1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Sarcoma synoviale w podudziu
Autor Wiadomość
tomasus1 


Dołączył: 17 Cze 2011
Posty: 15
Skąd: Rzeszów
Pomógł: 2 razy

 #1  Wysłany: 2011-06-17, 19:34  Sarcoma synoviale w podudziu


Witam!

Jestem po wycięciu guza przy kostce u nogi. Na rezonansie magnetycznym był opis: "nie należy wykluczać obecności sarcoma synoviale". Mój lekarz stwierdził że to mało możliwe gdyż chodziłem z tym około 2 lata (wcześniejsi lekarze nie potrafili tego zdiagnozować ale mniejsza o to) i gdyby to było synovial to już byłoby ze mną bardzo źle (poza dużym bólem u nogi czułem się bardzo dobrze). Teraz po wycięciu mam już wyniki badań i google nie bardzo mogą mi pomóc. Jeśli ktoś się orientuje proszę o jakieś info odnośnie opisu:
"Makro: guz o wym 6x1,5,1cm, miękki, pole wylewów krwawych bez martwicy
Mikro:
sarcoma synoviale
Bad IHC: Ck ogólna (+), CK7 (+) słabo
EMA (+) we wszystkim komórkach guza, S100(-), SMA (-), CD34(-)

W utkaniu guza obecne wylewy krwawe i drobne pola martwicy."

Oczywiście do lekarza jestem umówiony ale niestety dopiero pod koniec następnego tygodnia dlatego zwracam się do osób w temacie o komentarz.

Z góry dziękuję
 
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #2  Wysłany: 2011-06-17, 21:00  


tomasus1,
Mięsaki tkanek miękkich.Wywodzi się z tkanki mezodermalnej, wystepuje najczęściej na kończynach (50% przypadków). Spesjalistką od sarcoma synoviale jest DumSpiro-Spero napewno Tobie szczegułowo wszystko wyjaśni.
Pozdrawiam
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #3  Wysłany: 2011-06-18, 14:04  


Do lekarza jesteś umówiony, ale do kogo? Specjalistami od leczenia mięsaków są onkolodzy z COI w Warszawie, dlatego trzeba tam to skonsultować...(chyba, że już leczysz się w W-wie).
Pozdrawiam i życzę ZDROWIA ;)
 
tomasus1 


Dołączył: 17 Cze 2011
Posty: 15
Skąd: Rzeszów
Pomógł: 2 razy

 #4  Wysłany: 2011-06-18, 14:58  


Na razie idę na pokontrolną wizytę do traumatologa-chirurga (tego co mi wycinał). I pewnie każe mi gdzieś iść dalej z tymi wynikami, na razie jestem na "zero" jeśli chodzi o wiedzę gdzie najlepiej się udać. Mieszkam w Rzeszowie i mam nadzieję że gdzieś tu znajdę kompetentnych specjalistów, ale jeśli mogę to prosiłbym o jakieś namiary do tej Warszawy
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #5  Wysłany: 2011-06-19, 04:18  


tomasus1, z tym wynikiem powinieneś udać się do onkologa, gdyż to onkolog zajmuje się leczeniem nowotworów a nie traumatolog!

Kontrola po zabiegu u chirurga swoją drogą a w międzyczasie zarejestruj się do onkologa -weź wyniki, nie potrzebujesz skierowania.

Zarejestruj się jak najszybciej bo nie wiem jakie są terminy w Rzeszowie.

Co do Warszawy, adres jest sprosty:

CENTRUM ONKOLOGII – INSTYTUT im. Marii Skłodowskiej-Curie
ul. W.K. Roentgena 5,
02-781 Warszawa

www.coi.pl

Nie zwlekaj z wizytą u lekarza, trzeba wykonać dalsze badania, aby sprawdzić czy nie ma przerzutów.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
tomasus1 


Dołączył: 17 Cze 2011
Posty: 15
Skąd: Rzeszów
Pomógł: 2 razy

 #6  Wysłany: 2011-06-22, 22:45  


Czy ktoś wie jakie tam są aktualnie terminy wizyt? Czy jak przyjadę i po raz pierwszy się zarejestruję to czy jest szansa że tego samego dnia spotkam się z lekarzem który powie mi konkretnie plan działania? Wynik histo-pat już mam, jak tam to wygląda w praktyce?
 
