1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dysplazja włóknista
Autor Wiadomość
suziliu 


Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2010-08-05, 18:21  Dysplazja włóknista


Witam,

U mnie w najbliższej rodzinie zdiagnozowano przypadek dysplazji włóknistej (zajeta była część żuchwy), zmianę wycięto. Pierwsza wstępna diagnoza, zaraz po operacji, a przed wynikami hist-pat, wskazywała wyłacznie na nowotwór złosliwy, ostateczna diagnoza, była, szczęsliwie inna. Lekarz jednak nie dał żadnych wskazówek w zakresie dalszej obserwacji/leczenia.

Doczytałam w necie, iż rzadkim powikłaniem może byc mięsak (żródło: niestety wikipedia).

Czy mogłaby prosić o wskazówki co i jak często sprawdzac pod tym kątem? Jaki lekarz byłby właściwy (ortopeda/onkolog?)

Pozdrawiam i z góry dziekuje, jednoczesnie przepraszając za 'zasmiecanie' tak bardzo pomocnego forum mało donosiłym pytaniem
 
kikoska 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Maj 2010
Posty: 164
Skąd: łódzkie
Pomogła: 29 razy

 #2  Wysłany: 2010-08-05, 18:43  


suziliu, nie masz za co przepraszać, bo nie zaśmiecasz forum. Ono po to jest, by służyć pomocą, radą i wsparciem. Nie jestem lekarzem więc fachowej odpowiedzi Ci nie udzielę, ale na pewno ktoś Ci tutaj odpowie. Pozdrawiam ciepło!
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #3  Wysłany: 2010-08-08, 22:43  


witaj suzilu.

Bardzo się cieszę, że rozpoznanie okazało się jednak czym innym niż na początku.

Leczeniem dysplazji włóknistej zajmują się lekarze ortopedzi.
Co do rozwoju nowotworu na podłożu dysplazji, dotyczy to tylko nie wielkiego odsetka pacjentów.

Polecam Ci to opracowanie na temat dysplazji włóknistej

http://osteoporoza.drukar...jaWloknista.pdf


pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
suziliu 


Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 4

 #4  Wysłany: 2010-08-10, 17:00  


Bardzo dziekuję wszystkim za odpowiedzi. Wskazany przez Zufed link (za który b. dziekuje) był pomocny. Poszukałam w necie tez anglojęzycznych artykułów na ten temat.

Nie byłam czynna na forum (poza pierwszym postem półtora roku temu z 'ognia walki') kiedy to lekarz po operacji stwierdził że to musi byc guz złosliwy, nie ma co do tego wątpliwości, co przy miejscowym zaawansowaniu nie dawało podstaw do optymistycznych prognoz.

Jednak po niecałych trzech tygodniach przyszedł wynik pozytywny. Przleciałam przez pół internetu szukając wszystkiego o guzach żuchwy. I tak trafiłam na Forum. Póżniej już sie nie udzielałam, ale z 'ukrycia' sledziłam Wasze historie, trzymając kciuki i zycząc jak najlepiej
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #5  Wysłany: 2010-08-10, 23:20  


suzilu, najważniejsze, że wynik jest jaki jest :)

pozdrawiam ciepło

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
kajal34 


Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 9

 #6  Wysłany: 2011-07-05, 13:58  


suziliu skontaktuj się prosze z mną ,u mnie stwierdzono dysplazje włóknistą w kosci czaszki,zmiana musi być usunięta strasznie sie boje tej operacji. :uuu:
 
Teresa2012 


Dołączyła: 18 Sty 2012
Posty: 1

 #7  Wysłany: 2012-01-18, 11:57  Re: Dysplazja włóknista


Witam :-)

suziliu napisał/a:
Witam,

U mnie w najbliższej rodzinie zdiagnozowano przypadek dysplazji włóknistej (zajeta była część żuchwy), zmianę wycięto. Pierwsza wstępna diagnoza, zaraz po operacji, a przed wynikami hist-pat, wskazywała wyłacznie na nowotwór złosliwy, ostateczna diagnoza, była, szczęsliwie inna. Lekarz jednak nie dał żadnych wskazówek w zakresie dalszej obserwacji/leczenia.

