1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 19
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: UMIERANIE - jak rozpoznać, że to już blisko?...
1307

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 697645

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-08-18, 18:54   Temat: UMIERANIE - jak rozpoznać, że to już blisko?...
Mój Tatuś zmarł 12 sierpnia. Objawy zbliżającej się śmierci to brak apetytu, chudnięcie, sinienie opuszków palców,zapadniete oczy...cierpię ...
  Temat: czy to rak płuc?
1307

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15664

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-09, 21:14   Temat: czy to rak płuc?
tato leży podpięty do respiratora od środy, dzis dodatkowo miał zabieg wstawienia rurki, także Rafale rozumiem cię jak się czujesz, objawy też miał, jak tutaj opisują..a my nie wiemy co mu tak naprawdę zaszkodziło..długo by pisać o histori jego choroby, napewno nie byl przygotowany na to, bo po operacji bajpasów miało być już tylko lepiej..a problemy z oddychaniem ktore miał nie interesowały nikogo...choc prosiliśmy by go przenieść na pulmologie..tyle juz przeszedł, a we mnie tli się dalej nadzieja, bo ciężko dopuścić myśl, że mialo by go już przy mnie nie być, chodzę po domu i wszędzie go widzę, jak pomagal, co razem robiliśmy.....zawsze szukałam sprawiedliwości..przychodzę do taty, śpi, jest słaby, nie umiem się Z nim pożegnać, bo nie tak mialo być. 5 tyg temu mówiłam mu, tatku po operacji będzie dobrze..dasz radę. .
  Temat: czy to rak płuc?
1307

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15664

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-06, 09:06   Temat: czy to rak płuc?
Dla mnie najgorsze w tym wszystkim jest to, że nikt nam nie powiedział co to za diagnoza nwotwór o nieokreślonym charakterze, nikt z nas więc nie przygotował taty..bo tata idąc na operację bajpasów był w pełni sił, czasem myślę że to dlatego że go kroili, od tego wszystko się zaczęło..
Rafale, masz rację życie toczy się dalej, ludzie chodzą do pracy, mają szał przedświątecznych zakupów, a jak widzą kogoś słabego, przezywającego trudne chwile, nie mają czasu..zresztą ich to nie obchodzi, tracenie bliskiej osoby można zrozumieć tylko wtedy, kiedy właśnie dotyka ona męża, żony, dzieci, taty, mamy itp Walcz z twoim RAKOWSKIM- ja będę z Tobą. Pozdrawiam wszystkich zrozpaczonych, dziś Wieli piątek, dziś Jezus umarł za nas...
  Temat: czy to rak płuc?
1307

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15664

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-05, 22:34   Temat: czy to rak płuc?
Dziękuję..cierpię,tata leży tam sam, rozumie, myśli...a nie może nic zrobić, powiedzieć, nas też nie ma przy nim..i tylko pytania..czy? :-( ..nie ma mnie przy nim
  Temat: czy to rak płuc?
1307

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15664

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-05, 21:57   Temat: czy to rak płuc?
witam! pisałam w innym wątku "czy to rak pluc". mój tato ma diagnoze nowotwór o nieokreslonym charakterze, w międzyczasie miał zawał, po tym otrzymał skierowanie na bajpasy. Po operacji był słaby, miał trudności z oddychaniem, mówił z chrypką, cicho, i tak go wypisano po 7 dniach mimo próśb aby go zostawili w szpitalu, skierowali, na inny oddział, potem miał ablację..na drugi dzień wypis do domu. W domu był słaby,niespokojny, nie mógł znależć sobie miejsca, mimo środków nassenych nie sypiał, spuchły mu nogi, miał boleści ogromne po lewej stronie brzucha, bał się jeśc, zresztą i tak nie chciał, mało pił napojów, telewizja go kompletnie nie interesowała, miał ciągle zimne ręce i nogi, waży 49kg. po wizycie u lekarza(popękały mu wargi jak wrócil) otrzrymał plaster nie pamiętam nazwy przeciwbólowy - mówią ze to rodzaj narkotyku, a nad ranem tata wyglądał jakby umierał, poty przewracanie oczami, przyjechała karetka- zatrzymanie akcji serca- masaż serca-szpital- intensywna terapia-respirator-nikt nie mówi od czego nikt nie stawia diagnozy-4 koszmarne tygodnie, rozpacz, tragedia, złość-a teraz słyszymy róznie może być. Tata ma słabe ciśnienie krwi, puls 90, i problemy z oddychaniem, a tu rurki w buzi, próbuje kaszleć, to robi sie aż siny i czerwony...tylko przewracanie oczami sprawia że rozumie co się do niego mówi..i leży, co czuje? jak się czuje? nikt nic nam nie chce nic powiedzieć, jesteśmy sami , ciągłe być może on sam, czytam tutaj jak rozpoznać czy to już blisko?objawy są od 4 tygodni...co mogę zrobić..w lekarzy już nie wierzę, a jak ktoś pisze ładnie o pomocy psychologicznej dla chorego,rodziny...to tylko pięknie wygląda to na papierze. Pomóżcie..proszę.n
  Temat: czy to rak płuc?
1307

