1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rozmowa z psychoonkolożką: Daj sobie prawo do słabości
Aniaha

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7012

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-11-17, 17:54   Temat: Rozmowa z psychoonkolożką: Daj sobie prawo do słabości
agamaz napisał/a:
Ale jeśli nawet tak było to jak się naprawdę kochało to się takich rzeczy nie mówi
a to dlaczego? |bezradny|

Poza tym jednym pytaniem, nie polemizuję ;) . Ciężko jest dyskutować z negatywnymi doświadczeniami. Proponuję zatem Wam dziewczyny potraktować artykuł w sensie poznawczym , że tak również bywa, że takie porady również bywają potrzebne.

Czytam właśnie książkę Emmanuela Carrera "Nie moje życie". Ta to dopiero by Wam się nie spodobała :lol:
  Temat: Rozmowa z psychoonkolożką: Daj sobie prawo do słabości
Aniaha

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7012

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-11-14, 15:18   Temat: Rozmowa z psychoonkolożką: Daj sobie prawo do słabości
Miałam okazję zmagać się z chorobą nowotworową z dwóch perspektyw: osoby towarzyszącej, gdy jako nastolatka towarzyszyłam ojcu, samej chorej, przed czterema laty. Dziś uważam, że bardziej wyniszczająca, traumatyczna i zwyczajnie niszcząca moje życia była... ta pierwsza.

Przyznam się, że mnie już mdli od formy w jakiej "telewizje śniadaniowe" przedstawiają historie chorych na raka: jedno wielkie woow! Wdzięczna więc jestem mężowi Magdy Prokopowicz, że odbrązowił historię Magdy i swoją, mówiąc w którymś z wywiadów, że oni zwyczajnie darli koty, a powodem była także jej choroba. Pomyślałam wtedy, tak, teraz mi się zgadza, normalni ludzie jak ja i sąsiad. Ten artykuł to właśnie takie odbrazowienie bohaterów: chorego i wspierającego, strącenie z cokołu doskonałości i kop między ludzi z ich zwyczajnym życiem, potrzebami, uczuciami i emocjami. Dlatego nie rozumiem Twojego, saro, oburzenia.

Pozwól, że jeszcze raz odwołam się do własnych doświadczeń. Gdy dowiedziałam się o mojej chorobie, pomyślałam, że wolę zdechnąć teraz, już, za kilka tygodni, niż zafudnować moim dzieciom taką młodość, jaka była siostry i moim udziałem podczas czterech lat choroby mojego taty. I nikt nie może mi zarzucić, że byłam złą córką albo nie kochałam ojca. Po prostu nie można wymagać od nastolatek by schowały wszystkie swoje potrzeby emocjonalne, uczuciowe, a także (o zgrozo 8-) ) materialne i poświęciły wszystko ojcu, jak to robiła moja mama.

Gdy sama chorowałam, owszem, bywałam tyranem, a mąż ofiarą.
A kto nie bywał? :lol:

A psycholożka bynajmniej nie generalizuje, sama podkreśla że każdy przypadek jest indywidualny. Ona skupia się na tym co trudne, to krok dalej w pomocy psychologicznej i mówieniu na forum publicznym o przeżywaniu choroby nowotworowej.
  Temat: Rozmowa z psychoonkolożką: Daj sobie prawo do słabości
Aniaha

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7012

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-11-08, 22:38   Temat: Rozmowa z psychoonkolożką: Daj sobie prawo do słabości
Justyno, wszyscy powinniśmy Ci podziękować za ten link, a sam artykuł winien stać się lekturą obowiązkową dla chorych i ich bliskich. Wiele problemów opisanych w wywiadzie, jęsli nawet nie większość z nich, to codzienność jaką tutaj, zwłaszcza w tym dziale, opisujecie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group