Doczytałam w necie, iż rzadkim powikłaniem może byc mięsak (żródło: niestety wikipedia).

Czy mogłaby prosić o wskazówki co i jak często sprawdzac pod tym kątem? Jaki lekarz byłby właściwy (ortopeda/onkolog?)

Pozdrawiam i z góry dziekuje, jednoczesnie przepraszając za 'zasmiecanie' tak bardzo pomocnego forum mało donosiłym pytaniem


[ Dodano: 2012-01-18, 12:04 ]
Zaraz opiszę swój przypadek, ale muszę się nauczyć jako to działa.
 
kajal34 


Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 9

 #8  Wysłany: 2012-01-20, 18:30  


Witam jestem juz po operacji u mnie pierwsza diagnoza okazała się błędna,na podstawie badania TK stwierdzono dysplazje włoknistą :cry: i z tym badaniem trafiłam na odział neuro.Podczas operacji gdy moją głowe otworzono ukazał się oponiak.
 
szymons 


Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 5
Pomógł: 1 raz

 #9  Wysłany: 2012-10-01, 15:27  


Hej,
Szukam chorych dotknietych dysplazja kosci czaszki.
Pozdrawiam
Szymon
 
szymons 


Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 5
Pomógł: 1 raz

 #10  Wysłany: 2012-11-13, 11:28  


Temat dalej aktualny.
 
szymons 


Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 5
Pomógł: 1 raz

 #11  Wysłany: 2012-11-28, 11:15  


Temat dalej aktualny.
Zglaszaja sie do mnie kolejne osoby.
 
Natalia1986 


Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 1
Pomogła: 1 raz

 #12  Wysłany: 2012-12-09, 14:20  


Witam serdecznie. Jestem nowa na forum. U mnie zdiagnozowana ok 5lat temu wieloogniskową dysplazje włóknista kości twarzoczaszki, żuchwy. TK i biopsja kości potwierdziła tezę lekarzy. 2 lata temu miałam usuwany nadmiar kości przy okolicy nosa. PO operacji długo miałam spokój od choroby. Niestety ona sobie o mnie nie zapomniała, znów pojawia się bóle żuchwy, miejsca z którego miałam kość usunięta. Lekko nie jest...
 
szymons 


Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 5
Pomógł: 1 raz

 #13  Wysłany: 2013-01-14, 10:50  


Witam

Moj post odnosnie dysplazji jest nadal aktualny. Zglaszaja sie do mnie kolejne osoby ktore szukaja pomocy badz przeszly operacje dysplazji.

Pozdrawiam
Szymon
 
jarecki 


Dołączył: 15 Kwi 2013
Posty: 1

 #14  Wysłany: 2013-04-16, 10:13  


Witam.Potrzebuję pomocy bo nie wiem gdzie szukać.Wykryto u mnie dysplazję włóknistą czaszki części skroniowej i potylicznej, rozrost jest znaczący szczególnie że boli mnie głowa lekarze wycieli mi kawałek czaszki co potwierdziło chorobę,ale nic więcej nie potrafią mi powiedzieć jak to leczyć.Jeżeli ktoś może mi pomóc to bardzo proszę o kontakt.Z góry bardzo dziękuję . dampat12@wp.pl
_________________
jarecki
 
kajal34 


Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 9

 #15  Wysłany: 2013-12-12, 11:06  


Witam u mnie dysplazja włóknista najbardziej zaatakowany oczodół lewa strona,skrzydło większe.Dwa lata temu diagnoza dysplazja,operacja okazało się ze to oponiak,tak rósł na skroni ze zwapniał,powstało zgrubienie.Oponiak usunięty 11cm płytki zamiast kosci.Neuro twierdzi ze tych zmian dysplastycznych nie ruszac,jestem ciekawa jk szybko to rosnie,narazie nie odczuwam specjalnie wielkich dolegliwości,osłabienie słuchu ,wzroku po lewej stronie minimalne.Jestem bardzo ciekawa jak ta choroba będzie postepowac,co mnie jeszcze czeka :cry: mam 36lat.pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group