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15664

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-02, 15:10   Temat: czy to rak płuc?
Witam! Proszę o pomoc!znów..mój tato jest 3 dzień po operacji wszepienia bajpasów, to co zobaczyłam wczoraj i dziś w szpitalu przeraźiło mnie.Jestem zrozpaczona. Przychodząc w odwiedziny zastałam tatę z potem na czole, i bardzo trudno oddychającego, brak mu tchu, ma kaszel, jest zaflegmiony, mowi szeptem, jest baaaardzo oslabiony, najprostsze czynności sprawiają mu problem(nie jadł bo nie dał rady sobie z tym poradzić). Czasem mówi tak jak by majaczył. rozmowa z lekarzem operującym przyniosła tyle że operacja się udała ale płuca ma słabe, ma w nich wodę, jest dużo zrostów na nich. Udało się że dziś dostał wziewy, wkońcu, ale coś mi się wydaję że tam tata jest leczony tylko co do operacji bo to oddział kardiochirurgii...i co teraz, czy on to przetrzyma, poprawy nie widzę, jak mu pomóc?? co robić?? czy słuszne było operowanie go skoro miał taką historię choroby?? Boję się że on tego nie przetrzyma, ale nikt mi nie chce powiedzieć jak to wygląda naprawdę..jak postępuje się w takim przypadku, co by tatowi pomogło????????
proszę pomóżcie!
  Temat: czy to rak płuc?
1307

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15664

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-20, 20:30   Temat: czy to rak płuc?
dziekuje za odpowiedz..ale co to oznacza?? nie proponowano mu chemii, nie proponowano innych metod leczenia, miał tylko jechać do kontroli...ale nie zdążył gdyż..zawał! z dwojga złego tyle dobrze że akcja zatrzymania serca nastąpiła w szpitalu i tam, go odratowali, czas był tu baaaardzo cenny. Poza tym ...tato źle się czuje w szpitalu, ciągle go coś piecze i pali w okolicach serca :-( . Czy ten zawał, zator najprawdopodobnie wystąpił dlatego że tata ma nowotwór?? czy taka jest kolej rzeczy?? pozdrawiam :uuu:
  Temat: czy to rak płuc?
1307

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15664

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-19, 21:19   Temat: czy to rak płuc?
Witam długo sie nie odzywałam. Ale ...załamanie. Po badaniach..diagnoza brzmiała... nowotwór o nieokreślonym charakterze...wogole nie wiem co to znaczy. Obecnie tato jest w szpitalu..miał zawał, zator?? dwa szpitale dwie diagnozy...jutro się dowiem więcej... :uuu:
  Temat: czy to rak płuc?
1307

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15664

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-22, 10:56   Temat: czy to rak płuc?
Dziękuję Pani Ewelino. Chyba dorze Pani wie jakie uczucia mną targają. Tata właśnie wyjechał na badania...sam wczoraj mówił, że nie podejrzewał, że nie myślał że to w tym kierunku pójdzie. Czekam, nie pokazując nic po sobie jak moje serce "krwawi" kiedy z nim rozmawiam, patrze na niego...a życie toczy się dalej, jakby nigdy nic....
  Temat: czy to rak płuc?
1307

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15664

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-21, 17:26   Temat: czy to rak płuc?
tata ma skierowanie na badania, choć dziś wrócił z kliniki - na tym skierowaniu pisało w rozpoznaniu - GUZ Płuca... :-(
  Temat: czy to rak płuc?
1307

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15664

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-20, 19:17   Temat: czy to rak płuc?
Dziękuję wszystkim... to chyba mój egoizm był jednak że myślałam tato jest zawsze, tak blisko, że na zawsze..

[ Dodano: 2011-09-20, 20:50 ]
mike napisał/a:

jeśli będzie to rak płuca, a niestety wiele na to wskazuje, najważniejsze będzie czy można operować.,

witaj mike! możesz mi wyjaśnić co masz na myśli, co wskazuje na to że to rak??
  Temat: czy to rak płuc?
1307

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15664

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-20, 18:58   Temat: czy to rak płuc?
oczywiście że pyta, ale co innego mówić mu że wiesz tato masz jakies zmiany na plucach i tzrzba zrobić dodatkowe badania co to jest, a co innego mu powiedzieć-tato to rak, a my, przynajmniej ja mówię mu że lekarze nie wiedzą na 100% co to jest i musisz mieć dodatkowe badania. [zmeczony] . A on poprostu ma nadzieję i nikt mu nie powiedział...to może być rak, bo tak na to wskazuje i lekarze badają to.
  Temat: czy to rak płuc?
1307

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15664

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-20, 18:41   Temat: czy to rak płuc?
witam! dziękuję bardzo za odpowiedź. mam taty na płytce cd obraz pluc . Jeśli wyraźi pani zgodę mogę ja przesłać na e-mail..choć chyba trzeba poprostu czekać. nikt mi jednoznacznie nie odpowiedział czy to jest rak??!! czy pobieranie biopsji jest możliwe jeśli choruje się na serce??czy jest to badanie inwazyjne?? nie wiem co o tym wszystkim myśleć, i drugie moje pytanie, jak uważacie mówić tatowi że jest to najprawdobodobniej rak czy czekać na dalsze badania..przepraszam że piszę być może chaotycznie ale ta niepewność mnie wykańcza bo nie wiem zupełnie jak pocieszać rodzinę i jak tłumaczyć te wszystkie wyniki tatowi??!!
  Temat: czy to rak płuc?
1307

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15664

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-20, 16:32   Temat: czy to rak płuc?
witam! oto wyniki badania histopatologicznego z popłuczyn oskrzelowych:
rozpoznanie: zmiana naciekowo-niedodmowa płata górnego płuca prawego. Podejrzenie tbc.
rozpoznanie histopatologiczne:
treść białkowo krwista i nieliczne leukocyty. Proszę o wyjaśnienie. Czy to coś zmienia??!!
  Temat: czy to rak płuc?
1307

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15664

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-20, 11:42   Temat: czy to rak płuc?
witam! dziękuję za odpowiedź. Mam wziązku z tym pytanie jeśli okazało by się że nie da się operować to jak szybko postęuje ten nowotwór, czy rzeczywiście mogło by się okazać że czasu mamy mało... :-(
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group