1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rozsiew nowotworowy: prawdopodobnie od raka jajnika
Aniaha

Odpowiedzi: 152
Wyświetleń: 93130

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-28, 12:09   Temat: Rozsiew nowotworowy: prawdopodobnie od raka jajnika
Boćku,

Wątpliwościami dotyczącymi masaży dzieliśmy się tutaj http://www.forum-onkologi...,1230.htm#45139

Wydaje mi się, że Twoja mamusia jest bardzo obolała po leczeniu - najpierw bark, teraz plecy. Powinno jej się jakoś ulżyć w cierpieniu. Czytam, że zrezygnowała z naświetlań laserem mimo aprobaty onkologa; czy w zamian postaraliście się o jakąś inną formą fizjoterapii? Przydatne mogłyby być ćwiczenia na rozciąganie i rozluźnianie bolących partii.

Widzę, że niedługa mamusia ma wizytę kontrolną. Skoro główna choroba opanowana :-D powalczcie o jakość życia i wypytajcie onkologa o masaże. Może ktoś lepiej znający temat zajrzy tutaj i coś jeszcze doda. ;)

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rozsiew nowotworowy: prawdopodobnie od raka jajnika
Aniaha

Odpowiedzi: 152
Wyświetleń: 93130

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-04-25, 22:31   Temat: Rozsiew nowotworowy: prawdopodobnie od raka jajnika
Bocku,
Mialam przy innym nowotworze podawana cisplatyne (1 w tygodniu, ogolem 4) przy rownoczesnej radioterapii. Pierwsze dwa wlewy znioslam bdb, lekkie mdlosci i incydentalne wymioty w dniu podania; chociaz zapewniali, ze pojawia sie dopiero po 2 dniach. Przy trzecim i czwartym podaniu temperatura podskakiwala mi do 40°, noc po wlawie byla koszmarna, ale dzien pozniej w miare szybko goraczka opadala, pozostawalo oslabienie. Wg lekarza temperatura nie powinna sie pojawiac, ale skoro na nastepny dzien opadala, nie podejmowali decyzji o przerwaniu chemii. Suchosc w ustawch pojawila mi sie razem z trzecim wlewem. Krepujace bywalo, gdy mellam jezykiem i mialam trudnosci z wyslowieniem sie, a lekarz ze zrozumieniem mnie :lol: , dlatego wszedzie ze soba nosilam bulelke wody. A o sztucznej slinie nic nie wiedzialam, szkoda. Swoja droga nazywa sie orkopnie ;) Poniewaz moje naswietlane jelita zle reagowaly na owoce, zulam gluty z rozgotowanego siemienia lnianego. Okropnosc. Mimo mojego poswiecenia (konsystencja smarkow), rowniez po 3 podaniu pojawily sie afty. Nieprzyjemne, bo szczypie przy jedzeniu, wiec nia ma sie ochoty na nic. Ale i z tym szybko sie uporalam, tutejszym odpowiednikiem aphtinu.
A co do slonca, mialam wielki dylemat. Mieszkam w Senegalu; ok. 320 dni slonecznych w roku. :mrgreen: O opalaniu nie bylo mowy, zreszta naswietlane miejsca trzeba chronic przed sloncem min. rok. Skora jednak zrobila mi sie tak sucha i wrazliwa (cienka?), ze wychodzac nawet na zimowe slonce (odpowiednik polskiego majowego), musialam miec na glowie kaskiet i byc wysmarowana kremem z blokerem.
Pozdrowienia dla mamy :mrgreen:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group