1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 46
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak krtani ze wznową
Aga8204

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 29347

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-10-10, 18:47   Temat: Rak krtani ze wznową
Właśnie tak zrobiła. Był lekarz, w sumie to noc nie powiedział... Dal tacie kroplówkę, ja podałam lek od nudności i zasnął. Teraz się obudził, znowu mam wrażenie, że ma zaburzenia świadomości, zastanawia się po co mu strzykawka, którą podajemy pożywienie do pega. W poniedziałek już koniecznie będę prosiła o skierowanie do HD, i bede nalegała na wykonanie badań obrazowych przed kolejną chemia, zobaczymy, Ci mi się uda wyprosić.

[ Dodano: 2015-10-10, 20:34 ]
Tata dostał gorączki, 38,5. Dałam paracetamol, zaczekam, zobaczenia, czy gorączka spada. Siedzi i zastanawia się co będzie jak mu prawo jazdy zabiorą, pytam dlaczego mieli by Ci zabrać i kto, a on na to ja tak czuje, że mi zabiorą! Boże mój...
  Temat: Rak krtani ze wznową
Aga8204

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 29347

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-10-10, 12:58   Temat: Rak krtani ze wznową
Witajcie. Mam problem, tatą ma pega,karmiony jest preparatami , które zostaliśmy z poradni żywieniowej oraz jak ma ochotę na coś innego to mu mama gotuje delikatną zupke, czy kefir. Dzisiaj od rana skarżył się na złe samopoczucie, teraz zaczął zwracać, kilka razy, mówi, że boli go żołądek, nie ma możliwosci, żeby mu coś zaszkodziło. Co mam robić, czy jechać do co, czy jeszcze poczekać?
  Temat: Rak śluzówki policzka z przerzutami, rekonstrukcja
Aga8204

Odpowiedzi: 411
Wyświetleń: 118903

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-10-08, 17:44   Temat: Rak śluzówki policzka z przerzutami, rekonstrukcja
Dronko kochana...
  Temat: Rak śluzówki policzka z przerzutami, rekonstrukcja
Aga8204

Odpowiedzi: 411
Wyświetleń: 118903

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-10-07, 20:52   Temat: Rak śluzówki policzka z przerzutami, rekonstrukcja
Dronka, sercem jestem przy Tobie.
  Temat: Rak krtani ze wznową
Aga8204

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 29347

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-10-07, 18:53   Temat: Rak krtani ze wznową
Bardzo dziękuje za odpowiedź. Mi też się wydawało, że tak laryngolog mówił, że po drugim cyklu miały być przeprowadzane badania. I jeszcze Pani doktor, która opiekowała się tatą podczas pierwszego cyklu, tłumaczyła mi, że tata dostaje trzyskladnikowa chemię i to właśnie ona powinna przynieść efekty. To był citoplastin, taxoter, 5-fluorouracil. To ten taxoter miał przynieść efekty w połączeniu z pozostałymi składnikami. Podczas drugiego cyklu tatą dostał już tylko cisplatin i 5-fluororacil bez taxotore że względu na stan ogólny pacjenta oraz mierna tolerancję 1 cyklu... Będę rozmawiała z lekarzami, tylko to trudne, bo tam nikt nie ma czasu podczas kolejnego cyklu opiekuje się inny lekarz...
  Temat: Rak krtani płaskonabłonkowy rogowaciejący
Aga8204

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7252

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-10-07, 13:26   Temat: Rak krtani płaskonabłonkowy rogowaciejący
U nas niestety po 5 latach od radioterapii radykalnej wznowa, lekarze stwierdzili, że pozostała tylko chemia...przed radioterapia radykalną, trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw, skonsultować w innym ośrodku - oczywiście to jest tylko moje zdanie, oparte na naszych doświadczeniach.
  Temat: Rak krtani ze wznową
Aga8204

