1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiana na plecach - czerniak?
Armands

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8710

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-02, 10:09   Temat: Zmiana na plecach - czerniak?
Patrzę na zdjęcie, które dołączyłaś do postu i tak myślę, że może to być reakcja na plaster w opatrunku.
Ja reaguję nawet na te hipoalergiczne, a ślad na skórze po kontakcie z klejem, utrzymuje się nawet do trzech tygodni i niestety swędzi :uuu:
Przemywanie skóry Octeniseptem (nie wiem czy używasz) również może podrażniać.

Trzymam kciuki za dobry wynik.
Pozdrawiam
Armands
  Temat: Zmiana na plecach - czerniak?
Armands

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8710

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-21, 13:26   Temat: Zmiana na plecach - czerniak?
Kiedy postanowiłem wyciąć podejrzane zmiany to zarejestrowałem się do gabinetu onkologa w oddziale bydgoskiego Centrum Onkologii. Nie potrzebowałem skierowania, ani karty DiLO.
Lekarz umówił mnie na zabieg, a że jest chirurgiem, to skierowanie na zabieg było zbędne.
Kiedy od razu kierujesz się do chirurga (czy chirurga onkologicznego) skierowanie od lekarza POZ jest wymagane. Ale bywają sytuacje, kiedy to wszystko działa całkiem inaczej.
To, że lekarz, który ma wycinać, na dzień dobry żąda od ciebie karty DilO, to przegięcie.
Ale cóż możesz zrobić?? Albo walczyć z systemem, albo dopasować się do okoliczności.

Przykro mi, że tak się dzieje. Mam nadzieję, że to wszystko dobrze się skończy.

Pozdrawiam
Armands
  Temat: Zmiana na plecach - czerniak?
Armands

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8710

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-21, 11:28   Temat: Zmiana na plecach - czerniak?
Kartę diagnostyki i leczenia onkologicznego może wydawać lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) oraz lekarz specjalista w poradni ambulatoryjnej (AOS) jeśli będzie podejrzewał u pacjenta nowotwór złośliwy.

Pacjent może otrzymać kartę także w szpitalu – jeśli w wyniku hospitalizacji (nawet niezwiązanej z chorobą nowotworową) zostanie u niego wykryty nowotwór złośliwy. Na tych samych zasadach kartę otrzymuje pacjent hospitalizowany z powodu nowotworu złośliwego.

Karta może zostać również wydana pacjentowi, jeśli nowotwór złośliwy stwierdzono w ramach badań realizowanych w zakresie programów zdrowotnych.

Całość dostępnej wiedzy można znaleźć tutaj
http://pakietonkologiczny.gov.pl/
Odnośnie karty DilO tutaj
http://pakietonkologiczny.gov.pl/karta/

Pozdrawiam
A.
  Temat: Zmiana na plecach - czerniak?
Armands

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8710

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-17, 09:33   Temat: Zmiana na plecach - czerniak?
Pacynka, każda podejrzana zmiana na skórze wymaga oceny co najmniej dermatologa- prywatnie, lub na NFZ (potrzebne skierowanie).
Można też udać się do onkologa (skierowanie nie jest potrzebne) lub do chirurga-onkologa (ze skierowaniem). Najlepiej, gdy lekarz dysponuje dermatoskopem.
My nie podejmujemy się oceny na podstawie zdjęcia, czy opisu.

Pozdrawiam
A.

[ Dodano: 2017-07-17, 09:37 ]
Zdjęcie spłaszcza i nie ma możliwości takiego powiększenia. Dermatoskop w rękach doświadczenie lekarza ma decydujące znaczenie.

A
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group