1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chłoniak DLBCL Gorączka neutropeniczna? Prośba o wskazówki
*kasia

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8167

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-01-23, 12:34   Temat: Chłoniak DLBCL Gorączka neutropeniczna? Prośba o wskazówki
Dziękuję za odpowiedź.
  Temat: Chłoniak DLBCL Gorączka neutropeniczna? Prośba o wskazówki
*kasia

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8167

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-01-17, 14:51   Temat: Chłoniak DLBCL Gorączka neutropeniczna? Prośba o wskazówki
Mama zakończyła chemioterapię 6 cykli R-CHOP. Ostatnie 2 cykle chemii zredukowane:
Doksorubicyna o 50% ( obawa lekarza o konsekwencje w przyszłości, a w badaniu serca w tamtym czasie frakcja wyrzutowa 54% ). Winkrystyna do 1mg.

Kontrolny PET lipiec:
W badaniu stwierdza się fizjologiczną dystrybucję radioznacznika we wszystkich segmentach ciała objętych badaniem. Nie stwierdza się patologicznego wychwytu FDG mogącego odpowiadać lokalizacji choroby nowotworowej. Ocena w skali Deauville 1.
Potem TK
Szyja- Niewielka asymetria światła gardła dolnego, które jest nieznacznie poszerzone po stronie lewej. Zarysy ścian są równe. Ściany gardła niepogrubiałe, bez wyodrębniających się ognisk nieprawidłowego wzmocnienia kontrastowego. Obraz krtani jest prawidłowy. Węzły chłonne widoczne na szyi są niepowiększone, radiologicznie niepodejrzane.

KLP- W obrębie płuca prawego w segmencie III widoczne jest drobne zwapnienie wielkości 4mm. Do przodu od niego, w szczelinie poprzecznej guzkowe zagęszczenie wielkości 4mm.
W części grzbietowej segmentu VI obu płuc, z przewagą w płucu prawym niewielki obszar śródmiąższowych zagęszczeń, jak w przypadku zmian o charakterze pozapalnym.
Jamy opłucnowe wolne od płynu.
Węzły chłonne w obrębie sródpiersia są niepowiększone, radiologicznie niepodejrzane.

Proszę mi powiedzieć jakie mogą być rokowania, jakie konsekwencje niesie za sobą obniżenie dawek chemii?
  Temat: Chłoniak DLBCL Gorączka neutropeniczna? Prośba o wskazówki
*kasia

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8167

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-06-07, 21:45   Temat: Chłoniak DLBCL Gorączka neutropeniczna? Prośba o wskazówki
Zestaw badań w tym morfologię robimy przed każdą chemią. Po chemii nie ma żadnych badań. Porównując wyniki hemoglobiny widać tendencję spadkową po każdym cyklu.
Ostatnio zażywa tardyferon. Wspomagam ją pietruszką, sokiem z pokrzyw, żółtkami jaj, vit. c, choć najbardziej korzystna z tego co powiedział nam lekarz byłaby wątróbka- niestety nie do przejścia dla mamy. Generalnie mama bardzo, bardzo mało je, schudła już bardzo dużo.

Mama jest leczona w Gliwicach. P. doktor planuje 5-6 cykli chemii. Poziom LDH na wstępie 132 (125-220).
  Temat: Chłoniak DLBCL Gorączka neutropeniczna? Prośba o wskazówki
*kasia

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8167

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-06-06, 22:00   Temat: Chłoniak DLBCL Gorączka neutropeniczna? Prośba o wskazówki
Mama od soboty wieczorem nie gorączkuje. Temp. 36,8. Nadal na doxycyclinie.
Jednak za radą w niedzielę wykonałam CRP - 3,51 (0,00-0,50)- o czym świadczy?, mocz- b/z, powtórzyłam morfologie:
WBC 10,42 (4-10)
Neutrocyty 8,6 (1,5-8,0)
Limfocyty 0,82 (1,00-6,5)
Monocyty0,731 (0,300-1,500)
RBC 3,10 (4,00-5,00)
HGB 9,82 (12-16)
HCT 29,3 (37-47)
PLT 395 (150-450)
Dziś byłyśmy także u hematologa-onkologa - na razie bez dodatkowych zleceń- jeśli temp. będzie wzrastać np. 37,2 mamy włączyć dodatkowo Formilid. Przy takiej temp.?... Już nic z tego nie wiem. Osłuchowo czysto.


