1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 16
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
gontcha

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-11-07, 00:04   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
No - weź Ty pisz od czasu do czasu, co ;)
Czekam na wieści po badaniach.
Co do stanów podgorączkowych - kiedyś pisałam, że mam podobnie od kilkunastu lat - przyzwyczaiłam się już do tego, taki urok i już.

Ściskam i pozdrawiam
Anka
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
gontcha

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-11-05, 00:22   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
Autoportret,

Co u Ciebie słychać? Jak badania, już po?

Pozdro :)
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
gontcha

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-09-03, 21:36   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
Eliza,
Jak forma? Wszystko ok?
Pozdrawiam ciepło
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
gontcha

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-06-24, 14:25   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
Hej Eliza, no zasuwa ten czas jak głupi :)
Ciesze się, że wyniki masz praktycznie oki i wracasz do pełnej formy. Stany podgorączkowe też mam (choć jestem w trochę innej sytuacji), ale dopóki nagle nie skacze mi temperatura powyżej 38 to się nie przejmuję tym.
Naczyniaka kontroluj - co pewnie wiesz doskonale.
Pozrowionka
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
gontcha

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-06-23, 20:30   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
Eliza,

Co u Ciebie słychać? Jak badania?
Skrobnij cosik.

Pozdrawiam ciepło
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
gontcha

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-05-15, 21:52   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
Eliza,

Trzymam zatem kciuki w srode za zabieg. Ni i zyczę,żeby udało się tez poprawić 'szpetną' bliznę przy okazji.

Stany podgrączkowe mogą nie mieć zupełnie związku z nowotworem. Czasami taka 'nasza' uroda i nie da się znaleźć ich przyczyny. Sporo ostatnio przeszłaś (zabiegi, czekanie na wynik, stres) i to może miec wpływ na reakcję organizmu.

Dobrze, że wyniki badań z zakaźnego wyszły oki.

Pozdrawiam ciepło :)
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
gontcha

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-05-12, 22:44   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
Eliza,

Dobre podejście - co budzi choć 'cień' podejrzenia, to lepiej usunąć :)
Napisz co u onkologa.

Kiedy wyniki reszty badań ze szpitala będziesz miała?

Pozdrawiam ciepło
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
gontcha

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-05-11, 00:16   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
Co u Ciebie? Daj znać Eliza...
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
gontcha

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-05-06, 00:43   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
Eliza,

Jak się miewasz i jak sprawy szpitalno-diagnostyczne?
Naczyniak to nic groźnego, a obraz w USG daje bardzo charakterystyczny.

Daj znać co i jak.
Pozdrawiam ciepło
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
gontcha

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-04-22, 22:14   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
Hej Eliza,

Ano dawno Cię ni b yło i już się niepokoiłam co i jak.
Jednak czerniak - ale ku pokrzepieniu - stopień zaawansowania nie jest duży na szczęście! - II Clark i Breslow 0,55 mm przy całkowitym usunięcu (bardzo dobrze, że od razu poszerzyli margines!) rokuje raczej dobrze (ja miałam III Clark, Breslow 1,5 mm). Pierwszy patolog się jednak nie popisał - co innego melanoma in situ, a co innego jednak II Clark.

Bądź dobrej myśli, ale pilnuj regularnych badań i kontroli. Samobadanie skóry (raz w miesiącu), USG jamy brzusznej, RTG klatki piersiowej - tu kwetsia zaleceń onkologa - ale wydaje mi się, że raz na pół roku przez 2 lata (minimum). Oczywiście zwracać uwagę nalezy na wszelkie 'dziwne' i odbiegające od normy objawy.

Niew iem, czy rozmawiałąś z lekarzem (onkologiem) na temat biopsji węzła wartowniczego - ale po czasie (tzn. od pierwszego zabiegu) ponad 6 tygodni taka biopsja często nie jest juz badaniem miarodajnym i się jej nie wykonuje.

Głowa do góry - będzie dobrze i mam nadzieję, ze raz na zawsze pozbyłaś się cholerstwa.

Pozdrawiam

PS. A gdzie avatar - takie ładne foto tam było?
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
gontcha

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-04-15, 13:51   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
Eliza,

Masz juz drugi wynik?
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
gontcha

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-04-09, 21:19   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
Eliza,

Jest wynik? Byłaś w Wawie?
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
gontcha

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-04-07, 16:31   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
Eliza,
Autoportret napisał/a:
badanie brodawek z tułowia ok

Superzasto - bardzo się cieszę, że wynik jest oki :-D

Poczekajmy na wynik najważniejszy, trzymam kciuki żeby także był ok.

Pozdrawiam i czekam na wieści.
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
gontcha

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-03-29, 01:25   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
Eliza,

Twój plan (a raczej intuicja) - już zadziałał - usunęłaś podejrzane zmiany szybko i z całego serca życzę 100% skuteczności. Pisałam Ci już wczesniej - jesli nawet okaże się to MM to wychwyconą na samym początku, więc w pełni wyleczalną. Myśle, zę po weryfikacji i ponownej ocenie wyniku hist-pat onkolog ew. zadecyduje o poszerzeniu marginesu pierwszej z usuwanych zmian (tylko i wyłącznie z powodu niecałkowitego usunięcia za pierwszym razem).
Trzym się, raduj nadchodzącymi Świętami, bo będzie dobrze i tyle :)

Nad planem 'B' pomyślimy po wynikach, ale wydaje mi się, że potrzebny nie będzie.

Jak u mnie wykryto czerniaka? To długa i skomplikowana historia - z błędem lekarza w tle (ginekologa). Miałam pieprzyk, który się trochę zmienił (wtedy bez 'alarmu' to było i pod kontrolą). Potem leczenie hormonalne, upragniona ciąża (synuś ma 9.5 roku teraz) - pieprzyk w trakcie ciąży zaczął się zmieniać dalej - gin w szpitalu to 'olał', twierdząc że to brodawka... szczęście w nieszczęściu, że do porodu jak się zgłosiłam (na cesarkę) to tego 'durnego gina' akurat odsunłęli i trafił mi się inny...ten nowy się zainteresował tym, wezwał onkologa na konsultacje i miałam od razu 2in1, czyli cesarka i usuwanie zmiany (to onkolodzy już robili na gościnnych występach), po tygodniu przyszedł wynik: czerniak III Clark, 1.5 mm Breslow. Ot i cała historia...z happy endem :mrgreen: (i niech tak zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej)
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
gontcha

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-03-27, 00:17   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
Autoportret napisał/a:
Pytanie- czy w mojej sytuacji warto zrobić jeszcze badanie krwi pod kontem nowotworów?

Nie ma obecnie takiej potrzeby...

Autoportret - pisałam to już wcześniej - poczekaj na wynik hist-pat i nie szukaj na 'siłę' złego, bo po co?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group