicy
Aska2709

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-04, 19:38   Temat: Rak szyjki macicy
Kolposkopii nigdy nie miałam, nawet o tym nie słyszałam. Wczesniej problemów z cytologia tez nie miałam - ale to było ok 5 lat temu.
Potem miałam tylko USG i to też nic nie wykazywało

jutro idę z wynikami do lekarza. W wyniku cytologii przy pozycji rak płaskonabłonkowy nie mam zaznaczone nic, ale ta cholerna IV nie daje mi spokoju
  Temat: Rak szyjki macicy
Aska2709

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-04, 16:38   Temat: Rak szyjki macicy
Ale co oznacza to IV grupa- według tego co doczytałam, to już w rozmazie stwierdza się komórki o cechach raka płaskonabłonkowego przedinwazyjnego.

Czyli rak, czy nie rak. Bo głupieje i przychodzą momenty przerażenia...
  Temat: Rak szyjki macicy
Aska2709

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-02, 20:03   Temat: Rak szyjki macicy
Wezwano mnie w trybie pilnym po odbiór wyników cytologii informując (pani z rejestracji), ze wynik jest bardzo zły.
Nie ukrywam, ze przestraszyła mnie tym. A kiedy dodatkowo poczytałam w internecie - nie wiem w końcu czy to rak czy nie rak, bo raz jest to określone jako rak nieinwazyjny, a raz jako, ze jeszcze to nie rak.
Czy mam już się zacząć bać i pakować pomału w zaświaty?
A oto wyniki:
jakość rozmazu-zadowalający
ogólna ocena rozmazu - nieprawidłowy
zmiany nienowotworowe- tu nic nie zaznaczono
nieprawidłowości komórek nabłonka płaskiego - zmiany śródnabłonkowe dużego stopnia (HSIL/CIN2-CIN3)
nieprawidłowości komórek gruczołowych - też nic nie zaznaczono
zalecenia-badanie histopatologiczne
grupa wg.Papanicolaou:IV

Najbardziej przeraża mnie ta grupa IV. Jak to możliwe? Zero objawów, nic się nie dzieje i rak?

Miałam USG transvaginalne- żadnych zmian nie wykazało, wynik całkowicie pozytywny.

Oczywiście idę z tymi wynikami do ginekologa, ale czy mam aż tak się tej wizyty bać?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group