1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 17
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Dysplazja włóknista
123pocahontas

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 29800

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-10-17, 16:31   Temat: Dysplazja włóknista
tak, zaglądałam tutaj i widziałam stronę zalinkowaną przez majkelka, ale tam wszyscy piszą o dysplazjii włóknistej ale innych części ciała. a o miednicy nic nigdzie nie znalazłam. liczyłam, że może tutaj kogoś znajdę.
  Temat: Dysplazja włóknista
123pocahontas

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 29800

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-10-17, 15:13   Temat: Dysplazja włóknista
witam :)
szukam chorych z dysplazją włóknistą -a zwłaszcza dysplazją włóknistą miednicy. Przeszukałam internet wszerz i wzdłuż, ale nic nie znalazłam co by naświetliło choć troszkę sprawę. A mam wrażenie, że lekarze nie bardzo wiedzą co dalej ze mną robić :(

[ Komentarz dodany przez Moderatora: majkelek: 2015-10-17, 16:00 ]
Nic nie znalazłaś? http://osteoporoza.drukar...jaWloknista.pdf

  Temat: guz lewej kosci biodrowej
123pocahontas

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15883

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-10-14, 14:45   Temat: guz lewej kosci biodrowej
Witam ponownie-i już po wizycie u onkologa :) .
A wiec jest wszystko ok ze strony onkologicznej, ale to niestety tez nie oznacza że jestem zdrowa jak ryba :-(
Lekarz rozpoznał chorobę-zapomniałam nazwy i wytłumaczę tak jak to zrozumiałam-polegającą na tym, że w kościach miednicy robią się ubytki. Dlatego tez właśnie mam obniżoną liczbę płytek krwi. Mam sobie robić regularnie morfologię i gdyby zaczęły spadać inne wartości morfologii, mam iść do hematologa. A póki co dostałam skierowanie do por. radioizotopowej na banacha w Warszawie, celem zrobienia scyntygrafii i dalszego mnie poprowadzenia.
Może ktoś z Was był w tej poradni? Jak wygląda tam leczenie?
  Temat: guz lewej kosci biodrowej
123pocahontas

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15883

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-10-05, 07:43   Temat: guz lewej kosci biodrowej
dziękuję, mam nadzieje ze tak tez będzie :)
  Temat: guz lewej kosci biodrowej
123pocahontas

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15883

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-10-04, 15:31   Temat: guz lewej kosci biodrowej
będę miała w sumie też i rezonans, ale to inna sprawa (podejrzenie ZZSK) i ze skierowaniem od reumatologa. a onkolog dał mi na TK. Kolejna wizyta 14.10...
  Temat: guz lewej kosci biodrowej
123pocahontas

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15883

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-10-04, 14:33   Temat: guz lewej kosci biodrowej
tzn nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale lekarz mówił że w moim przypadku TK jest bardziej potrzebne, więc zobaczę co teraz decyduje.

a mam jeszcze jedno pytanie-znacie mój przypadek-czy należy mi się (nie wiem czy dobrze to określę, bo nie znam nazwy) karta upoważniająca do szybkiej terapii onkologicznej? tak teraz głośno o tym, a lekarz rodzinna mi odmówiła :uuu: powiedziała, że już mam skierowanie do onkologa a ta karta to jest jakby skierowanie-więc już jej nie potrzebuję.
  Temat: guz lewej kosci biodrowej
123pocahontas

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15883

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-10-04, 11:21   Temat: guz lewej kosci biodrowej
dziekuję za odp, mam nadzieję ze lekarz zaleci dalszą diagnostykę :)
  Temat: guz lewej kosci biodrowej
123pocahontas

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15883

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-10-03, 16:06   Temat: guz lewej kosci biodrowej
przepisuje wynik, ponieważ nie mam jak zrobić zdjęcia. a oto opis:
"w trzonie i talerzu kości biodrowej lewej rozległy, dość dobrze odgraniczony obszar przebudowy kostnej osteosklerotycznej z niewielkimi obszarami rozrzedzenia, o wym ok 82/38/45 mm. Kość biodrowa lewa w miejscu przebudowy pogrubiała, warstwa korowa kości nieprzerwana. Nie stwierdza się obecności odczynów okostnowych w obrębie kości biodrowej lewej. Obraz TK przemawia za łagodnym charakterem zmiany-podejrzenie dysplazji włóknistej.
Ognisko sklerotyczne o śr ok 10 mm w trzonie kości biodrowej prawej -obraz może odpowiadać wyspie kostnej?.
Poza tym kości miednicy bez widocznych obszarów przebudowy kostnej i ognisk destrukcji. Stawy krzyżowo-biodrowe drożne. Podchrzęstna sklerotyczna przebudowa w okolicy dolnych części szpar stawowych tych stawów z obecnością drobnych torbieli i nadżerek-podejrzenie sacroilitis."
  Temat: dr Mitręga-Korab,Centrum Onkologii, Roentgena, w-wa
123pocahontas

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3517

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2015-10-03, 12:54   Temat: dr Mitręga-Korab,Centrum Onkologii, Roentgena, w-wa
nikt nie leczy sie u tej pani doktor? :-(
  Temat: guz lewej kosci biodrowej
123pocahontas