 
Viola 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 78
Skąd: Zachodniopomorskie
Pomogła: 10 razy

 #7  Wysłany: 2011-06-23, 01:16  


Jak ja tam jechałam po raz pierwszy to już ze skierowaniem do szpitala na zabieg, więc nie wiem, jak to jest przy przyjęciach do przychodni po raz pierwszy.

Ale najlepiej będzie, jak po prostu zadzwonisz i powiesz, że chciałbyś na konsultację do onkologa i że pierwszy raz. Z pewnością muszą Cię zarejestrować, tj. nadać numer identyfikacyjny itd., ale to zrobisz na miejscu. Być może przez telefon uda Ci się ustalić termin, w którym miałbyś się zgłosić.
Niedługo powinnam tam być, więc w razie czego mogę zapytać, jak to jest.

Wydaje mi się też, że powinieneś mieć skierowanie do lekarza chirurga onkologa, które możesz dostać od lekarza rodzinnego (pokaż mu wyniki badań).
No i koniecznie zaopatrz się w aktualne zaświadczenie o ubezpieczeniu, bo zakłady opieki zdrowotnej upierają się, że musi być ważne z ostatnich 30 dni.

Z moich doświadczeń wynika, że lepiej jednak udawać się od razu do specjalistycznej kliniki, a przynajmniej skonsultować, niż liczyć na lokalnych specjalistów. Na całe szczęście, w moim lokalnym szpitalu odmówiono mi wykonania operacji ze względu na jej skomplikowanie. Wtedy uważałam to za dziwną rzecz i utrudnianie życia, ale teraz wiem, że lekarz zachował się właściwie. Tylko wtedy nie wiedziałam, że lepiej jest leczyć się w większym ośrodku i że w ogóle mogę się leczyć w całej Polsce, a nie tylko w moim mieście, a ważniejsze było dla mnie, żeby to było blisko, ze względu na koszty i odległość od rodziny.
_________________
-----
Leiomyosarcoma. Grade 2.
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #8  Wysłany: 2011-06-23, 12:07  


To jeszcze wizyta ,,niezaklepana,, :nunu:
Dzwonić i ,,klepać numerek,,.....szybciutko
|zalamka|
 
tomasus1 


Dołączył: 17 Cze 2011
Posty: 15
Skąd: Rzeszów
Pomógł: 2 razy

 #9  Wysłany: 2011-06-24, 15:17  


Termin za 3 tygodnie... Gdyby to był okulista to termin rewelacyjny, dla mnie 3 tygodnie czekania na dowiedzenie się cokolwiek to trochę długo...

Czy zna ktoś lekarzy którzy pracują w Instytucie Onkologii a przyjmują gdzieś prywatnie w Wawie? terminy zapewne byłyby tam dużo lepsze
 
 
Viola 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 78
Skąd: Zachodniopomorskie
Pomogła: 10 razy

 #10  Wysłany: 2011-06-24, 15:39  


Być może terminy ustalane przez telefon są tak długie, bo tak jest np. w Bydgoszczy (przynajmniej tak było kiedyś), że jak rejestrujesz się osobiście rano, to od razu tego samego dnia możesz się dostać, a jak telefonicznie, to termin jest bardzo odległy.

Może masz kogoś w Warszawie, kto mógłby się przejść osobiście i zapytać o możliwy termin konsultacji. Może też ktoś z forum by pomógł. Ja, jak tam będę, to z ciekawości sama zapytam, jak to jest.