Jak już pisałam wcześniej mama jest po IV cyklu chemii. Po każdej otrzymywała Neulastę. Do tej pory nie gorączkowała. Przed rozpoznaniem chłoniaka gorączki też nie występowały.
A wszystko zaczęło się od bólu gardła podczas przełykania, później spadek wagi.
W badaniu laryngologicznym guz nasady języka. Pobrano wycinek- utkania nowotworowego nie stwierdza się. Ból jednak nadal utrzymywał się, laryngolog przekonany, że to sprawa nowotworowa. Przyjęto mamę do szpitala, gdzie wykonano direktoskopię, pobrano materiał do badania.
W wycinku: DLBCL CD 20 (+), BCL-6 (+), BCL-2 (-), CD 10 (-), CD-5 (-), Cyklina D1 (-), CD30 (-), EMA (-), Ki-67 (+) 90%.
Wykonano PET-TK : uwidoczniono pojedyncze ognisko rzutujące się w obrębie zmiany naciekowej, która zaczyna się na poziomie nasady języka po stronie lewej, dochodzi do lewobocznej ściany gardła środkowego, aż do przestrzeni nadgłośniowej na długości ok. 5 cm, SUV max 18,4. Poza tym dystrybucja radioznacznika w pozostałych objętych badaniem segmentach ciała fizjologiczna.
Po 3 cyklu wykonano TK szyi, klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy. Jeszcze nie mamy wyników.
Z Waszego doświadczenia i wiedzy co możecie na tym etapie powiedzieć o rokowaniu dla mojej mamy, czy ma jakieś szanse?
Z góry dziękuję
Pozdrawiam

tam-ta-taram "Przyjaciel nie osądza w oparciu o to co widać z zewnątrz. Rozumie od środka. Widzi sercem, wspiera słowem...."
  Temat: Chłoniak DLBCL Gorączka neutropeniczna? Prośba o wskazówki
*kasia

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8167

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-06-03, 20:41   Temat: Chłoniak DLBCL Gorączka neutropeniczna? Prośba o wskazówki
W dzień temp. w normie, teraz znowu gorączkuje 37.8. Bez środków p/gorączkowych.
Proszę napiszcie co o tym sądzicie, czy mam jutro wzywać lekarza?
Nie mogę skontaktować się z lekarzem prowadzącym mamę bo jest na urlopie.

[ Dodano: 2016-06-03, 20:43 ]
Jeśli nie doxycyclina to jaki antybiotyk?
  Temat: Chłoniak DLBCL Gorączka neutropeniczna? Prośba o wskazówki
*kasia

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8167

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-06-02, 20:47   Temat: Chłoniak DLBCL Gorączka neutropeniczna? Prośba o wskazówki
Dziękuję za radę.
Wczoraj temp. spadła, a dziś znowu 37,8. Poprosiłam lekarza do domu- stwierdził zapalenie oskrzeli. Przepisał Doxycyclinę, O 15.30 mama otrzymała 2 kapsułki (200mg). Nadal gorączkuje. Nie wiem czy temp. powinna już obniżać się czy jeszcze za wcześnie?
Pozdrawiam ciepło
  Temat: Chłoniak DLBCL Gorączka neutropeniczna? Prośba o wskazówki
*kasia

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8167

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-06-01, 11:05   Temat: Chłoniak DLBCL Gorączka neutropeniczna? Prośba o wskazówki
Dzień dobry.
Bardzo proszę o radę. Moja mama l. 74 choruje na chłoniaka nieziarniczego rozlanego DLBCL.
Obecnie jest po IV cyklu immunochemioterapii wg R-CHOP ( 18.05). 20.05 otrzymała neulaste.
W poniedziałek wystąpił stan podgorączkowy 37,5 , wczoraj wieczorem 38,7 -podałam paracetamol 0,5. Morfologia
WBC 7,8 (4-10)
NEUT 6,3
NEUT % 81 (34-71)
LYMPH 0.4
LYMPH % 5,6 (19-53)
MONO 0.9
MONO %11,4 (4,7-12,5)
BASO 0.0
BASO 0,3% (0.1-1,2)

RBC 2,52 (3,9-5,2)
HGB 7,9 (11,2-15,7)
HCT 23 (34-45)
PLT 226 (140-440)
Wezwany lekarz z opieki nocnej zalecił ibuprom

Nad ranem temp. 39,0 - podałam paracetamol 0,5
Morfologia
WBC 8,4 (4-10)
NEUT 7,4
NEUT % 88,4 (34-71)
LYMPH 0,3
LYMPH % 4,1 (19-53)
MONO 0,6
MONO% 6,6 (4,7-12,5)
BASO 0,0
BASO% 0.2 (0,1-1,2)

RBC 2,67 (3,9-5,20
HGB 8,5 (11,2-15,7)
HCT 24,3 (34-45)
PLT237 (140-440)
Bardzo się niepokoję, nie wiem co począć dalej. Teraz temp 35,6. Proszę o wskazówki
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group