1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
RTG klatki piersiowej - proszę o podpowiedź
Autor Wiadomość
sayuri 


Dołączyła: 18 Lis 2015
Posty: 3
Skąd: małopolska

 #1  Wysłany: 2016-04-13, 20:24  RTG klatki piersiowej - proszę o podpowiedź


Witam serdecznie.

Odebrałam dziś od lekarza wynik RTG klatki piersiowej, który wraz z opisem załączę na końcu.

Od kilku miesięcy męczy mnie okropny kaszel (zwłaszcza rano po przebudzeniu i wieczorem) raczej suchy, zdarza się, że odkrztuszam bardzo gęstą wydzielinę, ale nigdy jej nie oglądałam, żeby ocenić kolor. Kaszel ten w 1 na 3 takie zdarzenia kończy się wymiotami. Oprócz tego od 4-5 miesięcy zdarza mi się, że świszczy mi oddech, słyszę to nie tylko ja, ale też osoby przebywające obok mnie.

Poza tym, zdarza mi się, że nie mogę złapać pełnego oddechu tylko bardzo płytki. Bardzo się męczę chodząc, przede wszystkim jeśli jest to nawet najmniejsze wzniesienie. Owszem, mam nadwagę, ale od 3 miesięcy walczę z nią, a czym więcej kilogramów spada tym jestem słabsza. Mogłabym spać cały dzień, wstać coś zjeść mimo, że nie mam apetytu i spać dalej.

Lekarkę bardzo zmartwiło to rtg, powiedziała, że boi się, że to coś poważnego, z tego też względu, że w bliskiej rodzinie 2 osoby zmarły na raka płuc. Jednak ze względu na to, że jest tylko lekarzem POZ dała mi skierowanie na RTG prawoboczne i kazała łapać radiologa, żeby stwierdził czy kierować mnie na tomografie czy nie.

Chyba ważne jest jeszcze to, że osłuchowo mam czyste płuca, a od grudnia w zasadzie codziennie męczą mnie stany podgorączkowe.

Proszę powiedzcie, czy powinnam się martwić czy to może się okazać jakimś niedoleczonym przeziębieniem?

Pani doktor zmartwiła się głównie tym, że osłuchowo płuca są czyste co może świadczyć o czymś gorszym niż zapalenie płuc. Proszę o podpowiedź. [/list]


IMG_0827.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 450 raz(y) 664,44 KB

IMG_0828.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 447 raz(y) 474,17 KB

 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #2  Wysłany: 2016-04-14, 19:57  


sayuri,
Ciężko odpowiedzieć na Twoje pytanie, po pierwsze nie mamy tutaj radiologa patrz (zdjęcie).
Mało informacji podajesz, wiek ,nikotynizm?
Z drugiej strony, jeżeli lekarz podejrzewa coś ? powinnaś po prostu poprosić o skierowanie na TK.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group