Przeczytaj też wiadomość na priv.
_________________
-----
Leiomyosarcoma. Grade 2.
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #11  Wysłany: 2011-06-24, 17:02  


Próbuj zarejestrować się też u siebie, bo przecież nie masz jeszcze kompletu badań (np CT), może u siebie zrobisz to szybciej.
A na konsultacje do Warszawy możesz przyjechać później....
Napisz do kogo Cię zarejestrowano, wtedy może szybciej ktoś powie, gdzie ten onkolog przyjmuje prywatnie...
Działaj, bo czas ucieka.... ;)
 
tomasus1 


Dołączył: 17 Cze 2011
Posty: 15
Skąd: Rzeszów
Pomógł: 2 razy

 #12  Wysłany: 2011-06-25, 08:23  


Eee może głupie pytanie ale co jest to badanie CT? Google mówią że to inaczej tomografia tak? Więc czy trzeba zeskanować brzuch i płuca lub coś jeszcze? (na płuca RTG mam - są czyste, albo były :-)

No i kto może dać skierowanie na takie badanie? Onkolog czy rodzinny wystarczy?

PS. Byłem rejestrować się osobiście - takie terminy dziś niestety są, czyli 3 tygodnie do przodu.
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #13  Wysłany: 2011-06-25, 08:28  


CT = TK = tomografia komputerowa

Rodzinny skierowania dać nie może, musi to być skierowanie od lekarza specjalisty (np. onkolog).
_________________
 
tomasus1 


Dołączył: 17 Cze 2011
Posty: 15
Skąd: Rzeszów
Pomógł: 2 razy

 #14  Wysłany: 2011-06-27, 21:07  


Jak szybko odrasta guz? Jestem miesiąc po operacji wycięcia tego badziewia i czasem noga mnie boli. Ból przypomina ten wcześniejszy ale wiadomo - trudno o obiektywizm.
Cięcia już się ładnie zakleiły, nie wiem czy to jeszcze w środku coś tam się goi, czy to coś innego? Jak szybko może guz rosnąć i czy rośnie dokładnie w tym samym miejscu?

Niedługo idę do lekarza ale za każdym razem gdy zaboli chodzą myśli "czy to jest to?"
 
 
Viola 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 78
Skąd: Zachodniopomorskie
Pomogła: 10 razy

 #15  Wysłany: 2011-06-28, 15:07  


To, co napiszę jest tylko opisem mojej sytuacji, więc nie sugeruj się zbytnio, ale też spróbuj spojrzeć na to z drugiej strony.

Ja, po operacji jeszcze bardzo długo czułam bóle w krzyżu, bóle w biodrach, takie, jak przed wycięciem guza. Lekarze mi mówili, że tak może być jeszcze długo po operacji, a ja patrzyłam podejrzliwie. Bolało jeszcze w trakcie chemii (która nie zadziałała), a faktycznie, po jakimś czasie w ogóle zapomniałam o tym bólu - przestało boleć!

No, ale teraz mam progresję i czasami mnie boli w prawym biodrze, czasami nie mogę długo stać na prawej nodze.

Także - chyba nie ma reguły.
Lekarze mówią, że po operacji to dochodzi się do siebie przez 6 miesięcy - przynajmniej jeśli chodzi o cięcia przez brzuszek ;)
Dlatego nie truj sobie myśli i nie zamartwiaj się, bo może to jest po prostu tak, jak u mnie po operacji?
Na martwienie się zawsze będziesz miał czas ;) ale życzę Ci, abyś nie musiał tego robić ;)
Ja wiem, że łatwo się mówi/pisze, a trudno to nawet samemu zrobić ;)

A tak w ogóle, to powiedz lekarzowi o tych bólach i może nawet o swoich obawach. Może zrobią Ci jakieś dodatkowe badania.
_________________
-----
Leiomyosarcoma. Grade 2.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group