1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
RTG płuc proszę o interpretacje
Autor Wiadomość
DonOmar18 


Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 8

 #1  Wysłany: 2013-06-21, 23:18  RTG płuc proszę o interpretacje


Witam proszę o interretacje rtg płuc jestem przerażony...

W szczycie płuca prawego zmiana naciekowa o śr. około 45 mm okalizacne zmian konieczne rozszerzenie diagnostyki w iekunku TBC oraz pilna konsultacja pulmonologiczna. Zmiany niedodmowo-zapalne w polu dolnym płuca prawego. oraz zmiany w włókniste w obu polach nadprzeponowych. WYsoko ustawiona prawa kopuła przepony.

To jest opis rtg z przed około 2 tygodni

przed wczoraj miałem robione rtg kontrolne oto opis:

resorpcja części zagęszczeń zapalnych w prawym polu podwnękowym, resorpcja zagęszczeń w szczycie prawym i lewym dolnym polu płucnym. Poszerzenie policykliczne wnęk - obraz węzłowicy. Sylwetka serca niepowiększona.

dziś byłem z tym zdjęciem ze środu u pulmonologa i mówiła że są ogromne zmiany na lepsze, ale i tak skierowała mnie do szpitala w poniedziałek jade, będe miał tomografie i bronchoskopie,

na skierowaniu napisane jest stan po zapaleniu płuc i opłucnej utrzymujące sie, prosze o interpretacje czy to tylko jakies cięzkie zapalenie płuc czy coś gorszego :( mam dopiero 19 lat, pani pulmonolog mówiła ze to tylko na kilka dni do szpitala nie wiem, jestem załamany i strasznie sie boje, dodam ze przy silnym oddychaniu mam taki bol kłujący po prawej stronie pluca w dolnej częsci i po boku, kaszel mialem nadal mam ale juz rzadko, flegmy juz znikome ilosci wypluwam, nie pluje krwią.

[ Dodano: 2013-06-21, 23:46 ]
Znaczy na skierowaniu z tyłu napisane są badania:

KT
BRS
BK 3x jakos tak
Queulifrror - tego nie mogłem się doczytać

przez cały czas leczenia miałem podawane leki: xorimax 250 bodajze,lacidofil, biofuroksyn,ketonal,olfen oroflocina, czuje się po nich normalnie jak zwykle na codzien się czułem tylko ten ból w klatce piersiowej przy silnym oddychaniu
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2013-06-22, 08:24  


Z samego RTG nie da się postawić diagnozy, stąd skierowanie na dalsze badania. Nic więcej w tej chwili Ci nie powiemy - jeśli w TK wyjdzie coś niepokojącego onkologicznie, wówczas 'zapraszamy' - choć oczywiście absolutnie tego nie życzymy.
_________________
 
DonOmar18 


Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 8

 #3  Wysłany: 2013-06-22, 17:40  


A możez mi przetłumaczyć na język zrozumiały ten drugi opis?
 
czerwonykapturek 



Dołączyła: 21 Maj 2013
Posty: 43
Pomogła: 5 razy

 #4  Wysłany: 2013-06-22, 18:23  


Na moje "laickie" oko wyglada to na podejrzenie gruźlicy.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2013-06-22, 18:48  


DonOmar18 napisał/a:
A możez mi przetłumaczyć na język zrozumiały ten drugi opis?

Resorpcja = wchłanianie
Węzłowica = powiększone węzły chłonne
_________________
 
DonOmar18 


Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 8

 #6  Wysłany: 2013-06-22, 18:58  


Dzięki, tam gdzie robiłem rtg mówili że to podejrzenie gruźlicy dzwonili do mojego lekarza rodzinnego a ona do mnie, gruźlica może wywołać powiększone węzły chłonne w płucach? i czy powiększone węzły chłonne mogą powodować ból kłujący w klatce przy mocnym oddychaniu?