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 29347

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-10-07, 08:25   Temat: Rak krtani ze wznową
Witam. Dawno się nie odzywałam, ale u nas było w miarę stabilnie. Tata jest po dwóch chemiach, pierwsza była ciężka, drugą zniósł jeszcze gorzej, a na poniedziałek ma wyznaczony termin trzeciej. Bardzo się jej boi, ja mam takie pytanie, czy lekarze w trakcie chemioterapii wogóle sprawdzają, czy ona przynosi jakieś efekty, bo u mojego taty jak na razie to tylko jest gorzej, nadal nic nie przełyka, i ból się w ogóle nie zmniejszył, tata w tej chwili ma plaster 75 matrifen i już mu nie wystarcza, przez miesiąc było ok, nie brał innych przeciwbólowych, a teraz już drugi raz zaraz po zmianie plastra mówi, że go wszystko boli, wczoraj wieczorem zmieniałam mu plaster a w nocy mnie obudził, i powiedział, ze nie wytrzymuje wszystko go boli, dosłownie wszystko, dałam tabletkę morfiny i sevredol chyba i dopiero zasnął. chciałalbym w poniedziałek porozmawiac z lekarką czy jest sens tacie podawać trzeci cykl chemii, bo naprawdę w trakcie tej drugiej chemioterapii, było bardzo źle, aż zadzwonili ze szpitala z informacją, ze stan taty się pogorszył, zeby przyjechać. znowu mam wątpliwości co powinnam dalej zrobić...

[ Dodano: 2015-10-07, 10:22 ]
oczywiście nie tabletkę morfiny i sevredol tylko jedna tabletkę sevredolu czyli morfiny (chyba)
  Temat: Rak śluzówki policzka z przerzutami, rekonstrukcja
Aga8204

Odpowiedzi: 411
Wyświetleń: 118903

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-10-04, 21:30   Temat: Rak śluzówki policzka z przerzutami, rekonstrukcja
Witam Dronka. Dawno się nie odzywalm, ale u nas z dnia na dzień, chemie tatą znosi fatalnie, za tydzień termin następnej. Chciałam tylko powiedzieć, że u mojego taty nie wykonywali tracheotomii przy zapadaniu pega, pomimo, że też prześwit krtani minimalny, teraz widzę jak to dobrze, że ma tego pega, chociaż nie obyło się bez powikłań, ale wszystko mu podajemy przez peg, do ust nie bierze nic, następnie picia nie przelyka, tylko plucze jame ustna. Sercem jestem z Tobą.
  Temat: Rak śluzówki policzka z przerzutami, rekonstrukcja
Aga8204

Odpowiedzi: 411
Wyświetleń: 118903

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-09-20, 18:34   Temat: Rak śluzówki policzka z przerzutami, rekonstrukcja
Droneczko, wiem co przezywasz! To jest nie do wytrzymania, i dla Was i dla taty, mój dzisiaj powiedział, że chce żeby go już się wszystko skończyło, myślałam, że mi serce pęknie. Dlaczego to życie jest takie niesprawiedliwe, dlaczego?? Ja nie potrafię tego zrozumieć, nie potrafię...
  Temat: Rak krtani ze wznową
Aga8204

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 29347

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-09-16, 14:28   Temat: Rak krtani ze wznową
Witam. Tato w szpitalu, wyniki dobre, dostał kolejną dawkę chemii, ale nie trzy składniki tylko dwa, ponieważ organizm mógł by nie wytrzymać tej trzyskładnikowej. Tak mnie wczoraj poinformowała p. doktor.
Ale dzisiaj pojawił się kolejny problem, na wypisie ze szpitala tata dostał zalecenia - dieta lekkostrawna. Wczoraj p. doktor pytała jak wyglądało żywienie taty, zgodnie z prawdą powiedziałam, że przygotowywaliśmy jedzenie urozmaicone, lekkostrawne, ale w pełni wartościowe i wszystko blenderowaliśmy z rosołem gotowanym na warzywach, swojskich kurach lub cielęcinie. Dzisiaj p. doktor zadzwoniła do mnie i powiedziała, że popełniliśmy błąd w żywieniu, taty peg był dostosowany do diety przemysłowej i tak powinien być odżywiany, ja na to, ze nikt nam o tym nie powiedział, na wypisie było napisane dieta lekkostrawna...a Pani doktor, że teraz ma dostawać tylko dietę przemysłową. Tata wściekły ( ogólnie jego nastrój to ostatnio wściekłość na wszystkich rozdrażnienie i rozgoryczenie) powiedział, że po tych odżywkach to on czuje chemiczny posmak w ustach, odbija mu się to chemią i on nie będzie tego jadł, woli z głodu umrzeć! Jutro jestem umówiona na 13 ma przyjść jakaś p. doktor od ''żywienia" i ma mi udzielić instrukcji i wskazówek. Może Wy mi powiecie dlaczego tylko dieta przemyslowa?? Kiedy są do niej wskazania?? Kurczę my tacie gotowaliśmy wszystko naturalne, ekologiczne, cieszył się jak mu "pachniało" a teraz... zbuntuje nam się i tyle z tego będzie. Sama nie wiem co robić dalej.

