1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Agniemich

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 297595

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2014-12-03, 12:38   Temat: Powrót do pracy
Witajcie,

Śledziłam nasze forum i jakoś tego wątku nie znalazłam. Jeżeli jest to przepraszam że się powtarzam.
U mojego męża w tym roku w czerwcu wykryto raka przełyku. Plan działania: 3 cykle chemii, operacja i kolejne 3 cykle chemii. W sierpniu pierwsza chemia i od razu komplikacje.....zapalenie żył. Lekarz prowadzący onkolog odradził prace mężowi prace. Pracuje przy maszynach wtryskowych. Ustawia je. Niby dźwigania nie ma, ale cały czas na nogach. Mąż od połowy sierpnia jest na zwolnieniu. Jest już po operacji i sprawa wygląda lepiej niż przed operacją. Wycięli mężowi cały żołądek i okoliczne węzły chłonne. Przed operacją było podejrzenie przerzutów do węzłów chłonnych, bo były powiększone. Z histopatologii pooperacyjnej wynika, że węzłach raka nie ma i wycięli mu go całego. Chirurg powiedział, że może nawet nie trzeba będzie tej chemii brać ale o tym zdecyduje onkolog 08.12.
Piszę o tym żeby naświetlić sprawę. Mąż oczywiście chce wrócić do pracy.
I tutaj mam pytanie. Czy każdy z chorych wie w ogóle jak wygląda i czy jest możliwy powrót do pracy? Tzn. chodzi mi o formalną stronę. Przecież nie można sobie ot tak wrócić do pracy. Ja jestem laikiem i nie miałam takiego przypadku wcześniej w rodzinie. Sama niedawno się dowiedziałam od swojej kadrowej jak i co trzeba zrobić. Można się trochę pogubić. Powiem szczerze, że dobrze że mi powiedziała o tym rychło w czas. Męża kadrowa natomiast milczała na ten temat.
Mężowi kończy się okres zasiłkowy w połowie lutego i tak naprawdę nie wiem czy będzie zdolny wrócić do pracy w tym terminie. Dowiedziałam się, ze już praktycznie teraz powinniśmy złożyć podanie o zasiłek rehabilitacyjny do ZUS.

Składa się go na druku ZUS Np-7. Dołączyć trzeba druk ZUS N-9 ( od lekarza) i druk ZUS N-10 ( od pracodawcy) i oczywiście kserokopie całej dokumentacji medycznej. Należy to zrobić co najmniej 6 tygodni przed upływem 182 dni okresu zasiłkowego. W naszym wypadku należy to zrobić już.

Piszę o tym bo może inni nie mieli zielonego pojęcia jak ja o tych sprawach. A może ktoś coś jeszcze może napisać, doradzić w tych sprawach? Np. co w sytuacji gdy po 182 dniach wracamy do pracy? Potrzebujemy przecież jakiegoś zaświadczenia od lekarza? Od jakiego lekarza? Czy choroba np. taka jak mojego męża rokuje na powrót do pracy?
Może umieścilibyśmy w tym wątku informacje dla innych co jak i gdzie?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group