[ Dodano: 2013-06-22, 18:59 ]
i dodam ze ciągle mi scieka wydzielina po gardle z płuc czuje jakbym już wypluł wszystko bo nic juz nie odksztuszam moze ilosci znikome
 
DonOmar18 


Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 8

 #7  Wysłany: 2013-06-26, 12:05  


WItam :)

Jestem szczęśliwszy, płuca prawie zdrowe jeszcze coś tam jest dostałem ze szpitala lek Azitrolek i BIotyk, prawą kopułe przepony mam bardziej do góry ponieważ mam powiększoną śledzione, żadnego płynu w płucach nie mam, mówiła że jeżeli przez 6 dni nie będzie poprawy bo po prawej stronie czuje jednak lekki ból od tej powiększonej śledziony to mam iść do rodzinnego i pewnie da mi skierowanie do hematologa i o laryngologu coś mówiła bo po gardle mi spływa z nosa wydzielina , a zatoki mam czyste, jestem o wiele szczęśliwszy
 
DonOmar18 


Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 8

 #8  Wysłany: 2015-02-23, 18:22  Interpretacja RTG


Witam byłem u rtg bo mnie troche płuca bolały, tak wiem one nie bolą ale mnie w klatce bolało troche krwią plułem, jakis tydzień i przestało oczywiście krew była we flegmie, mam zamiar z tym zdjęciem i opisem iść do pulmonologa

Prosze o interpretacje, wiem że na forum nie ma radiologa ale chociaż ktoś kto coś wie może coś napisać, bo się strasznie denerwuje:

RTG klatki piersiowej/pa/ - obustronnie szeroki, policykliczny zarys cienia wnęk - konieczna pilna ocena w badaniu KT. Pola płucne bez zmian ogniskowych, zagęszczeń zapalnych. Przepona swobodna . Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Sylwetka sercowo-naczyniowa w normie wiekowej.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2015-02-23, 18:37 ]
Masz już swój wątek na Forum - nie ma potrzeby zakładać kolejnego.

 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #9  Wysłany: 2015-02-23, 18:37  


Jedyne co możemy napisać, to za opisem RTG:
DonOmar18 napisał/a:
konieczna pilna ocena w badaniu KT
_________________
 
DonOmar18 


Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 8

 #10  Wysłany: 2015-02-23, 20:10  


Pójde do pulmonologa jutro ide się prywatnie umówić, ale co kryje się pod tym co napisałem co może być jaka choroba? Pulmonolog pewnie da mi skierowanie, ale ja nie wytrzymie chce po prostu wiedzieć a się nie znam
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #11  Wysłany: 2015-02-23, 20:19  


Gdybyśmy mogli wykrywać choroby na bazie opisu z RTG przez internet, to serio - mielibyśmy Nobla.
Policykliczny obraz wnęki jest niejednoznaczny i trzeba to diagnozować dalej, i tyle. Nikt przez internet nie postawi Ci diagnozy. Zrób TK, będzie wiadomo coś więcej.
_________________
 
DonOmar18 


Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 8

 #12  Wysłany: 2015-02-25, 15:30  


Witam w poniedziałek ide do pulmonologa, który prawdopodobnie da mi skierowanie na tk, mam pytanie czy trzeba leżeć w szpitalu by zrobić to badanie czy jest robione na miejscu i w ten sam dzien do domu? pierwszy raz będę mieć prawdopodobnie tk
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #13  Wysłany: 2015-02-25, 16:53  


Nie trzeba leżeć w szpitalu.
_________________
 
DonOmar18 


Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 8

 #14  Wysłany: 2015-02-25, 17:18  


Dzięki za odpowiedz, boje sie strasznie ale to strasznie mam dopiero 21 lat i takie cos mnie spotkało, nie wiem co jest ze mną ale myśli że mogę mieć najgorsze są dla mnie jak hmm nie da się tego opisać, nie czuje się źle poza odkrztuszaniem wydzieliny i kaszlem jest ok, chciałbym nie myśleć o tym wszystkim ale się nie da tak po prostu
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group