[ Dodano: 2015-09-17, 11:10 ]
Kolejny problem, tacie okropnie spuchły stopy, mówiłam rano lekarce, powiedziała, ze zwróci na to uwagę. około 13 idę do taty, ma mieć tą konsultację w sprawie żywienia. Może dowiem się dlaczego ma być żywiony tylko tą dietą techniczną... tata zły, obrażony, załamany..
  Temat: Rak krtani ze wznową
Aga8204

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 29347

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-09-12, 20:06   Temat: Rak krtani ze wznową
Madzia, ją nie miałam takiej świadomości, że to jest już leczenie tylko paliatywne...wydawalo mi się ze sama nie wiem co mi się wydawalo :cry:
  Temat: Rak krtani ze wznową
Aga8204

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 29347

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-09-10, 09:09   Temat: Rak krtani ze wznową
Madzia, tata nie ma zakończonego leczenia, w poniedziałek ma wyznaczony kolejny termin chemii, ja rozmawiałam na ten temat z lekarzem z co, pisałam Ci o tym w prywatnej wiadomości. Sama nie wiem co powinniśmy dalej robić, żadna decyzja tu nie jest dobra, ale wydaje mi się że, może po tej drugiej chemii dolegliwości związane z rozwojem nowotworu się troszkę zmniejszą?? Czy mam rację?
  Temat: Rak krtani ze wznową
Aga8204

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 29347

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-09-08, 08:36   Temat: Rak krtani ze wznową
Ja z tatą w szpitalu, dostał w nocy duszności, wezwała karetkę, to było straszne, myślałam, że ta karetka już nie zdáży dojechać.

[ Dodano: 2015-09-08, 21:22 ]
My w domu. nie za bardzo chcieli tatę zostawić. Zaproponowali, że mogą zrobić tragcheotomii, ale powiedzieli, że wtedy nie będzie mógl dostac kolejnej chemii, termin mamy na poniedziałek. Dzisiaj byliśmy w Szpitalu w naszym miejscu zamieszkanie nie w co, bo tam mamy prawie 50 km, balam się. Że nie dojedziemy. Mam pytanie, co mogę tacie podać w trakcie tc

[ Dodano: 2015-09-09, 07:04 ]
Internet mi wczoraj padł, chciałam zapytać co można tacie podać w razie napadu duszności, pani doktor na izbie przyjęć przepisała metypred, czytałam ulotkę, niby tam jest coś o astmie, ale do końca nie wiem. Dzisiejsza noc w miarę spokojnie, tato nie mógł zasnąć, ale jak już zasnął to spał nawet jak do pracy odjeżdżałam.
  Temat: Rak śluzówki policzka z przerzutami, rekonstrukcja
Aga8204

Odpowiedzi: 411
Wyświetleń: 118903

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-09-06, 00:12   Temat: Rak śluzówki policzka z przerzutami, rekonstrukcja
Dronka sercem przy Was jestem, tyle mogę.
  Temat: Rak krtani ze wznową
Aga8204

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 29347

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-08-31, 21:15   Temat: Rak krtani ze wznową
Dronka, ja przy Tobie też! Siedze i myślę...Tylko nic z tego myślenia nie wynika. Ale dzisiaj jak tato spał, to myślałam Ci u Ciebie? Jak się miewacie?? Co przyniesie nowy dzień? Czy tato da radę? Czy ją będę potrafiła mu pomóc, ulżyć? Jak? Dlaczego?
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group