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15883

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-10-02, 16:26   Temat: guz lewej kosci biodrowej
bylam dzis na TK-licze tu na wasza mala pomoc. siedze teraz i wertuje net, ale nic nie znalazlam :-(
.
moze ktos podpowie co to takiego jest "obszar przebudowy kostnej osteosklerotycznej z niewielkimi obszarami rozrzedzenia"? i czy takie podsumowanie "obraz TK przemawia za lagodnym charakterem zmiany-podejrzenie dysplazji wloknistej" powinno mnie uspokic? jak sie opisuje nowotwor na TK?
a z kolei co wyczytalam w necie"

"Przerzuty nowotworowe można podzielić na...osteosklerotyczne - rzadko występujące, powodują patologiczną nadbudowę kości przez komórki kościotwórcze (osteoblasty).

co o tym wszystkim sadzicie?
  Temat: guz lewej kosci biodrowej
123pocahontas

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15883

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-09-27, 09:58   Temat: guz lewej kosci biodrowej
aha, czyli ze nie to ze mnie olali, tylko to tak wyglada. bo ja to odebralam jako totalne olanie mnie i mojej sprawy :(. dziekuje :)
  Temat: dr Mitręga-Korab,Centrum Onkologii, Roentgena, w-wa
123pocahontas

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3517

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2015-09-26, 21:15   Temat: dr Mitręga-Korab,Centrum Onkologii, Roentgena, w-wa
Bardzo proszę o informacje o tej dr? Ewentualnie może polecicie kogoś z Kliniki Chorób Tkanek miękkich, Kości i Czerniaków?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: MisiekW: 2015-09-26, 21:18 ]
Uprzejmie proszę o stosowanie się do zasad polskiej ortografii, w tym o używanie wielkich liter tam, gdzie to konieczne!

  Temat: guz lewej kosci biodrowej
123pocahontas

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15883

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-09-26, 20:38   Temat: juz po pierwszej wizycie :(
jestem bardzo mocno rozczarowana, a moze to standard i nie powinnam? otoz wizyta trwala ok 5 min, zadnego wywiadu, pytan co i gdzie boli, zadnego spogladania na wyniki (te ktore robilam przed wizyta i z racji tego ze wyszly zle dostalam skierowanie do onkolga).doktor tylko skserowala wynok opisowy i dala mi skierowanie na TK.
czy tak zawsze wyglada pierwsza wizyta? myslalam ze choc mne wypyta o wszystko i wezly chlonne sprawdzi.
  Temat: guz lewej kosci biodrowej
123pocahontas

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15883

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-09-11, 15:19   Temat: guz lewej kosci biodrowej
a ja dzis znalazlam taka info:

CEA (antygen karcinoembrionalny)- ↑ rak jelita grubego i odbytnicy, rak żołądka, trzustki, piersi, płuca, szyjki macicy, pęcherza moczowego, prostaty, nowotwory nienabłonkowe (neuroblastoma, mięsaki, chłoniaki złośliwe, białaczki)
• Norma do 4 ng/ml, u kobiet w ciąży i u palaczy – do 10 ng/ml (podobnie o spożyciu alkoholu)
• Do 20 ng/ml – zapalenie i marskość wątroby, przewlekłe zapalenie trzustki, choroba wrzodowa żołądka i XII – cy, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, zapalenie płuc.

Stężenie wyższe niż 20 µg/L nasuwa podejrzenie wystąpienia nowotworu nienabłonkowego.

Cel oznaczania markerów nowotworowych.
• Wykrycie nowotworu,
• Lokalizacja nowotworu,
• Ocena stopnia zaawansowania,
• Ocena stopnia zróżnicowania,
• Monitorowania leczenia,
• Wykrycia wznowy lub przerzutu,
• Określenia rokowania.
Częstość oznaczania markerów

Przed rozpoczęcia leczenia określa się stężenie podstawowe.

to ja juz nie rozumiem po co jest to badanie :(

a czy OB, ktore jest w normie to dobry znak? i ogolnie cala morfologia jest super. mam tylko obnizone plytki krwi, ale to od lekow ktore biore. norma jet 182 a ja mam 150.
  Temat: guz lewej kosci biodrowej
123pocahontas

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15883

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-09-10, 13:53   Temat: o czym swiadczy dobry wynik CEA
o moich dolegliwościach i podejrzeniach lekarzy pisałam kilka dni temu. dziś-po radzie znajomej-zrobiłam badanie CEA. wyszło 0,41 (norma 0-2,5 dla niepalących, czyli dla mnie). czy mam rozumieć ze nie mam komórek nowotworowych w organizmie? a może to badanie wcale nie jest wiarygodne? proszę odpowiedzcie, bo z nerwów już schudłam od poniedziałku ze 2 kg :cry: a wizyta u onkologa dopiero 23.09 :-(

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2015-09-14, 05:30 ]
Wątek scalony do właściwego tematu - proszę o stosowanie się do wymogów Regulaminu Forum.

 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group